Сабақтың тақырыбы: Менің күн тәртібім Мақсаты



Дата25.08.2017
өлшемі72,94 Kb.
#25856
түріСабақ
Күні: 11.03.17 5 «Б» сынып қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Менің күн тәртібім

Мақсаты:

1.Білімділік:  Күн тәртібі туралы білім беру, төл дыбыстарды еске түсіру.
2. Дамытушылық: Өздерінің қиялдағы ойларын жеткізе және дәлелдей білу, сыни тұрғыдан ойлау білу дағдыларын, бір-бірімен келіссөзге келуге деген ынталарын арттыру.
3. Тәрбиелік:  Бос уақытын дұрыс пайдаланып, оны жүйелеуге тәрбиелеу.

Түйінді идеялары: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді пайдалану арқылы оқушылардың топпен жұмыс істеу, сыни тұрғыдан ойлау, өз бетімен жұмыс істей білу, іздене білу дағдылары артады. Әр түрлі деңгейдегі оқушылардың бірлескен жұмысы қосымша мүмкіндітктер туғызады (жоғары деңгейлі оқушылар төмен деңгейлі оқушыларды үйрету арқылы, төмен деңгейлі оқушылар жоғары деңгейлі оқушыдан үйрену арқылы дамиды). Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту, оқыту үшін бағалауды пайдалану оқушылардың оқуға деген қызығушылықтарын оятады, ынтасын арттырады. Өзін-өзі ретеу талантты оқушыларға жол ашады.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар тақырып бойынша ұғымдарды біледі, басқа сөздерден айырады, қызметін түсінеді. Сұрақтарға орынды жауап бере алады. Мәнерлеп оқи алады.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, жұппен жұмыс, жеке жұмыс.Сөз жұмбақ, жаңа сөздер, «Уақыт тізбегі» әдісі, өзін-өзі бағалау.

Көрнекілігі:бос торлар, сөздер жазылған қима қағаздар, стикерлер, мәтін, А-4 парақтары, белсенді тақта, бор.



Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті

Сабақтың барысы:

Кезеңдері

Жоспар

Модульді іске асыру

Қосымша

Ұйымдас-тырукезеңі:

Ауызекісөйлесу



Сәлеметсіздерме, балалар!

—Оқушылар ортаға шығып бір-бірімен амандасады. Мұғалім оқушылармен сұхбаттасады. Қазір қандай жыл мезгілі басталды?, Бүгінгі күн қандай?, Ауа райы қандай? Көңіл күйлерін жақсы ма? Мектепке қалай жеттіңдер? Жолда кептеліс боды ма? Сағат нешеде тұрдың? Таңғы асыңды іштің бе?

— Бүгінгі күн бойынша ақпаратты кім айтады?  (3 минут)


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

 

 




 

Ой қозғау кезеңі

Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қою.

Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

Оқу құралдарына нелер жатады?

Оларды атап шық.

Үйге берілген сұрақтар бойынша оқушылар ортада жауап береді.

Оқушыларға белгілі бір орыс тілдегі сөздер беріледі,соларды аудара отырып жаңа тақырыптың тақырыбын өздері тауып, айтады.

-Сонымен, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Менің күн тәртібім» болмақ.

-Енді сабағымызға мақсат қояр болсақ, күнімізді дұрыс әрі пайдалы өткізу. Күн тәртібің жоспарлау болмақ. Жаңа үйренген және еске түсірген ұғымдарды күнделікті өмірде қолдану.









Мағынаны тану кезеңі

Жаңа сабақ



— Балалар, бүгін сендер топпен, жұппен және жеке жұмыс істейсіңдер.

 Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздер белсенді тақтадан көрсетіледі. Оларды жеке және хормен оқып шығады. Олармен сөз тіркестері мен бірнеше сөйлем құрастырады.

Таңертеңгі тамақ завтрак                                          

Түскі тамақ –обед

Кешкі тамақ-ужин                                                      

Ұйықтау –спать

Ұйқы – сон

Ояну-просыпаться 
Шешіну-раздеваться 
Серуендеу-гулять 
Орындау-выполнять 
Кесте-график 
Ауысым-смена 
Біраз-немного 
-Ал енді үйренген жаңа сөздерімізі қолданып жұмыс жасаймыз. Бұл тапсырма жұппен орындалады. Мына алдарына берілген «Уақыт тізбегі» постеріне отырған жұптың күнделікті күн тәртібің жазып шығамыз. Бұл жұмысты жасау барысында оқулықтағы 196 беттегі 1-тапсырманы оқи отырып орындауға болады. Мен сендерге бірнеше тор салынған постер бердім, бірақ сендер өздеріне керек торды салып аласыңдар.

Оқушыларға сөздер таратылып беріледі, етістіктерді ретімен шеңберге орналастырады.

Жату, тұру, жуыну, бару, келу, оқу, түсіну, сұрау, дайындалу, жазу, сөйлесу, орындау, көмектесу, ұйықтау, демалу. Қазақ тіліне тән дыбыстардың астың бір сызықпен сызады.


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
 

 

 



Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы

 
Бірлескен оқу, топпен жұмыс


Оқулықпен жұмыс, өлеңді талдай отырған жұмыс, жұппен жұмыс.



 

Қорыту кезеңі

197 беттегі 2 – тапсырма.

Сұрақтарға оқушылар бір сәт ойланып жауап береді.Сабақты сандықшаға салынған сұрақтарға жауап бере отырып қорытындылау.

Сенің күн тәртібің қандай?

Әр күніңе жоспар құрасың ба?

Күн тәртібі бізге не үшін керек?

Еңбектену дегенді қалай түсінесіңдер?



Жеке жұмыс

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.



 

Үйжұмысын беру

4-тапсырма Әр оқушы мәтінді оқи отырып өз күн тәртібің жоспарлап келеді.

Оқушылардың шығармашылық деңгейлерін дамыту

 

Рефлексия Бағалаукезеңі

Оқушылардың сабақта өткен тақырып бойынша «Плюс, минус, қызықты әдісі» арқылы бос бағанаға өздеріне ұнаған немесе ұнамаған сәттерін айтып немесе жазып шығады.

Оқушылардың топтық жұмысқа қатысуына, өзіндік жұмысты орындауына сәйкес тиісті бағаларын қойып, түсініктемелер беру.  (3 минут)



Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

 

Жату

Тұру


Жуыну

Бару


Келу

Оқу


Үсіну

Дайындалу

Жазу

Сөйлесу


Орындау

Көмектесу



Ұйықтау

Демалу











































































































































































































































































































































































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет