Тілдік мақсат: (сабақ барысында кездескен жаңа сөздермен жұмыс)
Есепті шығару жолын түсіндіре алады (айтылым), есептерді дәптерге қатесіз жаза алады (жазылым), мәселе есептерді оқып, мағынасын түсінеді (оқылым), есепті шығару жолдарын топта түсіндергенде, бір-бірін мұқият тыңдайды (тыңдалым).
Ресурстар: 8 сынып оқулық
Пәнаралық байланыс: Геометрия,Физика
Алдыңғы оқу: тақырыбымен байланыстыру
Сабақтың жоспары
Сабақтың барысы жоспарланған уақыт
Берілген тапсырмалар жіне қолданылатын әдістер
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері
Ұйымдастыру кезеңі 3минут
Психологиялқ ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сұрау 5 минут 1-денгей (білу,түсіну)
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқушыларды функциялардың өсу, кему аралықтарын табуды біледі.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана алу
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады Алған білімдерін өмірде қолдана алу, талдау
Тілдік мақсат: (сабақ барысында кездескен жаңа сөздермен жұмыс)
Есепті шығару жолын түсіндіре алады (айтылым), есептерді дәптерге қатесіз жаза алады (жазылым), мәселе есептерді оқып, мағынасын түсінеді (оқылым), есепті шығару жолдарын топта түсіндергенде, бір-бірін мұқият тыңдайды (тыңдалым).
Ресурстар: 10 сынып оқулық
Пәнаралық байланыс: Геометрия,Физика
Алдыңғы оқу: «Туынды» тарауытақырыбымен байланыстыру
Сабақтың жоспары
Сабақтың барысы жоспарланған уақыт
Берілген тапсырмалар жіне қолданылатын әдістер
Бағалау критерийлері және жұмыс түрлері
Ұйымдастыру кезеңі 3минут
Психологиялқ ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын сұрау 5 минут 1-денгей (білу,түсіну)
Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегімен өсу және кему аралықтарын анықтауға болады.Алгоритмі:
Функцияның анықталу облысын табу
Функцияның туындысын есептеу
немесе 0 теңсіздігін шешу
= Лагранж формуласы
болса, онда бойынша болғандықтан , яғни f(x) өспелі функция.
Оқушыларғ келесі сабаққа шолу жасату
Теоремаларды жаттау
Суреттерін салу
Есептер шығару
3 баға
4 баға
5баға
Бағалау 3минут
3-5 балл 3баға
6-8 балл 4баға
9-12балл 5баға
Оқушылардың кері байланысы 2минут
Сабақтан алған әсерлері және не үйрендім?, не білгім келеді?
Сабақтан кейінгі рефлексия
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды?
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды?
Келесі сабақта өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуім керек?
Тексерілді: ДОІЖО Акбаева А
Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік және логарифмдік функцияларды дифференциялдау
Мұғалім: Успанов Е Мерзімі: 21.02.2017ж
Сынып: 11
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:
Көрсеткіштік және логарифмдік функциялардың туындысын есептеу формуласын қорытып шығару,көрсеткіштік функция мен логарифмдік функцияның туындыларын салыстыру.
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Көрсеткіштік функцияның алғашқы функциясын табуды үйрену.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Алған білімдерін өмірде қолдана алу
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады Алған білімдерін өмірде қолдана алу, талдау
Тілдік мақсат: (сабақ барысында кездескен жаңа сөздермен жұмыс)
Есепті шығару жолын түсіндіре алады (айтылым), есептерді дәптерге қатесіз жаза алады (жазылым), мәселе есептерді оқып, мағынасын түсінеді (оқылым), есепті шығару жолдарын топта түсіндергенде, бір-бірін мұқият тыңдайды (тыңдалым).