Сабақтың тақырыбы § 51. Дене қозғалысы бағытында әрекет ететін күштің жұмысы. Мақсаты



Дата25.08.2017
өлшемі36,54 Kb.
#27584
түріСабақ

Мерзімі



Сыныбы

7

Сабақтың тақырыбы

§ 51. Дене  қозғалысы бағытында  әрекет  ететін күштің жұмысы.

Мақсаты

Күшке әрекет ететін жұмыс  туралы оқу, жұмыстың формуласымен таныстырып, оны қолдануға үйрену

Күтілетін нәтижелері

А) Дене қозғалысы бағытында әрекет ететін күштің жұмыс туралы білім алып түсінеді, түрлі мысалдар келтіре алады.

В) Формуласын есеп шығаруда пайдаланып түрлендіреді.

С) Жұмыс туралы білімдерін талдап жинақтайды және қорытынды жасайды.


Керекті жабдықтар

Оқулық,  плакат, маркер, презентациялар, стикерлер.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

Ұйымдастыру. Амандасу.

Психологиялық тренинг. Шаттық шеңберінде бір –біріне сәттілік тілеп айту.

 

 Топқа бөлу



Мұғалім оқушыларды топқа бөлуді ұйымдастырады.

 

 Үй тапсырмасы: сұрақ- жауап арқылы



 Тренинг арқылы оқушылар  көршісіне және бір-бірлеріне күніне сәттілік тілеп, сол арқылы сабаққа кіріседі.

 

 



Оқушылар аң және аңшы ойыны арқылы топқа бөлінеді.

 

 



Оқушылар жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасына жауап береді.

Тұсаукесер

 Өткен тақырып бойынша постер қорғау.

1-      топ  «Ауырлық күші»

2-      топ «Үйкеліс күші»


 Дайындаған постерді қорғап, екі топ бір – бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.

Негізгі бөлім

Топқа жаңа тақырыпты бөлу:

1-      топ: «Дененің қозғалу бағытында әрекет ететін күштің жұмысы»

2-      топ: «Жұмыстың формуласын түрлендіру»

 «Бағдаршам» әдісі арқылы формативті бағалау.

Мысалы:

•      Қызыл түс – түсінген жоқпын;



•      Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;

•      Жасыл түс – барлығы түсінікті.

Маршруттық картада деңгейлік есептер беру

 

Формативті бағалау арқылы оқушылардың арасындағы ынтымақтастықты және кері байланысты нығайтады.



 

Экрандағы баллдарға сәйкес формативті бағалау.



Топтар оқулықтан тақырыпты оқып, берілген тақырыптар арқылы постер дайындайды, қорғайды, түсіндіреді.

 

 



 

Оқушылар «Бағдаршам» түстерін көтеру арқылы тақырыпты түсінгендерін білдіреді.

 

 

 



 

 

 



Есепті өздері шығарып, топта талдайды, топтан бір оқушы тақтаға шығарады.

 

 



Экрандағы кретерий бойынша өз –өзін бағалайды.

 

 



 

Қорытынды

 

 



 

 

 



 

 

 Сабақ соңындағы рефлексия:



 

 Үйге тапсырма:



«Кезбе тілші» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Оқу үрдісінің барлық аспектілерінде оқушыларды белсене қатысуға мүмкіндік жасайды, оқушылардың өз түсінігі мен пікірін қалыптастыруды көздейді.

 

 «Тілек ағашы»



 

   §51, 28 –жаттығу №2 есебі



Оқушылар  тілші рөлін сомдап,  сабақта өткен материалды қайталап, бекітеді.

 

 



 

 

 Оқушылар сабақта алған білім деңгейлеріне қарай  стикерге жазып «Тілек ағашына» жапсырады.




 

 

 



           

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет