Сабақтың тақырыбы: Ұлттық аспаптар Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары



бет1/3
Дата20.12.2023
өлшемі50,97 Kb.
#198114
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Ұлттық аспаптар (2)
Вывод отчета на печать - Антиплагиат

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлімі

ІІІ Мәдени мұра

Күні: 28.11.2023 ж.

Педагогтің аты-жөні




Сынып: 4




Қатысқан оқушылар: 11 Қатыспаған оқушылар:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлттық аспаптар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​5.​1* тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау
4.​2.​1.​1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін болжау; мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; қарсылас мағыналы, мәндес сөздерді табу.
Кейбір оқушылар: мәндес сөздерді табу

Тілдік мақсаттар

Дауылпаз, домбыра, асатаяқ, қобыз, сыбызғы, жетіген, аспап.




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
«Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын ұлттық аспаптар туралы видео арқылы болжайды.


Топқа бөлу
«Мозайка» әдісі
«Жетіген»
«Домбыра»

Үй жұмысын тексеру.
Өзара бағалау.



Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.


«Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлінеді. Жетігеннің суретін құраған оқушылар «Жетіген» тобы, домбыраның суретін құраған оқушылар «Домбыра» тобы болады.
Үй тапсырмасын тексеру.
Өзін өзі бағалау
Ата-баба – арғы ата
Танымал – атақты
Шаһар – қала
Тез - жылдам



Қолпаштау
Үй жұмысын тексеру.
Өзара бағалау





Видео

Сабақтың ортасы
(6-37 минут)



1.Сөздікпен жұмыс. Таныстыру
Жаңа сөздермен сурет арқылы таныстырады, оқушыларға қайталатады.
Дауылпаз, домбыра, асатаяқ, қобыз, сыбызғы, жетіген, аспап.
Айтылым_1-тапсырма_Жаңа_сөз_үйренейік._Ұлттық_аспаптардың_неден_жасалғанын_айтады._3._Айтылым._Жұптық_жұмыс._Суретпен_жұмыс._4.Тыңдалым.Оқылым'>2. Айтылым
1-тапсырма
Жаңа сөз үйренейік. Ұлттық аспаптардың неден жасалғанын айтады.
3. Айтылым. Жұптық жұмыс. Суретпен жұмыс.
4.Тыңдалым.Оқылым
3-тапсырма.
Мәтінді оқиды, аударады.


5. Сергіту сәті


6. Жазылым
Топтық жұмыс.
Қарсы мәнді және мағыналас сөздерді тауып жазады.
Жазылым. Сәйкестендіру.
7. Топтық жұмыс. Мағынаны тану. Кластер құру. «Ойлан, тап!»

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздермен сурет арқылы танысады, қайталайды.





Айтылым
Мынау – дауылпаз. Бұл ағаш пен теріден жасалған.


Айтылым. Жұптық жұмыс. Сурет бойынша диалог құрады. Мәтіннің жалғасын болжап сөйлейді.
Тыңдалым. Оқылым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңдайды, оқиды
Мәтін бойынша сұраққа жауап береді.
Әсет бүгін қайда барды?
Шілдеханаға кімдер келген?
Қала тұрғындары қандай?
Сергіту сәтін орындайды.


Жазылым
Топта берілген сөздердің антонимдерін, синонимдерін табады.

Оқушылар сөздерді түсініктемесімен сәйкестендіреді.


Шілдехана – қала сөзінің синонимі.
Айтыс – қазақтың ұлттық музыкалық аспабы.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет