Ұзақмерзімдіжоспардыңбөлімі:
Long Term Plan Section:
|
8.3Аөткізгіштердіжалғау
Сonnecting wires
|
Мектеп:
|
Ақайдаржалпы орта мектебі
|
Күні:
Date:
|
30.01.2020ж
|
Мұғалімніңаты-жөні: НаримбаеваЗлиха
|
|
Сынып:
Grade:
|
8
|
Қатысқандардың саны:
|
Қатыспағандардың саны:
|
Сабақтыңтақырыбы
The topic of the lesson
|
Электртізбектері.
Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
8.4.2.11 өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, электр тізбектеріне есептеулер жүргізу;
|
Сабақмақсаттары
LessonObjectives:
|
Барлықоқушыларүйренуітиіс:
|
Электр тізбектерініңэлементтерінатау;
Өткізгіштерді параллель және тізбектей жалғайды;
|
Оқушылардыңкөбісіүйренуітиіс:
|
Жалпыкедергінітабады.
Ом заңын қолданады.
|
Кейбіреулероқушыларүйренуітиіс:
Параллель жәнетізбектейжалғаужалғанудыңартықшылықтары мен кемшліктерінталдайды.
|
Бағалаукритерийлері
|
Оқушы оқу мақсатына жетеді, егер:
Тізбектей және параллель тізбектерді дұрыс жинайды;
Тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, ток күшін, кернеуді есептейді.
Тізбектің жалпы кедергісін есептейді.
Дұрыс қорытынды жасайды.
|
Тілдікмақсаттар
LanguageObjectives:
|
қазақша
|
русский
|
english
|
Тізбектей жалғануы
|
Последовательное подключение
|
seriesconnected in
|
Параллель жалғануы
|
Параллельное подключение
|
parallel connected
|
Түйін
|
Узел
|
Joint
|
Жалғауы
|
Подключение
|
Connection
|
Ток күші
|
Сила тока
|
current Resistors
|
Кернеу
|
напряжение
|
Voltage
|
Кедергі
|
интерференция
|
Resistans
|
Волтметр
|
Волтметр
|
Voltmeter
|
Амперметр
|
Амперметр
|
Ampermeter
|
Реостат
|
Реостат
|
Rheostat
|
Қыздыру шамы
|
Лампа накаливания
|
Bulb
|
Ом заңы
|
ЗаконОма
|
Ohmꞌs law
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Серіктесткік, ашықтық, бүкіл өмір бойы оқу.
|
Жаһандық азаматтықты тәрбиелеу
|
Энергияны сақтау, энергияның жаңартылатын көздері.
|
АКТқолданудағдылары
ICT application skills
|
Интерактивтітақтанықолдану.
|
Түпнұсқалықтыоқыту
Original language teaching
|
Қарапайым электр құралдарын жөндеу, электр сызбаларын оқу.
|
Пәнаралықбайланыстар
Interdisciplinary connections
|
Радиоэлектроника.
|
Бастапқыбілім
Primaryeducation
|
Оқушылар Ом заңын және оныңфизикалықмағынасынбіледі, Қарапайымтізбектердіжинайалады, тізбекэлементтерініңсызбалықкескінінбіледі.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Planned
timings
|
Сабақтың жоспарланған әрекеттері
Planned Activities
|
Ресурстар
|
5мин
|
(W)Ұйымдастыру кезеңі.
Organizational stage.
Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеп, жаңа сабақтыңтақырыбымен; оқу мақсатымен;бағалау критерийімен таныстыру.
Қайырлы таң барлығыңа-good morning everyone
Жағдайларың қалай?-how are you?
Кім кезекші бүгін?-Who is on duty today?
Кім жоқ сабақта?-who is absent today?
Бүгін нешесі?-what date is it today?
Сабақ бастауға дайынсыздарма?-Are you ready to start the lesson?
Сергіту сәті
Warm uр
Біз ән айтамыз
We sing
«if you happy and you know it»
|
Видео
https://www.youtube.com/watch?v=hwTwt4oIW3U
Презентация
|
5 мин
5 мин
2мин
10 мин
10 мин
|
(W) Өткен тақырыпты қайталау
Өткен тақырыпты қайталай отырып сұрақтарға жауап бере отырып топқа бөлу
Үш топқа бөлінеміз
We are divided into three groups
1-топ «Ток күші». 2-топ «Кернеу» 3-топ «Кедергі»
first group "Power of the current". second group "Voltage" third group "Barrier"
Ток күшін қандай әріппен белгілейді?
Ток күшінің өлшем бірлігі қандай?
Ток күшін өлшейтін құрал?
Ток күшінің формуласы?
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
Кернеуді қандай әріппен белгілейді?
Кернеудің өлшембірлігі қандай?
Кернеуді өлшейтін құрал?
Кернеу дегеніміз не?
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
Кедергі дегеніміз не?
Кедергіні қандай әріппен белгілейміз?
Кедергінің өлшем бірлігі қандай?
Кедергініөлшейтінқұрал
Сызбада бұл белгі нені білдіреді?
Электр тізбегінің негізгі бөліктері:
Ток көзі
Ток тұтынушылары
Жалғағыш сымдар
Кілт
|