Сабақтың тақырыбы: Invitation. Сабақтың мақсаты: Past simple туралы білімін жаңғырту және сөйлеу дағдысын қалыптастыру



Дата08.09.2017
өлшемі59,88 Kb.
#30156
түріСабақ
Мерзімі: 26,02,2016

Сыныбы: 6 А

Пән атауы: Ағылшын тілі

Сабақтың тақырыбы:Invitation.

Сабақтың мақсаты: Past simple туралы білімін жаңғырту және сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже: Жай өткен шақты қолдана отырып сөйлем құрайды.

Сабақтан күтілетін нәтиже: Шапшаң ойлау дағдысы қалыптасады; Есте сақтау қабілеті дамиды; Еркін жұмыс істей алады және өз ойын еркін айтуды үйренеді.


Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Өзін-өзі реттеу



Сыныпқа ену, оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, сәлемдесу, түгелдеу. Шаттық шеңберін ұйымдастыру арқылы психологиялық ахуал орнату. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.


Сәлемдеседі. Шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Топқа бөлу

Шеңберде тұрып, оқушыларды қағаз қиындылары арқылы 3топқа бөлу: 1-топ: «Flowers»

2-топ: «Present» 3-топ: «Postcard»


Оқушылар шеңберде тұрып,сурет арқылы үш топқа бөлінеді.

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Жаңа сабақтың мағынасын ашу мақсатында, оқушыларға тапсырма беріледі, (1, 2 слайд)

Бағалау парағы – топ басшасы

Сөзжұмбақты шешу үшін алдыңғы параграфтағы тақырыпты еске түсіріңдер.Сөзжұмбақты шештіңдер одан invitation сөзі шықты.Әдетте біз туған күнге шақырамыз, ал

туған күн ағылшынша қалай болады?

Сабақтың мақсаты to be етістігін Past Simple-да қолданып туған күн кеші қалай өткенін айту.

Birthday деген сөзге кластер құрастыру


Оқушылар тапсырма орындауда, сабақтың тақырыбын ашады

Оқушылар қазақша шақыру деп айтады оны ағылшын тілінде айту үшін сөзжұмбақ шешеді.1топ-1,2,3, сөзді табады,2 топ-4,5,6 сөздерді

табады,3 топ-7,8,9 сөздерді табады.

Оқушылар сол сөзге өз ассоциацияларын жазады.



Негізгі бөлім

Жаңа сабақ түсінігі



Жаңа сөздермен танысу.Слайд 3

an invitation-шақыру (қағазы)

invite- шақыру

disgusting – жанымсыз

a postcard – ашық хат

lovely- тамаша

Delicious-өте дәмді

Boring-көңілсіз

Enjoy-рахаттану

Party-отырыс




Оқушылар жаңа сөздікпен танысып,дыбысталуын үйренеді.

Грамматика қайталау

Сабақтың мақсатына жету үшін бізге to be етістікті қайталау керек: to be в Past Simple: was, were.

Present Simple

Past Simple

To be

Was, were

Am, is

Was

Are

were




  1. Дәптермен жұмыс:

Дәптерлерінді ашып бүгінгі күнді жазыңдар.

Was were етістіктерін қолданып сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.

1 топ


  1. Who_____absent yesterday?

  2. We_____in the museum last week.

  3. There____a shop in the centre of the town.

2 топ

  1. The weather____very fine.

  2. There____a lot of new modern buildings.

  3. The bus stop____not far from the hotel.

3топ

  1. They____very young.

  2. It____cold in the morning.

  3. You____at the café.

Тексеру: Слайд 5

1 топ


  1. Who was absent yesterday?

  2. We were in the museum last week.

  3. There was a shop in the centre of the town.

2 топ

  1. The weather was very fine.

  2. There were a lot of new modern buildings.

  3. The bus stop was not far from the hotel.

3 топ

  1. They were very young.

  2. It was cold in the morning.

  3. You were at the café.



Оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.

Оқушылар бір бірлерімен дәптерлерін ауыстырып слайд арқылы тексереді.




Сабақты бекіту

  1. Работа с книгой.

1Group – p. 102 ex. 4

Read and answer the question: Where were Carol and Dmitry yesterday?

2 group – p. 102 ex. 4

Translate the dialogue

3 group – p. 102 ex. 5

True or false?




Оқушылар топпен жұмыс істейді.

1 топ диалогты оқып сұраққа жауап береді: Where were Carol and Dmitry yesterday?

2 топ диалогты аударады

3 топ Сәйкес келмейтін сөйлемдерді диалогқа сәйкестендіру қажет.




Сергіту сәті

Видеоролик “Happy birthday”

Оқушылар “Happy birthday” ролигіне қарап қимылдарды қайталайды.

Тақырыпты бекіту

Жұмыстарынды тексерейік

1 топ - оқиды, 2 топ - аударады, 3 топ – Сәйкес келмейтін сөйлемдерді диалогқа сәйкестендіріп оқиды.


Жаңа тақырыпты меңгергенін тексеру

1Group – talk about a good party

    1. Were you at a Party yesterday?

    2. Was it good?

    3. Were there many people?

2 group – talk about a bad party



    1. Yes, I was at Kairat’s party yesterday.

    2. No, It was boring.

    3. Yes, there were

3 group – write about the birthday party

Abai was at the party yesterday.

It was boring.

The food was disgusting.

There were a lot of people.

He didn’t enjoy the party.




Оқушылар топпен жұмыс істейді.

1Group – talk about a good party

2 group – talk about a bad party

3 group – write about birthday party



Бағалау


Әр топбасшысы тапсырма орындау барысында топ оқушыларын және өзара бағалап отыру.

Сабақтың жемісің жинаймыз.


Кластерді толықтырады

Әр топтың оқушылары басқа топ оқушыларын және өзара бағалайды.

Оқушылар стикерлерге жаңа өткен сөздерді жазып себетке салады




Үйге тапсырма

101- беттегі 3 тапсырмада шақыру қағазын оқып,өздерін бір шақыру қағазын жасап келесіндер.

Күнделіктеріне үй жұмысын жазып алады.

Рефлексия

Оқушыларға стикерлерге бүгінгі өтілген сабаққа кері байланыс жасайды.

Оқушылар гүлдер арқылы кері байланыс жасайды.

Қызыл-түсінбедім

Сары-сұрақтарым бар

Жасыл- түсіндім




Каталог: E444324FA114A466
E444324FA114A466 -> «Брейн – ринг» интеллектуальдық ойыны Интеллектуалдық ойынның мақсаты
E444324FA114A466 -> 2017 жылдың 10-17 сәуір аралығында өтетін «Табиғат адам үшін жаралыпты, Бар қызық табиғаттан таралыпты» атты география, биология және химия пәндері апталығының жоспары
E444324FA114A466 -> Интеллектуалдық ойын «xxi ғасыр көшбасшысы» Мақсаты
E444324FA114A466 -> Коучинг (диалогтік алаңша) Жоспар Тақырып: Мұғалім мансабы: кәсібилік және көшбасшылық Мақсаты
E444324FA114A466 -> Сабақтың тақырыбы: Кел, қайталайық! Мектеп: Казгородок орта мектебі Күні: 27. 11. 2017


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет