Сабақтың өту мерзімі: 19. 11. 13 ж Сабақтың тақырыбы: Файлдар бумалар және жарлықтар құру



Дата10.06.2017
өлшемі82,64 Kb.
#18571
түріСабақ
Мектеп атауы: Қаратөбе н/о мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: А. Қонарова

Сыныбы: 5 сынып

Пәні: информатика

Сабақтың өту мерзімі: 19. 11. 13 ж
Сабақтың тақырыбы: Файлдар бумалар және жарлықтар құру

Сабақтың мақсаты: Файлдар, бумалар, жарлықтар туралы және қызметтері жайлы түсіндіре отырып білім беру, алған білімдерін дамыту, өмірде пайдалана білуге дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже: Файлдар, бумалар, жарлықтар және олардың айырмашылықтары туралы біледі ,файлдар, бумалар, жарлықтар құра алады.

Қысқа мерзімдік сабақ жоспары


Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

1 мин


Кіріспе. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесіп, жоқ оқушыларды белгілеймін, сабаққа дайындықтарын тексеремін.



Психологиялық ахуал

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын.


Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа дайындалады, құрал –саймандарын түгелдейді.
Шаттық шеңбері.Шеңбер болып тұрып бір біріне жақсы тілектер айтады.



2 мин


Топтастыру

Оқушыларды ақпарат, компьютер, пернетақтаның суреттерін алу арқылы үш топқа бөлемін



Суреті бар парақшаларды алу арқылы үш топқа бөлінеді. белгіленген орынға үш топ болып жайғасады.

Суреті бар кеспе парақшалар

10 мин



Үй тапсырмасын пысықтау.

Үш топ өздері бөлінген сурет бойынша ес картасына өз ойларын түсіруді тапсырамын.



Берілген тапсырма бойынша әр топ өздері топта орындап жұмыстарын топтан бір-бір оқушы шығып оқиды, қалған екі топ тыңдап қатесін тексереді.

Флипчарттар, түрлі түсті маркерлер, А4 ламинатталған парақшалары

8мин

Негізгі бөлім «Ой қозғау» компьютерден

Суреттерді көрсету арқылы ойларын білемін




Оқушылар өздерінің ойларын топпен бөлісіп, үш топтан бір-бір оқушы шығып өз ойларын айтады.


суреттер

Компьютер,

Интернет желісі


20 мин



Жаңа сабақ бойынша қысқаша түсіндіремін. Файлдық жүйенің негізгі нысандары файлдар, бумалар, жарлықтар Файл деп байттардың әлде бір атауы бар тізбегі.
ЖИГСО әдісі бойынша үш топқа тапсырма беремін.
«Блум таксаномиясы» бойынша жұптық жұмыс.

Білу және түсіну

Файлдық жүйенің негізгі нысандары

Қолдану

Бума не үшін керек?


Талдау

Бумалардың қандай түрлері бар?


Жинақтау

Бумалар мен файлдардың айырмашылығы

неде?


Бағалау

Бума құру жолын жаз және сол бойынша компьютердің жұмыс үстелінде өз атыңа бума құр



Сергіту сәті :

Өздеріне берілген тапсырмаларды үш топ жеке жеке оқулықтан оқиды. Әр топ түсінгендерін айтады.

Оқулықтан мәтінде оқып шығады.

Берілген блум таксаномисындағы тапсырмаларды жұп болып орындайды.


Есту арқылы іс қимылмен орындайды

Компьютерден кірпінің қаражорға биіне билеуі бойынша бәрі тұрып билейді.


Оқулық
Кесте парақ



2 мин

Рефлексия

Сабақтан алған әсерлерін өздері алған суреттер бойынша жапсырып шығады




Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді таңдау арқылы білдіреді


Түрлі түсті стикерлер



2 мин

Қорытынды

Тақтадағы жасалған формативті бағалаудан жиынтық бағалау шығарып журналға қоямын.

Үйге тапсырма:



95-96 беттегі тест жұмысын орындау. Түйінді жаттау. Сұрақтарға жауап беру

Күнделіктерін алып келеді
Күнделіктеріне жазады







Каталог: ld
ld -> Шпаргалка на казахском языке по истории Казахстана 100 м қашықтыққа ұшатын, орақ тәрәздә құрал-бумеранг
ld -> Қош келдіңіздер!
ld -> Қазақ әдебиет пәніне тест сұрақтары
ld -> Сабақ: ана тілі Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Әліпенің атасы»
ld -> Қазақстан тарихы бойынша Ұбт шпаргалкалары а а. Иманов көтерiлiс отрядтарын қаруландыру үшiн – қару-жарақ шығаруды ұйымдастырды
ld -> Ақтқбе облысы Байғанин ауданы №3 Қарауылкелді орта мектебі
ld -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин "Өзен" Мұғалімі: 3 "
ld -> Әнші- ақындар шығармашылығы
ld -> Есмағамбет Ысмайлов Баласы Қожағұлдың Біржан салмын, Адамға зияным жоқ жүрген жанмын
ld -> Өмірбаяны Хронология Қорытынды пайдаланған әдебиеттер


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет