Бейнелеуөнері
|
Күні
|
4 «б» сынып
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тақырыптық композиция «портрет».
|
Мақсаты
|
Портрет бейнелеуде қарапайым дағдыларын қалыптастыру, портрет тақырыбына шығармашылық композициялар құру.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Портрет жанры туралы түсініктерін қалыптастыру, салу жолының техникасымен танысу.
|
Сілтеме
|
Презинтация, бейнелеу өнері оқыту әдістемесі 2011ж.Бейнелеу өнері оқулық 2011
|
Негізгі идеясы
|
Портрет жанрын бейнелеу, түстік шешімді дұрыс қолдану.
|
Сабақта қолданылатын модульдер
|
АКТ,талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту және оқу үшін бағалау.
|
Ресурстар
|
Интерактивті тақта,компютер,қозғалмалы магниттік тақта, презентациялар, түрлі- түсті бояу.
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
1.Ұйымдастыру : психологиялық ахуал тудыру.
2.Үй тапсырмасын сұрау: «Өрмекші торы» арқылы сұрақ-жауап.
3.Жаңа сабақты түсіндіру: презентация арқылы ашу.
4. Тақырыптың мақсатын ашу.
5.Қортындау: постер портрет түрлеріне анықтама жасау.
6.Рефлекция: «Екі ұсыныс, бір тілек».
7.Бағалау.
8. Үйге тапсырма беру.
|
Үйге тапсырма
|
«Автопортрет» тақырыптық композициясын орындап келу.
|
Ойлауды блум бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі, түрткілер
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
критерийлер
|
дискриптор
|
ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Үй тапсырмасы: «Пейзаж» тақырыбын сұрау, «Өрмекші торы» сұрақтар қою арқылы білімдерін тексеру, қайталау.
|
«Өрмекші торы» өткен тақырып бойынша сұрақтар қою.
|
Өткен тақырып бойынша білімдерін пысықтап, есте сақтау, еске түсіру, қайталау.
|
Сұрақтар арқылы, үй тапсырмаларын сұрау, қайталау.
|
Толық жауап берсе
|
3
|
|
Толық емес жауап берсе
|
2
|
|
Жауап беруге талпынса
|
1
|
|
Түсіну
|
Жаңа тақырыпты толық игеру, түсіну.
|
1. «Презентация» арқылы тақырыпты ашу, тақырып туралы мәліметтерді интернеттен іздеу.
|
Тақырыптың мазмұнын ашу, басты идеясын табу
|
Берілген материалды өз сөзімен басқа формада жеткізу.
|
Ұстанымдарды , ережелерді, фактілерді түсінеді.
|
3
|
|
Мазмұнды басқа формада жеткізе алады.
|
2
|
|
Нәтижеден туындайтын затты, құбылысты немесе нәтиженің келешегін болжамдай алады.
|
1
|
|
Қолдану
|
Алған білімдерін тәжірибеде қолдану.
|
Оқушылар портреттің бейнелеу жолдарын тауып, тақырып қойып, бейнелеп бояу.
|
Алған білімдерін тәжірибеде қолдана білулері
|
Оқыған материалды нақты жаңа жағдайда пайдалану.
|
Сурет салу әдіс-тәсілдерді орнымен қолдану.
|
3
|
|
Нақты жағдайларда ілімді, заңдылықты қажеттілігіне қарай пайдаланады.
|
2
|
|
Ұстанымдарды, ережелерді, фактілерді жаңа жағыдайда пайдаланады.
|
1
|
|
Талдау
|
Алған білімдерін талдау, салыстыру.
|
«Сұрақты ұстап алу» стратегиясы.
|
Әр топ келесі топқа қағазға сұрақ жазып лақтырып, келесі топ жауап бере алмаса, келесі топқа лақтырады.
|
Сұрақ –жауап арқылы тақырып мазмұнын талдау
|
Толық жауап берді
|
3
|
|
Толық емес жауап берді
|
2
|
|
Жауап беруге тырысты
|
1
|
|
Жинақтау
|
Алған жаңа материалдарын ой түйіндетіп жинақтау.
|
Постерге портрет туралы алған білімдерін орындау.
|
Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін жинақтау.
|
Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін бекіту.
|
Портрет түрлері туралы маліметтер берілсе.
|
3
|
|
Портрет түрлері туралы маліметтер толық емес
|
2
|
|
Портрет түрлері туралы маліметтер беруге тырысса
|
1
|
|
Бағалау
|
Сабақ барысында оқушылардың көзқарасын анықтау.
|
Топ басшылары бағалау критерийі арқылы бағалады.
|
Топбасшысы өз тобындағы мүшелерін бағалау критерийне қарай отырып ұпай қояды, қорытынды бағаны мұғалім қояды.
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма: «Автопортрет» тақырыптық композициясын орындап келу.
Кері байланыс: «Екі ұсыныс, бір тілекке» сабақтың екі жақсы кезеңі мен бір тілектерін жазу ұсынылды.
|