Бисенбай Ақмарал
Алматы облысы, Қарасай ауданы, Шамалған бекеті
Ы. Алтынсарин атындағы орта
мектептің бастауыш сынып мұғалімі
Ақша теңге
Сабақ: математика
|
|
Сынып:
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың мақсаты:
|
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау
|
Ойлау деңгейлері
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Күтілетін нәтижелері
|
Барлық оқушылар: жаңа білімді меңгереді.
|
Кейбірі: алған білімді өмірде қолдана алады.
|
Көбі: тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
|
Тілдік мақсат
|
|
Бастапқы білім
|
Үлестірмемен жұмыс
|
Қолданылатын әдіс - тәсілдер
|
Суретпен бйынша топпен, жұппен жұмыс
АКТ
|
Жоспар
|
Сабақ кезеңдері
|
Уақыт
|
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
3 мин.
|
Сәлеметсіздерме
Жүрек жылуымызды алақан арқылы бір – бірімізге береміз.
Сәттілік!!!
|
Шаттық шеңбер
|
Ортасы
|
5 мин.
8 мин.
10 мин.
4 мин.
10 мин.
|
Мағынаны тану
Балалар, күнделікті өмірде зат сатып алу үшін, біз қайда барамыз?
Не беріп, зат сатып аламыз?
Ақша, тенге
Демек бүгінгі тақырыбымыз:
Ақша, теңге
Видео ролик
Металдан жасалған ақша монета деп аталады.
Алдарыңызда әмиян жатыр ішін қараңыздар!
Барлық монеталар бірдей ме?
Монеталардың қандай белгілеріне қарай салыстыруға болады?
Қай монета өлшемі біршама ең кіші?
Монетадағы жазылған сан құнын білдіреді.
Құны біршама ең кіші ең жоғары монетаны табыңдар!
1 – тапсырма
(Ж) Монеталарды салыстыр
Бағалау критерийі: Білім алушы
Қатар тұрған монеталарды ажыратады.
Монеталарды құны бойынша салыстырады.
Дескриптор: Білім алушы
Монеталарды салыстырады.
Қатар тұрған монеталарды ажырата алды.
2 – тапсырма
(Ж) Шығарып көр
Бағалау критерийі: Білім алушы
Сурет бойынша мысал құрастырады.
Мысалдың мәнін дұрыс табады.
Дескриптор: Білім алушы
Мысал құрастырады.
Мәнін дұрыс табады.
3 – тапсырма
(Т) «Дүкен» ойыны
Бағалау критерийі: Білім алушы
Ақшаның құнына байланысты заттар сатып алады.
Монетаның құнын ажыратады.
Дескриптор: Білім алушы
Ақшаның құнына байланысты заттар сатып ала алады.
Қайтарымды дұрыс есептейді.
|
АКТ
|
Достарыңызбен бөлісу: |