Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т2
|
Бөлім: 4. «Сәулет өнері»
|
Күні :
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Сынып: 3
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы: Бәйтерек» неге ұқсайды?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
|
3.4.2.1* тыңдаған материалдың мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазу;
3.3.1.1* диалогті рөлге бөліп оқу;
3.3.5.1* сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу
|
Сабақтың мақсаты :
|
Оқушылардың барлығы:
Тыңдаған мәтіннің мазмұнын тірек сөздерге сүйеніп жазады.
Оқушылардың көпшілігі:
Диалогті рөлдерге бөліп оқу барысында тірек сөздерді қолданып, диалогті жалғастырады.
Оқушылардың кейбірі:
Берілген сұрақтарға ғаламтордан жауап іздеп тауып, ақпараттық мәтін құрастырады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ертеңгілік шеңбер.
«Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту
«Тышқаннан жылдам» ойыны
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және
мақсатымен таныстыру.
|
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.
Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
|
1.Тыңда. Қайтала.
Сөздікпен таныстыру:
Жаңа сөздер:
мұнара — купол
биіктігі — высота
самұрық құс — самрук, мифическая птица
темір — железо, железный (-ая; -ое; -ые)
шыны — стекло
сұр — серый (-ая; -ое; -ые)
тұрғын — житель
Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы:
2. Оқы.Қайтала.Біл
3. 1-тапсырма.
1-тапсырма Мәтінді тыңда. Сұрақтарға жауап бер.
Саша кіммен сөйлесті?
Ол досыңнан не туралы сұрады?
«Бәйтерек» неге ұқсайды?
Оның қабырғасы неден жасалған?
2-тапсырма_Мәтін_мазмұны_бойынша_көп_нүктенің_орнына_керекті_сөздерді_қойып_жаз._5._3-тапсырма'>4. Айтылым
Жазылым.
2-тапсырма Мәтін мазмұны бойынша көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жаз.
5. 3-тапсырма
3-тапсырма. Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар.Диалогті әрі қарай жалғастырыңдар.
|
Тыңдалым,айтылым.
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы:
Астана өте көрікті.
Біз «Бәйтерекке» барамыз.
Сендер «Бәйтерекке» барасыңдар ма?
Сіздер «Бәйтерекке» барасыздар ма?
Олар «Бәйтерекке» барады
Айтылым/Оқылым
Суретке қарап, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. Берілген сөйлемдерді түсініп оқиды
Тыңдалым.Айтылым.
Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды, таныс емес сөздерге түсінік беріледі. Берілген сұрақтарға жауап береді.
2-тапсырма
Мәтін мазмұны бойынша көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазады.
Үлгі: Бәйтерек кешенінің сәулеті ұнады.
3-тапсырма
Берілген диалогті рөлге бөліп оқиды. Диалогті әрі қарай жалғастырады
|
«Бас бармақ»
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.
«Бас бармақ»
Дескриптор:
тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша әңгімелейді;
- сұрақтарға жауап береді
Дескриптор:
Мәтін мазмұны бойынша көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазады
Дескриптор:
диалогті рөлге бөліп оқиды. Диалогті әрі қарай жалғастырады
|
Слайд
Слайд
Оқулық 96 бет
Слайд
Оқулық
97-99 бет
|
|
Сергіту сәті
|
|
|
6. ЖазылымАйтылым.
4-тапсырма Сөзжұмбақты шеш. Ортасында сәулетті қаланың атауы шығады.
Сөзжұмбақты шешеді. Ортасында сәулетті қаланың атауын шығарады.
1.ана
2. су
Дескриптор:
Сөзжұмбақты шешеді. Ортасында сәулетті қаланың атауын шығарады.
орфографиялық нормаларды сақтайды
|
|
Сабақтың соңы
|
Үйге: 115 бет «Есте сақта» айдарын жаттау
|
|
|
Бас бармақ – не ұнады?
Сұқ саусақ – не білдім?
Ортаңғы саусақ – не қызықты/оңай болды?
Төртінші саусақ – менің көңіл-күйім қандай?
Бесінші (кішкентай) саусақ – нені білгім келеді?
|
|