3.5.1.8 айнымалысы бар өрнектер мен теңдеу түрінде барлық арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді шешу;
Сабақтың мақсаты:
Айнымалысы бар өрнектерді құрады, шығарады;
Арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді шығарады, амалдардың орындалу ретін анықиайды, көрсетеді.
Сабақтың барысы:
Уақыты
Педагогтің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастару кезеңі Сәлеметсіңдер ме оқушылар! Көңіл-күйлерін қалай?
Күліп қағып қолымды
1,2,3 деп соғайын
Қарап тұрған көршіме
Қолымды мен бұлғайын
Жылы-жылы жүзбенен
Маңдайынан сипайын
Жылы-жылы жүзбенен
Жүрегімді сыйлаймын
Ыстық алақаныммен
Қолыңды бер ұстайын
Оқушылар топқа бөліну мақсатында молекула әдісін қолданатын боламыз.
Барлығымыз молекулалар сияқты жалғыз қимылдаймыз. Молекула бірігіп 2-еу болады. Молекула бірігіп 8 болады.
1-аялдама Үй тапсырмасын тексеру Өткенді пысықтау: Жалған, ақиқат Жұптық жұмыс (тақатадан тексерту) 1.Қарама- қарсы қабырғалары өзара тең геометриялық фигураларды шаршы деп атаймыз (жалған) тіктөртбұрыш
2.Тіктөртбұрыштың ауданын табу үшін ұзыныдығын еніне көбейтеміз. S=a*b (ақиқат)
3.Көлемді табу үшін ұзындығын, енін, биіктігін бөлеміз
V=a*b*Һ (жалған) көбейтеміз
4.Фигураның периметрін табу үшін барлық қабырғаларын қосамыз.
(ақиқат)
5.Жылдамдықты табу үшін қашықтықты уақытқа бөлеміз. V=s*t ( ақиқат)
6.Теңдеу деген белгісіз саны бар теңдік. (ақиқат)
Жаңа сабақ: Балалар біз өткен сабақтардда қандай мәдениет орындарында демалып, саяхаттаған едік?
(Слайдта көрсетіледі) Табиғат аясында демалу
Саябақта демалу
Аулада демалу
Лагерьде демалу
Мәдени демалыс орындары
Ал бүгін біз саяхат демалысымызды әрі қарай жалғастырамыз. Ол үшін мен сіздерге билеттер таратамын. Сол билеттің бағасын шығаруға тырысуымыз қажет. Қандай ойын сауық орталығына баратынымызды білу үшін, 3 топқа кім жылдам ойынның ұсынамын. Алдарыңызда пазлдар жатыр соны құрастырып көрейік.