Сабақтың тақырыбы: Дауысты және дауыссыз дыбыстар Қатысқандар: Қатыспағандар саны



Дата03.03.2020
өлшемі76 Kb.
#59431
түріСабақ
Байланысты:
сауат ашу

Қысқа мерзімді жоспар 3

Пән: Сауат ашу
Сынып: 1

Мектеп: № 25 Т.Рысқұлов атындағы мектеп-гимназиясы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Амирбекова Ш

Сабақтың тақырыбы: Дауысты

және дауыссыз дыбыстар

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:




Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Оқиды сөздегі дыбыс түрлерін дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады және дұрыс дыбыстайды.
Оқушылардың көпшілігі: Оқиды сөздегі дыбыс түрлерін дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады және дұрыс дыбыстайды.Сөйлем,мәтін, буын туралы ұғымдарды түсінеді.Сөйлемдерді жазады.
Кейбір оқушылар:Сөздегі дыбыс түрлерін дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады және дұрыс дыбыстайды.Сөйлем,мәтін, буын туралы ұғымдарды түсінеді.Сөйлемдерді жазады. Мәтін мазмұнын айтады,сөздердің дыбыстық, талдау-жинақтау дағдыларын біледі.



Бағалау кркитерийлері

Мәтіндерді түсініп оқу, сөздердегі дыбыстарды талдау.

Дыбыс түрлерін ажырату, дауысты, дауыссыз және жуан жіңішке дауыстыларды білу.



Сөздік қор


Дауысты және дауыссыз дыбыстар

Құндылықтарды дарыту


жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиет-сапаларды жетілдіру.


Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану, дүниетану

АКТқолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз)

Алдыңғы меңгерілген білім


шағын әңгімелер мен өлеңдерді оқиды және жаза алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Сыныптағы ахуалды қалыптастыру

Жүректен жүрекке” оқушылар бір-біріне жылы сөздер айтады.



Дәнді дақылдар арқылы топқа біріктіру.

Бидай. Арпа. Сұлы

Өткенді пысықтау "Кубизм”әдісі


Арпа,бидай сұлы суреттері

кубик


Сабақ ортасы


1- тапсырма «Ой қозғау» Сұраққа жауап
Дастарқанға не қоямыз?

Бидайдан не жасалады?


Дескриптор:

Дастарқанға қойылатын тағамдарды айтады

Бидайдан не жасалатынын айтады
ҚБ «Жарайсың», «Керемет», «Тамаша»
2-тапсырма Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс
“Жалғастыр” тізбектей оқу әдісі
Оқушылар мәтінді түсініп оқу.

Сендер қалай ойлайсыңдар? сұрағына жауап беру


Дескриптор:

Мәтінді қатесіз оқиды

Мәтіннің мазмұны бойынша қойылған сұраққа

жауап береді,өз ойларын айтады.


ҚБ Бағдаршам арқылы бағалау
3-тапсырма Жұптық жұмыс “Үндемес”ойыны
Нан, бала, қасиетті сөздеріндегі дыбыстардың қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз екенін фишка арқылы көрсетеді.

Қызыл - дауысты

Көк- дауыссыз
Дескриптор:

Нан, бала, қасиетті деген сөздердегі дыбыстырдың қайсысы дауысты ,қайсысы дауыссыз екенін ажыратып көрсетеді
ҚББасбармақ арқылы
4- тапсырма Топтық жұмыс“Топтастыру”
Кеспе әріптердің қайсысы дауысты, қайсысы дауыссыз екенін тиісті орнына қой.

“ ә,в,н,к,ы, о,з, р, м, т, е,и”


“Дауысты” “Дауыссыз”
Дескриптор:

Дыбыстарды тиісті орнына қойып топтастырады

Жаңа ақпаратпен салыстырады.
ҚБ «Сиқырлы сөздер»
Сергіту сәті

2-жаттығу Дәптермен жұмыс


Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазу.

Бірінші сөйлемдегі сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажырату.(дауыстыны бір сызықпен, дауыссызды екі сызықпен сызу)


Дескриптор:

Бірінші сөйлемдегі сөздерді дауысты, дауыссыз дыбыстарға ажыратады.

Дауыстыны бір сызықпен, дауыссызды екі сызықпен сызады.
ҚБ Жұлдызшалар арқылы
3- жаттығу Дәптермен жұмыс “Кім тапқыр”

Сөйлемді суретпен сәйкестендіру. Сөздердегі дыбыстарды ажыратып, астын сызу.

Табаға салып жапқаным не? ( құрт )

Кілегей шайқап алғаным не? ( нан )

Сөреге кептіріп жайғаным не? ( май )
Дескриптор:

Сөйлемді суретпен сәйкестендіреді

Сөздегі дыбыс санын анықтайды

Сөздердегі дыбыстарды ажыратып астын сызады.



ҚБ Смайлйктер

5- тапсырма “Ойлан тап” Топтық жұмыс

Жасырынған әріптерден басталатын тағам атауларын табыңдар.
ТНК ТБ

(тандыр нан,нарын,кілегей, ботқа, тары ботқасы)



Дескриптор:

Жасырынған әріптерден басталатын тағам атауларын тауып айтады.


ҚБ Қошеметтеу
4- жаттығу Өзіндік жұмыс “Кім жылдам”

Өлеңді жатқа жазу, мағынасын түсіну.


Есіңде болсын, балам,

Нан-қастерлі тағам.


Дескриптор:
Өлеңді жатқа, қатесіз жазады.

Өлеңнін мағынасын өз сөзімен айтады


ҚБ Мадақтау арқылы

Бағдаршам

Көк, қызыл фишкалар

Кеспе әріптер



Сабақтың

соңы


Кері байланыс “ТТТ” әдісі
“Түсіндім” “Түсінгім келеді” “Түсінбедім”






Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




1-тапсырма «Ой қозғау» Сұраққа жауап

Дастарқанға қойылатын тағамдарды

айтады және бидайдан не жасалатынын әңгімелейді.
2-тапсырма Топтық жұмыс Оқушылар мәтінді түсініп оқып

Сендер қалай ойлайсыңдар? сұрағына жауап береді


3-тапсырма Жұптық жұмыс “Үндемес”ойыны

арқылы дыбыстарды дауысты,дауыссыз екенін көрсетеді.


4- тапсырма Топтық жұмыс “Топтастыру”

арқылы дыбыстарды топтастырады.


2-жаттығу Дәптермен жұмыс

сөйлемдегі сөздерді дыбыстық талдау жасайды.

3-жаттығу Дәптермен жұмыс

“Кім тапқыр”

Сөйлемді суретпен сәйкестендіреді.Сөздердегі дыбыстарды ажыратып астын сызады.

5- тапсырма “Ойлан тап” Топтық жұмыс

Жасырынған әріптерден басталатын тағам атауларын табады
4- жаттығу Өзіндік жұмыс “Кім жылдам”

Өлеңді жатқа жазады, мағынасын айтып береді.





ҚБ, мадақтау, басбармақ, бағдаршам сиқырлы сөздер, смайликтер, жұлдызша арқылы бағалау


Ресурстарды қолдану барысында ұқыптылықты сақтау
Сергіту сәтінде арақашықтықты сақтау


Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет