Сабақтың тақырыбы Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата21.01.2022
өлшемі22,26 Kb.
#113231
түріСабақ
Байланысты:
13.05.2021 Қ.трих 10 сынып


ПедагогтіңТ.А.Ә.

Манабаева.А,.С

Күні: 13.05.2021ж

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сынып:

10 А,Ә

Сабақтың тақырыбы

Шыңғысхан империясы және оның мұрагерлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.2.5 -XIII -XV ғасырлардағы мемлекеттердің геосаяси белсенділігін сипаттау арқылы, олардың Еуразиядағы тарихи процестердің барысына әсер ету дәрежесін анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Шыңғыс ханның Моңғол тайпаларының біріктіруін , моңғол шапқыншылығының басталуын және моңғол империясының мемлекеттік құрылысын анықтайды (білу, түсіну)

Басым бөлігі орындайды: Шыңғысхан империсының мемлекеттік құрылысын сәйкестендіреді және оның тақ мұрагерлерінің тәртібін сипаттайды (қолдану, талдау)

Кейбір оқушылар оындайды: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді (бағалау)


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу

Сабаққа келгендерін түгенде. Үй тапсырмасын сұрау



Топқа бөлу: «Мозайка» әдісі арқылы. Білім алушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын таныстырамын.




Мадақтау

Орындық
Сурет қиындылары

Ортасы


.

Тапсырма: Шыңғысхан империсы және оның мұрагерлер иелігінің Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуына әсерін анықта.

Шыңғыс ханның моңғол тайпаларын біріктіру

Моңғол шапқыншылығының басталуы

Моңғол империясының мемлекеттік құрылысы

: «Венн диаграмма»

2-тапсырма: Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтары мен айырмашылықтарды көрсетіңдер сипаттаңдар
Түрік империясы. Ұқсастығы. Моңғол империясы.


«ПОПС» әдісі



3-тапсырма: Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға беріңдер

Менің ойымша, Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуынна Моңғол империясы маңызды орын алды ...

Себебі 2 дәлел келтіру

Мысалға, 1 мысал келтіру

Қорытындылайды.


Дескриптор: білім алушы-

-мәтінді оқиды, талдайды;

- Шыңғыс ханның моңғол тайпаларын біріктіруін анықтайды;

- Моңғол шапқыншылығының басталуы анықтайды;

- Моңғол империясының мемлекеттік құрылысына сипаттама береді;

- Көшпелілер мемлекетінің үшінші үлгісіне сипаттама береді, атайды;

- жұмыс тобы меңгерген мәтіндерін ортаға салып анықтайды, талқылайды, түсіндіреді.

-өзара топтық бағалау жүреді.



Дескриптор: білім алушы-
-Екі империяның мемлекеттік құрлысындағы ұқсастықтарды сипаттайды

- Түрік империясының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды

- Моңғол империясының мемлекеттік құрлысындағы айырмашылықтарды сипаттайды

-өзара топтық бағалау жүреді



Дескриптор: білім алушы

Өз ойын білдіреді;

-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне баға береді;

-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 3 дәлел келтіреді

-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне 2 мысал келтіреді

-Қазақстанда мемлекеттіліктің қалыптасуының тарихи кезеңдеріне туралы қортындылап жазады;

-өзара бағалау.


Өзара бағалау

Қ\Б «Бас бармақ» әдісі

Өзін-қзі бағалау



10 – сынып Қазақстан тарихы

117- 122 беттер


https://kk.wikipedia.org/wiki/%D0%9


Аяқталуы

Кері байланыс : «ҚҚҚ» әдісі.

Жазбаша бағалау аламын.



3 қызық

3 құндылық

3 қиын































Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


«Өзін-өзі бағалау»

А4, конспект



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет