Сабақтың түрі: Саяхат сабақ Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын талдау



Дата29.01.2018
өлшемі199,29 Kb.
#36203
түріСабақ
Тақырыбы:«Ертегі әлеміне саяхат» өткен әріптерді қайталау
Мақсаты:Өтілген дыбыстар туралы білімдерін бекіту.
Дидактикалық материалдар дыпайдаланып, балалардың ойлау қабілеттерін, қиялын дамыту, буын құрау, сөз құрастыру, ертегі айтып, ребус шешу.
Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ
Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап, түсіндіру, ойын талдау
Сабақтың көрнекілігі:слайд ,кеспе әріптер, текшелер, ребус, сурет үлгісі.
Сабақтыңбарысы:1. Ұйымдастыру кезеңі.
-Балар, біздің бүгінгі сабағымызға көптеген қонақтар келіп отыр.
Қане: Қатар-қатар тізіліп,
Балаларға ылайық,
Қолымызды түсіріп,
Түп-түзу боп тұрайық та, қонақтармен амандасып, өзіміздіт аныстырайық.
Мен талапты баламын,
Дайын дәптер қаламым.
Есептерді шығарып,
Жазу-жаза аламын!
2. Өткенді қайталау
Біз сабағымызды әдеттегідей «Табиғат бұрышымен » бастаймыз.
- Балалар биыл қай жыл?
- 2016 жылды не жылы деп атаймыз?
- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Қай ай?
- Бүгін нешесі?
- Аптаның қай күні?
- Ауа-райы қандай?
Тамаша ауа-райымен, сендердің көтеріңкі көңіл-күйлеріңді пайдалана отырып бүгінгі сабақта әріптер әлеміне саяхатқа шығуды ұсынамын.
Балалар қараңдаршы, анда себет тұр ішінде не бар екенін көрейік пе? (Иә)
Балалар егер себетті ашқыларын келсе, менің тапсырмаларымды орындауларын керек.Балалар апта күндері туралы мына өлең жолдарын қайталайықшы
Дүйсенбіде - доп ойнадым далада
Сейсенбіде - серуен құрдым қалада
Сәрсенбіде - сурет салдым сәндетіп,
Бейсенбіде - би биледім әндетіп
Жұма - күні жидек тердім
Сенбіде - кино көрдім
Жексенбіде - үйде болдым дем алдым
Осылайша өте шықты бір апта
- балалар қанекей себетті ашайық па? Балалар, бүгінбіздесауат ашу сабағы өтілген дыбыстарды. қайталаймыз. Біз бүгін ертегілер әлеміне саяхатқа шығамыз. Бізге қонаққа бауырсақ келіп қалыпты.
Бауырсақтың сөзі:Менің атым бауырсақ.
Мені пышақпен қырып алды.
Қанатпен сыпырып алды.
Қаймаққа иледі, майға пісірді.
Мен атадан кеттім.
Мен әжеден кеттім.
Тыңдамадым атамды.
Тыңдамадым әжемді.
Үйімді мен сағындым.
Көмектесші балақай.

Тәрбиеші: Бауырсақ қай ертегінің кейіпкері?


Балалар: Бауырсақ ертегісінің кейіпкері.
Тәрбиеші: Бауырсақтың пішіні қандай?
- Домалақ, шеңбер.
Тәрбиеші: Сендердің аналарын, әжелерін бауырсақты қалай жасайды?
Балалар:
Балалар, біз бауырсақты атасымен әжесіне апаруға көмектесейік. Оған баратын жолды көрсету үшін. Алдымызда көптеген аңдардың, бізге қояр тапсырмалары бар екен. Сол тапсырмалардан кідірмей өтсек, біз бауырсақты, аман есен атасына апасына оралтамыз. Бауырсақ бірінші қай аңмен кездеседі?
1. Слайд: Қоянмен.
Қоян бізге арнайы тапсырмалар беріп тұр. Соны орындасақ ол бауырсақты босатады екен.

1.Тапсырма шарты:Назарымызды теледидарға аударып оқу жылының басында әріптер мен дыбыстар әлеміне қалай аяқ басқанымызды еске түсірейік.

2. Тапсырма шартты: . Алфавитпен жұмыс.
- Қазақ алфавитінде неше әріп бар?
- 42 әріп бар.
- Әріп дегеніміз не?
- Көреміз, жазамыз.
- Мен А,Б,Е әріптерін дауыстап айтқанда не пайда болды?
- Дыбыс
- Дыбыс дегеніміз не?
- Айтамыз, естиміз.
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- 2-ге бөлінеді. Дауысты, дауыссыз
- Дауысты дыбыстар қалай айтылады?
- Еш кедергісіз
- Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады?
- Тіл, тіс, еріннің кедергісімен айтылады.
- Балалар біз тек қана әріптер мен дыбыстарды ғана тынып қоймай, тағы не үйрендік?
- Оқығанды, жазғанды, есеп шығарып, мақал-мәтел, жұмбақ айтқанды, ертегілер айтқанды үйрендік.Бауырсақ қояннан құтылып кетті. Балалар, сендер көмектестіңдер.
Қоян: Балалар сендерге көп - көп рахмет.
Бауырсақ, келесі қай аңмен кездеседі?
2. Слайд: Қасқырмен.
Қасқыр, бауырсақты жегісі келіп тұр. Егер де балалар сендер қасқырдың 2 тапсырмасын орындасаңдар. Қасқыр бауырсақты жемейді. Қасқырдың берген 1 тапсырмасы.
1. Тапсырма шарты:

«Көршісін тап» ойыны
1. Буынға әріптерді қосу арқылы жаңа сөз шығарып жазу
2. Сөздерге сипаттама беру
Сергіту сәті:
Жаза-жаза қолымыз,
Талып кетті көзіміз.
Бір, екі, үш
Бойға жина күш. Ал, енді балалар біз шаршаған болармыз? Келген қонақтармен кішкене серігіп алайық. Олай болса экранға қарап бауырсақпен көңілді қимылдар жасаймыз.
Қасқыр: Рахмет балалар, мен сендерден көп нәрсе үйрендім.
- Келесі қандай аңмен кездеседі?

Аюмен.3. Слайд:
Бауырсақ келе жатып аюға кездеседі. Міне қараңдаршы. Аюда бауырсақты жегісі келеп тұр. Аю бауырсақты жемеу үшін сендерге 1 тапсырма береді. Егер де, осы тапсырмаға жауап бере алсаңдар, біздің бауырсақ аюдан құтылып кетеді.
«Кім жылдам» ойыны.
1.Тапсырма шарты:
Мұғалім кеспе әріптерді таратып береді. Оқушылар бір неше сөздер құрады. Кім жылдам орындайды сол бала жеңімпаз болады.

2. тапсырма: экрандағы сөздерді оқу: әтеш, өрік, шие, қой, ата, әже, дала, зымыран,т.б.

Аю: Рахмет балалар, мен сендерден оқығанды үйрендім.
- Келесі қандай аңмен кездеседі?

Түлкіменмен.4. Слайд:«Көктемгі еңбек»
Біз түлкінің бағына тал егіп, суарып, күтіп-баптап, көкалдандыруымыз керек.
1. Әріптерге дыбыстық талдау жасау.
2. Әріпке қатыстырып тақпақ айтып беру.

- Балалар сендер нағыз азаматсыңдар. Ешқандай жұмыстан қорықпай, керісінше әндетіп, көңілді жүріп тапсырманы орындадыңдар.

Сергіту сәті: Музыка ырғағымен
«Көңілді көктем»

Ойын: «Сөзді ребусты шешейік»



Мұғалім: Міне, балалар, сабаққа өте жақсы қатыстыңдар. Балалар, сендерге сабақ ұнадыма? Бауырсақты атасы мен әжесіне қайтып оралуына көмектестіңдер, тапсырмалар сендер үшін қиын болған жоқ деп ойлаймын. Өздеріңнің ойларыңды, тапқырлықтарыңды, қиындықтан қорықпайтындарыңды көрсеттіңдер. Жарайсыңдар балалар.

Бауырсақ: Балалар, рахмет сендерге. Сендер өте ақылды, ұйымшыл екенсіңдер

Мадақтау: бауырсақ «Сиқырлы сандықтан» балаларға сыйлық тарту.

Балалар: Рахмет!

Мұғалім: Қане, балалар бауырсақпен қоштасайық! Сау болыңыз!

Мешін: Сау болыңдар! Көріскенше!деп шығып кетеді.

Қорытынды. Сабақты бекіту.
1. Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?
2. Бүгін не туралы өттік?
3. Біз қандай кейіпкерге көмектестік?

Келген қонақтарымызбен қоштасайық.

 Оқушылардың қонақтармен қоштасуы.
Балдай тәтті баламыз,
Ақылдымыз данамыз.
Қол былғап бәріміз,
Сау болыңыз айтамыз!


Кіші Академия I-II-топ

«Көрікті көктем»

Мақсаты: 8 наурыз аналар мерекесін кеңінен насихаттау, аналарға құрмет көрсету. Ұжымдық іс-шара арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту. Сахна мәдениетіне тәрбиелеу.


Түрі: әдеби монтаж
Көрнекілігі: түрлі түсті шарлар, аналар туралы мақал - мәтелдер
Өту барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: Сахна төрі безендірілген «Полонез» биімен ашылу.
2. Құттықтау сөзі
Жүргізуші:
1-ші жүргізуші:
Аялы:

Шуақты көктем келді гүлін алып


Көктемнің мерекесі бүгін анық.
Өмірдің көктемі де, гүлі – Аналар
Ана деп бас иеді күллі халық.

2-ші жүргізуші: Нұрболат
Біз ғана емес, қадір тұтқан бабалар
Аналардан туған небір даналар.
Ана деген тіршіліктің тірегі,
Армысыздар, қасиетті аналар!

Қош, келдіңіздер! (Бірге)



2-ші жүргізуші: Нұрболат: Аяулы аналар, қызғалдақ қыздар, қадірлі ұстаздар!

1-ші жүргізуші: Аялы: Көңілдеріңізге көктем шуағындай сезім мен нұр құйып, 8 – наурыз Халықаралық әйелдер мерекесі де келіп жетті.

3-ші жүргізуші: Иә, Аялы дұрыс айтасың,осынау көркем мерекесін қай кезде де орны бөлек. Олай болатыны, аналарға ыстық сезім, алғыс пен құрмет ешқашан сөнбек емес. Олар - өмірдің гүлі, көңілдің жыры, әр отбасының алтын діңгегі. Осы мерекеге орай "Кіші академия" үйірмесінің ұйымдастыруымен өткелі отырған «Көрікті көктем» атты ертеңгілігімізге қош келдіңіздер!(Бірге)

 ЖүргізушіАлдымен осы БЖШО директоры Исағұлов С.М. сөз береміз

-Балалар,бүгінгі тақырыбымызға байланысты мен сендерге жұмбақ жасырғым келіп тұр.Шешуін таба аламыз ба?

Бала,бала,баладеп

Түндешошыпоянған

Түнұйқысынтөртбөліп

Түндебесіктаянған

Бұлкім?

Балалар:  Ана,ана,ана.

 

Жүргізуші.:Әріне,бұлбіздіңаналарымыз.Анаперзенттәрбиелеуші.Ендеше осы асыланаларымызғаарналғанбалаларымыздыңтақпақтарынакезекберейік:


Дильназ:

Той пердесін ашайық,

Тойға шашу шашайық.

Аналарды құрметтеп,

Ән маржанын ашайық.
К.Ұлжан

 Анадеген – жарықжұлдызшырағың

Анадеген-қайнарыстықбұлағың

  Анадеген-өмірдегіқамқорың

  Анадеген-сүйенерің,жанқұрбым
Әділет

Жанымыздыжайнатқан

Сіздерсізғойаналар

Зорденсаулық,молбақыт

Тілейдібаршабалалар

 

Балнұр


Сенен өскен балалар,
Батырлар мен даналар
Құттықтаймыз мейраммен
Құрметті біздің аналар.

