САБАҚ ЖОСПАРЫ №1
Мамандық/біліктілік атауы:
|
0105000 «Бастауыш білім беру»/ информатика пәнінен бастауыш білім беру мұғалімі
|
Сабақ номері (пар)
|
1
|
Пән атауы:
|
Компьютерлік технология
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қозғалыс анимациясы. Символдар
|
Күні:
|
«___»_____12____2017 ж.
|
Ұзақтығы:
|
2 сағат
(90 мин)
|
Өтілетін орны:
|
Бейнеу гуманитарлық-экономикалық колледжі
3 ауд
|
Топ:
|
ИнБ-94
|
Сабақ мақсаты (пар):
|
Күкірт қышқылының маңыздылығын, өндірістің теориялық және технологиялық негіздерін оқыту.
|
Тілдік мақсаттар:
|
Күкірт қышқылы өндірісіндегі негізгі процестер мен аппараттардың, өндірістің негізгі кезеңдерін ағылшын тілінде сипаттау.
|
Пән бойынша күтілетін нәтижелер:
|
Студенттер біледі: Күкірт қышқылын өндірудің маңыздылығын, физико-химиялық негізін, процестердің аппараттарда жүру механизімін.
Студенттер түсінеді: Күкірт қышқылын өндірудің технологиясын.
Студенттер істей алады: Күкірт қышқылы өндірісінің технологиялық сызбасын сипаттауды, функционалды және принципиалды сызбасын құруды.
|
Тіл бойынша күтілетін нәтижелер:
|
Студенттер біледі: Күкірт қышқылы өндірісіндегі шикізаттардың (виды сырья), қосымша материалдардың, дайын өнімнің және негізгі процестер мен аппараттардың ағылшын тілінде аудармасын.
Студенттер түсінеді: Технологиялық терминдерді ағылшын тілінде қолдануды.
Студенттер істей алады: Өндірістің негізгі кезеңдерін (этапы) сипаттауды.
|
Сабақ түрі:
|
Жаңа білімді меңгеру
|
Қажетті құрал жабдықтар:
|
Компьютер, проектор
|
Қосымша дереккөздер (әдебиеттер):
|
Интернет
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақ кезеңдері
|
Мақсаты
|
Процесс
|
Ресурстар
|
Іс-әрекет
|
Уақыты
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Студенттермен амандасу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру.
Сабақтың тақырыбын жұмбақ қою арқылы ашу.
Оқытушы сабақ тақырыбы, мақсаты мен күтілетін нәтижесін айтады
|
Сабақ жоспары
|
Оқытушы -студент
|
5 мин
|
2
|
Қызығушылықтарын ояту (мотивация)
(Алдын-ала күкірт қышқылы туралы білімдерін тексеру. Пәнаралық байланысты орнату).
|
Activity 1. Brainstorm.
Оқытушы тақтаға диаграмма сызып, КҚ студенттерге сипаттамасын ағылшын тілінде стикер жапсыру арқылы толықтыруды тапсырады.
Студенттер, диаграмманы толықтыра отырып қосымша сұрақтарға жауап береді.
|
Плакат, маркер, стикер
|
Оқытушы – студент
|
10 мин
|
3
|
Алдыңғы білімін жаңғырту (Тақырып бойынша ойлау дағдылары мен сөздік қорын дамыту. Пәнаралық байланыс орнату).
|
Activity 2. Ойлан-топ құр-бөліс.
Оқытушы сабаққа қажетті терминдерді енгізеді: абсорбция – absorрtion, тотықтыру - oxidation , контакт аппараты – contactor, абсорбер - absorber , жылуалмастырғыш – heat exchanger, пеш - heater, тоңазытқыш – refrigator.
Оқытушы студенттерді білетін терминдерін белгілеуін сұрайды.
Студенттерді жұптастырып (әлсіз-күшті) технологиялық терминдердің орысша-ағылшынша аудармаларын бір-бірімен бөліседі.
Activity 3. Оқы –сәйкестендір
Аппараттар мен процестердің анықтамасы бар кестені сәйкестендіреді.
|
Технологиялық терминдер сөздігі бар парақшалар
|
Студент-студент
|
15 мин
|
4
|
Жаңа тақырыпты түсіндіру
(Өндірістің негізгі кезеңдерін (этапы) сипаттау)
|
PreVideo
Күкірт қышқылы өндірісінің теориялық негіздерін схеманы қолдана отырып түсіндіру
|
Схема, ағылшын тіліндегі текст
|
Оқытушы-студент
|
15 мин
|
While Video
|
Видео,текст
|
Студент-студент
|
15 мин
|
Студент видеоны көре отырып негізгі технологиялық терминдерді қайталап, қосымша аппараттардың ағылшынша нұсқасын жазады.
|
5
|
Бекіту
(Күкірт қышқылы өндірісінің технологиялық, функционалды және принципиалды сызбасын құруды).
|
After Video
|
Плакат, маркер, технологиялық терминдер жазылған сөздер, суреттер
|
Студент-студент
|
20 мин
|
Activity 3. Ромб
Топпен КҚ өндірісінің функционалды, құрылымдық және технологиялық сызбасын құру және сипаттау
|
6
|
Рефлексия
|
Білемін-Білдім- Білгім келеді
|
|
Кесте
|
5 мин
|
7
|
Бағалау
|
Суммативті және формативті бағалау
|
Бағалау парақшасы
|
|
5 мин
|
Достарыңызбен бөлісу: |