|
Тақырыбы:
|
|
|
• Компьютерлік желілер
|
|
Мақсат:
|
|
|
Жаңа білім
|
• Компьютерлік желілердің жасалу мақсатын атайды;
• Желілердің түрлерін ажыратады.
|
|
Жаңа түсінік
|
•Топология ұғымымен танысады;
•Желі топология типтерін атайды.
|
|
|
Қолданым әрекеті
|
•Желілердің типтері қай мақсатта қолдынылатынын біледі.
|
|
Талдау әрекеті
|
•Мектеп қабырғасындағы, үйлеріндегі желілерді ажыратын біледі.
|
|
Шығармашылық әрекет
|
•Әр ғимарат үшін қай топологияның ыңғайлы екендігін айқындайды.
|
|
|
Бағамдау әрекеті
|
•Желілердің мақсатына қарай ыңғайландыру;
•Бүкіләлемдік және жергілікті желілерді айыра білу.
|
|
Сабақ құрылымы:
|
|
|
І. Ақпарат алмасу (15 мин.).
ІІ. Алғашқы бекіту (5 мин.).
ІІІ. Құзырлылық қалыптастыру (15 мин.).
ІV. Шығармашылық қалыптастыру (5 мин.).
V. Бағамдау-бағалау (5 мин.).
|
Сабақ типі:
|
|
|
• Сабақта жаңа білімді игеру
|
|
|
Оқыту әдісі:
|
|
|
• Жеке, топпен жұмыс, өз бетімен жаңа білім алу,бекіту жаттығулары
|
|
Мұғалім іс-әрекетінің тәсілі:
|
|
|
Жаңа терминологиямен таныстыру
Тапсырмаларды орындауда көмектесетін нақты мысалдарды көрсету
Оқушыларға тапсырманы өз бетімен орындап көруге мүмкіндік беру. Өз бетімен орындауда нәтижелер оң болмаған жағдайда, нұсқаулар беру
|
|
Негізгі ұғымдар мен терминдер:
|
|
Оқушыда дағды қалыптастыру:
|
|
|
Жаңа өткен тақырыпты толық игеру
Қажет болған жағдайда мұғалімнен көмек сұрау
Өтілген тақырыпты бекіту мақсатында үй жұмысын, деңгейлік тапсырмаларды толығымен өз бетімен орындау
|
|
Ақпарат көздері:
|
|
|
1. Б.Бөрібаев, Б.Нақысбеков, Г.Мадиярова. 2005. Информатика және есептеуіш техника негіздері. Алматы: Мектеп.
2. Компьютерная модель. Ақпарат көзі: Википедия http://kk.wikipedia.org/wiki/Компьютерлік_желілер
|
|
Оқушы жетістігін бағалау:
|
|
|
• Оқушының негізгі бағасы деңгейлік тапсырмаларды орындауына байланысты қойылады. Қосымша бағаны (бонус) алу үшін топтық тапсырманы орындау қажет.
|
|
Үй тапсырмасы:
|
|
|
• Келесі сабаққа дайындық тапсырмасы
|
|
|
• Бонус-балл тапсырмасы
|
САБАҚ БЛОКТАРЫ
|
|
2. Жергілікті желілер;
3. Желілік топология типтері.