Сабақтың тақырыбы: Ішкi энергия, ішкi энергияны өзгерту тәсiлдерi Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/4
Дата14.12.2023
өлшемі25,77 Kb.
#196827
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
3 Ішкі энергия, ішкі энергияны өзгерту әдістері
Заявление дежурный класс каз, Атеева Алтынай Қабылқызы - 25.08.2021 - 92121770 (181274950 - Иммунология (А4)), 2 5425138036717399185, 2 Векторлар және оларға амалдар қолдану, 2 Еркін және еріксіз электромагниттік тербелістер, 2 Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістері, 2 5425138036717399187, 4 Жылу өткізгіштік конвекция, сәулелену, 9 № 2 зертханалық жұмыс Горизонталь лақтырылған дененің қозғалысын, 13 Қазақстандағы және дүние жүзіндегі электр энергиясын өндіру және, Қатты денелердің механикалық қасиеттері, 5.Физикалық шамаларды өлшеу, 11 Қисықсызықты қозғалыс; материялық нүктенiң шеңбер, 2 Температура, оны өлшеу тәсілдері, температураның шкалалары

Қысқа мерзімді жоспар



Бөлімі:

8.1А Жылу құбылыстары

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ішкi энергия, ішкi энергияны өзгерту тәсiлдерi

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.2.1 – дененің ішкі энергиясын өзгерту тәсілдерін сипаттау;



Сабақтың мақсаты:



Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
3 минут
Өткенге шолу
5 минут

Жаңа сабаққа дайындық
3 минут

3 минут


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.


«Маңызды суреттер» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. Суреттің сыртқы бетінде топ атаулары жазылған.
Wordwall платформасы арқылы:
1.Денелердің жылулық тепе-теңдік дегенді қалай түсінесіңдер?
2.Температура деген не?
3.Қандай температуралық шкалалар бар? Сендер қай шкаланы қолданасыңдар?
4.Термометр дегеніміз не?
5.Сұйықтық термометр қалай жұмыс істейтінін түсіндіріп беріңдер.
6.Абсолют нөл дегенді қалай түсінесіңдер?
7.Температураны өлшеудің ережелері қандай?
8.Термометрде сынапты пайдаланудың артықшылығы және кемшілігін атаңдар.
9.Абсолют температураның шкаласы бойынша дені сау адамның температурасы неге тең?
10.Арктиканы зерттеушілер неліктен сынапты термометрді емес, спиртті термометрді таңдап алатынын түсіндіріңдер.


«Ой қозғау» әдісі
Оқушылар алдыңыздағы, жан-жағыңыздағы, бөлмедегі заттарды қолдарыңызбен ұстап көріңіздер.
Сұрақ:
-Не байқадыңыздар?- Бөлменің температурасы қандай?
- Неге ол заттардың температуралары әр түрлі болып сезіледі?
- Не себептен деп ойлайсыздар?


Мұғалім түсіндірмесі (2-3 минут)

Оқушылар суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді.
1-топ. Ішкі энергия
2-топ. Жылу берілу
3-топ. Жұмыс істеу

Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, өз ойларын айтады. Дененің ішкі энергиясы туралы бастапқы түсінік қалыптасады.





ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы

ҚБ: ауызша мадақтау, ынталандыру

суреттер

8 сыныпқа арналған оқулық,


https://wordwall.net/resource/58622296







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет