Сабақтың тақырыбы: Септеулік шылау. Нан тағамдары Мақсаты



Дата08.09.2017
өлшемі76,74 Kb.
#31046
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 Мерзімі: 17.11.2015 жыл



Сабақтың тақырыбы: Септеулік шылау. Нан тағамдары

Мақсаты:

Оқушыларға септеулік шылау туралы түсінік беру, мәтінмен жұмыс жасап, жаңа сабақты меңгерту.

Міндеті:

Септеулік шылаулардың қолданылуын түсіндіру, өз ойларын толық, анық жеткізе білуге дағдыландыру, ауызша сөйлеу тілі мен жазба тілдерін дамыту.

Күтілетін нәтиже:

  1. Оқушылар өз ойларын еркін жеткізеді.

  2. Сұраққа жауап бере алады.

  3. Септеулік шылаулырды дұрыс қолдана біледі.

Ресурстар:

Плакаттар, слайд, стикер, маркер, бағалау парағы, кеспе қағаздар.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақты меңгерту.

Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі, қазақ әдебиеті, бейнелеу.

Әдіс- тәсілдер:

«Миға шабуыл», рефлексия, диалогтік оқыту.

Кіріктірілген модульдер:

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, талапты және дарынды балаларды оқыту.





Кезеңдер

Уақыт

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

І

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Топтастыру кезеңі: оқушылар мақал- мәтел арқылы бөлінеді.

Оқушылар екі топқа бөлінеді.

2 мин

Оқушыларды түгелдеп, сабақтың мақсатымен таныстырады, оқушылардың назарын сабаққа аударады.

Оқушылар міндеттерін түсінеді, бір- біріне жақсы тілектер айтып шығады.

2 мин

Оқушыларға бағалау әдісін түсіндіреді.

Оқушылар сабақ барысында ұпай жинайды.

ІІ

Үй тапсырмасын сұрау

5 мин

  1. Үйге берілген жаттығуды тексереді, дәптерлерін алмастырады.

  2. Семантикалық картамен жұмыс

Оқушылар жылдам жауап береді.

Семантикалық картамен жұмыс жасайды.



ІІІ

Жаңа сабақ

5 мин

Слайд арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады(септіктер туралы). Жаңа сөздермен таныстырады.

Оқушылар септіктерді қайталай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мәтінді тыңдап жаңа сөздермен танысады.

ІҮ

Жаңа сабақты пысықтау

7мин


3 мин
5 мин

1.Оқулықпен жұмыс:

2- тапсырма. Мәтінді оқып, әр сөйлемге сұрақ қойыңдар.


2.Мәтіннен септеулік шылауларды тауып, сөздердің қай септікте тұрғанын анықтаңдар.

3. екі топқа туған өлке туралы мақал- мәтелдер жазу.


Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.


Мәтіндегі сөздердің қай септікте тұрғанын, септеулік шылауларды табады.
Әр топ тақырып бойынша ойларын плакатқа жазып, ортада жұмыстарын қорғайды

Ү

Қорытындылау

2 мин

2 мин

3 мин


Сабақты смайликпен қорытындылау
Бағалау: оқушылардың сабақ барысында жинаған ұпайларын топ басшысы есептейді

Рефлексия: оқушыларға стикер таратылып, өздерінің сабақтан алған әсерін жазуды тапсырады



Әр оқушы дұрыс жауапқа алдындағы смайликті көтереді.

Оқушы сабақ барысында жинаған ұпайын санайды.


Әр оқушы сабақтан алған әсерін стикерге жазу арқылы білдіреді.

ҮІ

Үйге тапсырма

2 мин

Жаңа сөздерді қайталау, өлеңді көшіріп, жаттап келу.

Берілген тапсырмалар бойынша түсінбегенін сұрайды.

Оқу меңгерушісі : _________ М.Е.Соколова

Күні 17.11.2015 жыл

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 Мерзімі: 03.12.2015 жыл



Сабақтың тақырыбы: Ашық, шартты рай. Киім кию туралы

Мақсаты:

Оқушыларға ашық, шартты рай туралы түсінік беру, мәтінмен жұмыс жасап, жаңа сабақты меңгерту.

Міндеті:

Ашық, шартты райдың қолданылуын түсіндіру, өз ойларын толық, анық жеткізе білуге дағдыландыру, ауызша сөйлеу тілі мен жазба тілдерін дамыту.

Күтілетін нәтиже:

  1. Оқушылар өз ойларын еркін жеткізеді.

  2. Сұраққа жауап бере алады.

  3. Ашық, шартты райда етістіктерді дұрыс қолдана біледі.

Ресурстар:

Плакаттар, слайд, стикер, маркер, бағалау парағы, кеспе қағаздар.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақты меңгерту.

Пәнаралық байланыс:

Орыс тілі, қазақ әдебиеті, бейнелеу.

Әдіс- тәсілдер:

«Миға шабуыл», рефлексия, диалогтік оқыту.

Кіріктірілген модульдер:

Сыни тұрғыдан оқытуға үйрету, АКТ, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, талапты және дарынды балаларды оқыту.





Кезеңдер

Уақыт

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

І

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Топтастыру кезеңі: оқушылар геометриялық фигуралар арқылы бөлінеді.

Оқушылар екі топқа бөлінеді.

2 мин

Оқушыларды түгелдеп, сабақтың мақсатымен таныстырады, оқушылардың назарын сабаққа аударады.

Оқушылар міндеттерін түсінеді, бір- біріне жақсы тілектер айтып шығады.

2 мин

Оқушыларға бағалау әдісін түсіндіреді.

Оқушылар сабақ барысында ұпай жинайды.

ІІ

Үй тапсырмасын сұрау

5 мин

  1. Үйге берілген жаттығуды тексереді, дәптерлерін алмастырады.

  2. Семантикалық картамен жұмыс

Оқушылар жылдам жауап береді.

Семантикалық картамен жұмыс жасайды.



ІІІ

Жаңа сабақ

5 мин

Слайд арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашады(септіктер туралы). Жаңа сөздермен таныстырады.

Оқушылар етістіктерді қайталай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашады, мәтінді тыңдап жаңа сөздермен танысады.

ІҮ

Жаңа сабақты пысықтау

7мин

3 мин
5 мин


1.Оқулықпен жұмыс:

2- тапсырма. Мәтінді оқып, етістіктерді ашық, шартты райда қолданылуын түсіндіріңдер.


2.Мәтіннен етістіктерді тауып, сөздердің қай райда тұрғанын анықтаңдар.

3. Киім кию үлгілері туралы ережелерді жазу.


Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.

Мәтіндегі сөздердің қай райда тұрғанын, септеулік шылауларды табады.
Әр топ тақырып бойынша ойларын плакатқа жазып, ортада жұмыстарын қорғайды


Ү

Қорытындылау

2 мин

2 мин

3 мин


Сабақты смайликпен қорытындылау
Бағалау: оқушылардың сабақ барысында жинаған ұпайларын топ басшысы есептейді

Рефлексия: оқушыларға стикер таратылып, өздерінің сабақтан алған әсерін жазуды тапсырады



Әр оқушы дұрыс жауапқа алдындағы смайликті көтереді.

Оқушы сабақ барысында жинаған ұпайын санайды.


Әр оқушы сабақтан алған әсерін стикерге жазу арқылы білдіреді.

ҮІ

Үйге тапсырма

2 мин

Жаңа сөздерді қайталау, ережелерді жаттап келу,

4- тапсырма



Берілген тапсырмалар бойынша түсінбегенін сұрайды.

Оқу меңгерушісі : _________ М.Е.Соколова

Күні 03.12.2015 жыл

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет