Сабақ:
|
Мектеп: №12 Қ.Сәтпаев атындағы жалпы орта мектеп
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
Кенес одағының батыры М.Мәметованың балалық шағы, оның ерліктермен танысып толық мағлұмат алу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
М. Мәметованың балалық шағы туралы біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады :
Мәтінге сүйеніп Мәншүкке мінездеме бере алады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
М. Мәметова туралы қосымша деректер жинайды.Өлең шығара алады
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады: Өз сөзімен мәтіннен түсінік айта алады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Естелік, Саратов қаласы
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Мәншүктің батыр болатыны бала кезінен білінді ме?
|
Алдыңғы оқу
|
Шығыс шынары
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10 мин
4 мин
|
І. Психологиялық дайындық
Біз қандаймыз, қандаймыз,
Шұғылалы таңдаймыз.
Күлімдеген күндейміз,
Ренжуді білмейміз.
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанайық достарым,
Арайлап атқан күнге!
Топтасыру:
І топ: «Батыр»
ІІ топ: Ержүрек
ІІІ топ: Қайсар
ІҮ топ: Мерген
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Шығыс шынары» мәтіні бойынша сұрақтар:
Әлия бала кезінде қандай болған?
Әлия өсірген гүлдердің атын ата.
2. Батырлық ерлік туралы мақал жинақтау, жатқа айту
3. Әлияға мінездеме берейік.
Миға шабул: видео таспадан М.Мәметованың киносынан үзінді кореді. Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Автормен таныстыру.
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин
2 мин
10 мин
|
Мәтінмен жұмыс:
Әр топ абзацқа боліп оқу.
«ДЖИГСО» әдісі арқылы топтарға мәтінмен жеке жұмыс жасау.
Сергіту сәті
Бас қимылы арқылы сандар салу.
Тапсырма Постер қорғау:
І топ: Мансияның М.Ивановнаға ұнаған қылықтары.
ІІ топ: Мәнсияға мінездеме .
ІІІ топ:. Мәншүк туралы ән айту..
ІҮ топ: Бес жолды өлең құрастыру
|
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Бекіту сұрақтары:
1.Мәншүктің негізгі аты кім?
2.Тоңғаныңды неге айтпадың? – деген әкесінің сұрағына Мәншүк не деп жауап қайтарды?
3.Анасы оны кім деп еркелетті?
4.Саған Мәншүктің қандай мінезі мен қылығы ұнады?
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау
Оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалайша күрделендіресіз?
|
Топ жұмысын бағалау кестесі
Топ мүшелері
|
Үй тапсырмасы
|
Жаңа сабақ
|
Жалпы балы
|
Ой қозғау
|
Мәтінмен жұмыс
|
Шығармашылық тапсырма
|
Бекіту сұрақтары
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Пәнаралық байланыс
Дүниетану, бейнелеу, математика
|
2 мин
2 мин
|
Үйге тапсырма
«Бала Мәншүк» мәтінін оқып келу.
Мәншүкке мінездеме беру.
Мәншүк Маметова туралы қосымша деректер жинау.
Рефлексия
Қандай қиыншылықтар болды?
Не алдыңыз? (үйрендіңіз?)
Не ұнады?
Не ұсынасыз? (тілегіңіз?)
|
|