Сайд
Ақ анашым, аппағым,


Өзің жайлы тақпағым
Өзің жайлы әнім де,
Арнадым саған бәрін де.

Айнұр
Шашымды өріп тараған,


Қабағыма қараған
Үлкен кіші демейді
Сыйлайды оны бар адам.

Рамазан


Біз доспыз гүлдермен,
Текке оны жұлмаймыз.
Той күнібір - бірден
Аналарғасыйлаймыз.

Айдана


Құлпырған гүлдей

Көктемдегі күндей

Жылулық маған

Төгесің үзбей.


Азамат
Айналайын анашым

Айялайсың бағасың

Сен үшін балалармен

Ән шырқаймыз бәріміз

Осы ардақты аналарымызға ән орындап берейік

ӘН: «Анажаным»

Тақпақ : Ағылшынша, орысша, қазақша (Аңсар, Ализа, Назгүл, Едіге, Айсенім)

Алишер

Сегодня день особенный, 


Как много в нем улыбок, 
Подарков и букетов, 
И праздничных открыток. 

Назгүл


Анадегенасылжандар,болаттай

Ана деген мөлдір жандар бұлақтай

 О,адамдар ,қадірлей біл ананы

 Жат қылыққа  ақыл ойды талатпай

Едіге
Маму крепко поцелую, 
Обниму её, родную, 
Очень я люблю её, 
Мама – солнышко моё! 

Әділжан


Аналарды суйемиз

Созин ойга туйемиз

Ажени де ардактап

Адеппен бас иемиз


Жүргізуші:

Көк орайлы көктеммен,

Басталады мереке.

Жүректерден төккен нұр,

Ана мейрам, береке!

Ару көктем қайда екен?

Жапырағын қайда жайды екен?
(Музыка әуенімен залға Бауырсақ кіреді.)
Міне, ғажап, бауырсақ!

Беті басы домалақ,

Түрі әдемі қызыл-ақ!

Қайдан келдің, бауырсақ,

Барасың қайда домалап?
Бауырсақ:

Мен бауырсақ, бауырсақ,

Беті-басым домалақ.

Мен апамнан кетіп қалдым,

Мен атамнан кетіп қалдым!

Хат әкелдім мен саған,

Міне, өзіңе арнаған.
Жүргізуші:

Ой, рахмет, бауырсақ,

Беті-басы домалақ!

Бауырсақ, сау бол!


Музыкамен бауырсақ залдан шығып кетеді.
Жүргізуші:

Міне, қызық, хат кімнен келді екен? Оқиық.

(Хатты ашып оқиды)
Жүргізуші: (музыка әуенімен оқылады)

Армысыздар, балақайлар!

Мен көктемнің сіңілісі

Қыс қызымын, суықтан жаралған.

Бұрқасындап қар болам,
Мен сендермен ойнағам.

Шанамен тасып асыр сап,

Ақ қала жасап тасырлап,

Талай қызық өткіздік,

Соның бәрі есімде.

Қалды таяп уақытым,

Солтүстікте менің бақытым.

Жабырқамай сендер менсіз,

Алыңдар көктемді күтіп.

Шын ниетпен тілеймін,

Кездерің келді билейтін,

Бірге шырқап әнді де,

Достықтарың мызғымай,

Көркейіңдер көктеммен.

Сонда гүлдер жайнайды,

Күн нұры жанға бойлайды,

Құстар сайрап маңайда,

Көктем ару оянып,

Сендермен бірге тойлайды.

Би: Зайчики

Жания, Милана, Рамиля,Мейірім, Нұрай, Аделя,Аяжан .


Музыкальная тема меняется, слышится стук из-за дверей.
Жүргізуші:

Азан-қазан бар маңай,

Кім асығып қалғаны-ай?

Қане, тыныш отырып,

Қарсы алайық қонақты.
Под музыку верхом на метле «влетает» Баба Яга
Мыстан:

Екі аяқты күркеде,

Тұрамын жалғыз түнде де.

