Сабақтың тақырыбы: Кристалдық торлары
|
|
Сынып: 8 « Ә»
|
Қатысқан оқушы саны:20
|
Қатыспаған оқушы саны:1
|
Сабақ негізделген
оқу мақсаты:
|
Кристалдық құрылысты заттарды танып білу ,түрлерін ажырату,құрылысымен танысу.
|
Сабақтан күтілетін нәтиже: 1-деңгей:
(білу,түсіну)
2-деңгей:
(қолдану,талдау)
3-деңгей:
(жинақтау,бағалау)
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Кристалды
заттардың түрлерін біледі,құрылысын түсінеді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Қристалдық әр түрлі заттарды түрлеріне ажыратады, анықтайды.
Олардың күнделікті тұрмыстағы қолданылуын біледі. .
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:
Химиялық формулалар арқылы тор түрлерін топтастырады.
|
Тілдік мақсат:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:Алмаз, графит, кристалл,аморфты.
|
Ресурстар:
|
Дидактикалық материалдар,кесте,тақырыптық плакаттар,кристалл заттар,стикерлер, молекула моделі.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Биология ,география, физика.
|
Алдыңғы оқу:
|
Химиялық байланыстар
|
Сабақтың жоспары:
|
Сабақ барысы:
Жоспарланған уақыт:
|
Берілетін тапсырмалар
|
Бағалау
критерилері
|
Ұйымдастыру кезеңі:
2-мин
|
1.Сәлемдесу
2.Оқушыларды түгендеу.
Оқушылардың психологиялық ахуалын қалыптастыру.
|
Сәттілік тілеу
|
Үй тапсырмасын сұрау:
1-деңгей:(білу,түсіну)
4-мин
|
« Табиғат аясына саяхат» ережелер мен сұрақтарға жауап беру.
Коваленттік полюсті және полюссіз байланыстар.Иондық байланыс,металдық байланыс.
|
1сұраққа1-балдан
|
2-деңгей:__(қолдану,талдау)__3-мин'>2-деңгей:
(қолдану,талдау)
3-мин
|
Химиялық байланыс түрлеріне мысалдар келтіру.Формулаларын жазу.
«Формулалар сөйлейді» тапсырмасы.Т- кесесімен жұмыс. Жұптық әдіс.
|
2-балл
|
3-деңгей:__(жинақтау,бағалау)__3-мин_Сергіту_сәті'>3-деңгей:
(жинақтау,бағалау)
3-мин
Сергіту сәті
|
«Бәйтерек тапсырмалары» кестемен жұмыс.
Жасырынған ұяшықтарды ашып тапсырманы орындау.
Ой-жазу, бой жазу.
|
3-балл
|
Жаңа сабақ
20 мин
|
«Тұжырымдамалық карта» топтарға тапсырмаларды бөліп беріп, өз ойларын білдіреді. 1-топ Атомдық кристалдық торлар
2-топ Молекулалық кристалл тор.3- топ Иондық кристалл торлары.2 оқушы түсіндіреді, қалғандары толықтырады.
|
|
Сабақты бекіту:
1-деңгей:
(білу,түсіну)
|
«электрондық почтадан келген хат» әдісі бойынша 1. Ережелерін білу
|
1-балл
|
2-деңгей:
(қолдану,талдау)
|
2.Күнделікті тұрмыстақолданылатын затарды ажырату.
|
2-балл
|
3-деңгей:
(жинақтау,бағалау)
|
3.Тапсырманы орындау, жинақтап жабыстыру.
|
3-балл
|
Үйге тапсырма:2-мин:
(білу,түсіну) 1-деңгей:
|
Тақырыпты оқу,ережелерін білу.
|
|
2-деңгей:
(қолдану,талдау)
|
Тақырып бойынша заттарға талдау жасау, анықтау.
|
|
Шығармашылыққа ,
ғылыми зерттеуші-
лікке бағытталған тапсырмалар
|
Өмірде ,күнделіеті тұрмыста қолданылатын заттарды топтарға бөлу
|
|
Бағалау:2мин
|
Бағалау тақтасы ,топтық баға.
|
Жалпы баға
|
Кері байланыс:2мин
|
Білім ағашы.
|
|
Рефлексия
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
|
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?
|
|
|