Пән: Жаратылыстану
Сынып: 2
|
Мектеп: Жаңатаң ЖБББМ
|
Күні:
3 бөлім: «Тірі табиғат: Адам»
|
Мұғалімнің аты-жөні: Какимова Назерке Жуматовна
|
Сабақтың тақырыбы: Адамның дене мүшелері
|
Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:
|
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты
|
1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау;
1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, көрсетеді, қоршаған әлем құбылыстарын атайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, сәйкестендіреді, көрсетеді, қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізеді.
Кейбір оқушылар орындай алады: Адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атайды, ажыратады, түсіндіреді, көрсетеді, сәйкестендіреді, дәлелдейді, қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізеді, зерттейді.
|
Бағалау критерилері
|
Адам денесінің негізгі мүшелерін атайды.
Адам денесінің негізгі мүшелерінің қызметін сипаттайды.
|
Тілдік мақсат
|
Адамның дене мүшелері
Бас (көз, мұрын, құлақ, ауыз), мойын, иық, дене, қол,саусақтар, аяқ
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық
Еңбек және шығармашылық
Құрмет
Адамгершілік
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы
|
- Дене мүшелерінің сымбатты болуына ықпал ету.
Партада дұрыс отыру;
- Оқу құралдарын қолданудағы қауіпсіздік ережесі
|
Пәнаралық байланыстар
|
көркем еңбек, музыка, математика, дене шынықтыру, ағылшын
|
АКТ қолдану дағдысы
|
Слайд, бейнеролик
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Адамның дене мүшелерін атайды, біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Амандасу
Шаттық шеңбері
Дене мүшелерімен амандасу (көзбен, қол алысып, құлақпен, аяқпен амандасу)
(МК) Оқушыларға жаттығу жасатудың алдында бір стақан суды кішкене мөлшермен ұрттап ішкіземін. Оқушыларға мынадай қимылдарды орындатамын:
1. Оң қолды сол аяққа тигізеді.
2. Сол қолды оң аяққа тигізеді.
3. Қолдың саусақтарын айқастырады.
4. Аяқтарын айқастырады.
5. Көзбен шеңбер сызады.
Оқушылар орындарына отырады.
-Жарайсыңдар! Өте жақсы көрсеттіңдер.
Жаттығу жасаған кезде біз:
- көзімізбен көрдік
- құлағымызбен естідік
- қолдарымызды, аяқтарымызды қимылдаттық.
- Бүгін біз сабақта адамның дене мүшелерімен және олардың қызметімен танысамыз.
(Ұ) «Сиқырлы қапшық»
Қапшыққа салынған саны бірдей қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын.
Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін:
1-топ: «Мергендер» (қызыл түсті)
2-топ: « Ептілер » (сары түсті)
3-топ: « Жүйріктер» (жасыл түсті)
|
Шаттық шеңбері
Пол Эдиссон әдісі
|
Сабақ ортасы
25 минут
2 минут
5 минут
2 минут
2 минут
2 минут
3 минут
3 минут
2 минут
2 минут
2 минут
|
Оқулықпен жұмыс.
(Ұ) «Допты қағып ал» тәсілі бойынша сыныпқа сұрақтар қоямын.
- Неше қолың бар? (Екі қолым бар.)
- Неше аяғың бар? (Екі аяғым бар.)
- Мұрын не үшін керек?(Мұрын тыныс алу үшін керек)
- Саусақтарың нешеу? (Он саусағым бар.)
- Башпайларың нешеу? (Он башпайым бар.)
- Қол не үшін керек? (Қол заттарды ұстау үшін, жұмыс жасау үшін керек.)
- Аяқ не үшін керек? (Аяқ жүру үшін керек.)
(МК.Ұ)
Интерактивті тақтадан адам сұлбасын көрсетемін. Оқушылар адамның дене мүшелерін атап шығады.
-Міне, балалар, бас, қол, аяқ, тұлғаны- адамның дене мүшелері деп атаймыз.
(Д, Ж) Дәптермен жұмыс
Әр оқушы жеке орындайды және жұпта бірін-бірі тексереді.
|