Мен сиқыршы ұстамын,

Сыпырғышпен ұшамын.

О, мұнда балалар көп екен. Қандай жақсы.


Мен бекерге әуре боп

Селтең қағып жүргем жоқ.

Сәлем, балақайлар, қалайсыңдар?

Қарайсыңдар күлген боп.

Кіші академияға барсаң нық,

Көктем күнін қарсы алып,

Мерекелік іс-шараны

Қарсы алуда жар салып.-

Деп жіберді Леший інім,

Күнім ғой, сол күнім.

Әжелер мен аналар,

Кішкентай қыз балалар,

Бәрін-бәрін құттықтап,

Ал мені ұмыттыңдар.

Ең сұлу жанды,

Ең мейірімді ханымды,

Ең жайдары аруды,

Мейілі, көңлім бәрібір шат.



( Қорқыныш Музыка ойнайды)

Мен өкпемді ұмытпаймын,

Кегімді алып,

Бәріңді құрықтаймын.

Шығарамын быт-шытын,

Кетіремін

Мерекенің бар құтын.

(балаларды қорқытады).


Жүргізуші:

Мына ісің жарамайды,

Алма мазасын балалардың.

Тыраштанып қайтесің,

Құры бекер жамандығың.

Біз сенен қорйықпаймыз.


Мыстан:

А-а, қаймыққанды қойдыңдар ма?

Жақсы, онда қараңдар!

Мен қазір айқайлаймын! (айқвйлайды)

Тоқылдатып ойбайлаймын! (тоқылдатады)

Көрмейсіңдер көктемді,

Пыстырамын іштерді.

Менің досым ерігу,

Бүгін жоқ сендерге серігу.

Көңіл көтермейсіңдер,

Жүгіріп, секірмейсіңдер.

Көктемді көрмейсіңдер,

Көктемді көрмейсіңдер!

Ал көктемсіз бәріңе белгілі

Ешқандай мейрам болмайды.!

Білесіңдер, солай ма?


Мыстан:

Жә-жарайды, жеңдіңдер,

Көңіл көтерруге көндім мен.

Жай сендерге берілмеймін,

Ойын ойнатудан ерінбеймін.

Ойынның көмегімен,

Ептіліктеріңді байқап көремін мен.

Қорықпайсыңдар ма?


Ойын: ата-аналармен слайд «Тапқыр» ата-ана номинациясы

Ән: Мейрбек Азаматтың орындайында «Тұлпарым» әні қабыл алыңыздар!

Мыстан:

Епті екенсіңдер сендер,

Риза болдым мен де.

Ал қазір тағы да,

Сын күтіп тұр алдыда.

Би билеуді ұсынамын,

Достықтарыңды тексеремін. Келістік пе?
Сахна төрінде Жақпай Аялының орындауында «Құыршақ» биі қабыл алыңыздар!
Мыстан:

Керемет би биледік,

Қандай көңіл күйлі едік.

Бірақ менің уақытым,

Таяп қалды қап, әттең!

Дегенмен, көктемді

Күн көзімен төккенді,

Оятып жіберемін, балақайлар!

Қош сау болыңдар!
(Музыкамен залға көктем кіреді.)
Көктем:

Сәлеметсіңдер ме, достарым!

Асудың асып асқарын,

Тойларыңа келдім мен,

Тербеліп сендер салған әндеріңмен,

Мені қарсы алуға,

Жиналып күтіп қалдыңдар ма?
Балалар:

Иә!
Жүргізуші:

Көктем сені көп күттік,

Қуанышымыз тұттық.

Қош келдіңіз біз жаққа,

Жылылық сыйлап бәрімізге.


Көктем:

8 наурызбен,

Әже, ана, қыздарды

Құттықтаймын бәріңді!

Бақ, қуаныш тілеймін,

Қызыл-жасыл гүл сыйлаймын.

Ол гүлдерді көру үшін,

Көздеріңді жұмыңдар,

Тыныш қана тұрыңдар!
Көктем:

Бір-екі, үш, төрт, бес,

Көздеріңді ашыңдар тез!
Жүргізуші:

Міне, ғажап! Мынаған қараңдар, балалар, қандай әдемі алаңқай!


Көктем:

Бұл гүлдер жай ғана емес,

Бұның тосын сыйлығы бар.

Балақайлар, ауыз ашып қалмаңдар,

Гүлдерді бір-бірден алыңдар.

Көктем:

Мен сіздерді тағы да

Құттықтаймын жар сала.

Көңілді әр кез болыңдар,

Көктемгі гүлдей толыңдар.

Сау болыңдар балалар,

Күтеді мені әлі

Алыс сапарлар!


(Музыкамен көктем залдан шығып кетеді, балалар гүлдерді алып орындарына отырады.)

ЖҮРГІЗУШІ: Тамаша, өнерлі екенсіңдер.Ал балалар сендер үйде ата-аналарыңа көмек тесесіңдер ме? Шындарыңды айтыңдар ! Қазір мен аналарыңнан сұраймын.

  1. Күні бойы ойнай беретін,ойнап болған соң ойыншықтарын жинауға ерінетін,дым істемейтін,жалқау бала бар ма сіздерде?

Аналары: Жоқ,жоқ!

  1. Ал,тәңертеңертетұрып,мектепкеөзікиінетін,үйдеанасынакөмектесетінәдепті,тәртіпті бала бар масіздерде?

Аналары :  Бар,бар!

Тосын сый ата - аналарға арналған. (ойын)

1. Ата - аналардың сипап сезу мүшелеріне сүйеніп, өз балаларын тауып алсын.

Жүргізуші: Бүгін біздер құрметті де ардақты әжелерімізді ерекше атап құттықтаймыз!       «Қариясы бар үйдің қазынасы бар» - деп халқымыз текке айтпаған,

Әжелеріміздің құрметіне М. Мақатаев монолог «Шеше- сен бақыттысың!!»

Ортада Ашымбекова Ализа қарсы алыңыздар
ОҚУШЫЛАРҒА СҰРАҚТАР ҚОЮ:


  1. Әжеңді не үшін жақсы көресің?

  2. Әжеңнің сүйікті тағамы?

  3. Әжеңнің сүйікті телесериалы?т.б

Балаларымыздың әжелеріне арналған тақпақтарына кезек берсек:


Димаш

Өзің мені өсірген

 Айналайын ақ әжем

Тентек болсам кешірген

 Ауырмашы ,ай әжем
 Ұлжан

 Әже деген көп шығар

 Әжемдей менің жоқ шығар

  Мейірімді бұл кісі

  Қандай ғажап күлкісі
Артур

Ақ әжемді арқашан

Сыйлап жақсы көремін

 Қуантайын деп оны

  Өлең айтып беремін

Хор ән:«Оқуда озат боламын»

Би:Тосын сый «Вальс»
Ойын: «Шаштараз»

Шарты: Әр топтан 3-3тен аналар мен қыздары шығып, қыздары аналарына шәштерін сәндеу арқылы сүйіспеншіліктерін көрсетеді.

Құрал-жабдықтар: резинкалар, қыстырғыштар т.с.с
Жүргізуші: О,анашым неткен жансың мейірімнен жаралған

                     Мәнгілікке арамызда шалқып-тасып жүр аман

                     Егер де сен еш ауырмай,күліп-ойнап қуансаң

                     Бұл тәңірден одан басқа,ешбір тілексұрамаң

Өмірдегіеңасылжан- АНА. Солүшінбалалараналарымызды  сыйлайық,ардақтайық,ешуақыттаренжітпейік.

 

          Балалархормен: Ана-біздіңкүніміз.



                                       Ана-біздіңгүліміз

                                       Ұландардықуантып



                                        Ұзақөмірсүріңіз

 Кұттықтау сөз ата- аналарға беріледі
Каталог: uploads -> doc -> 0e6d
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0e6d -> Сабақтың мақсаты: Сөйлемдегі сөздердің байланысын қайталау. Жайлау туралы мағлұмат беру
0e6d -> Сабақ: «Әлем мойындаған қазақтар»


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет