Тақырыбы: Мұхтар Әуезов «Жетім» әңгімесі (Ашық сабақ) 4



бет1/2
Дата23.08.2017
өлшемі364,38 Kb.
#24961
  1   2
«Мелкомбинат негізгі орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» мемлекеттік мекемесі

Тақырыбы:

Мұхтар Әуезов

«Жетім» әңгімесі

(Ашық сабақ)

4 «А» сынып
Пән мұғалімі: Г.Қ Омарбаева


2012-2013 оқу жылы

Мерзімі:_______________ Пәні: ана тілі Сынып: 4 «А»
Сабақтың тақырыбы: «Жетім» М.Әуезов

Мақсаты:

Білімділігі: Мұхтар Әуезовтің өмірі, шығармашылығы жайлы мәлімет бере отырып, «Жетім» әңгімесін мәнерлеп оқып, мазмұнын таныстыру;

Дамытушылығы: Оқушылардың сөйлеу тілін дамыту,сөздік қорын молайту, ойлау, көру, сезіну, қабылдау қабілеттерін дамыту;

Тәрбиелігі:жақсы мен жаман әдет қылықтарды ажырата білуге, ұлы адамдарды құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндіру, ой қозғау сұрақ-жауап, көрнекілік, деңгейлік тапсырма, ой толғау.

Сабақтың көрнекіліктері: М.Әуезовтың портреті,сөзжұмбақ, тірек сызбалар, мазмұнды суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен сәлемдесу

2.Сыныпты түгендеу

3.Сабаққа әзірлік.



Психологиялық дайындық:

  • Балалар, бүгін ерекше сабақ. Біздің сабағымызға қонақтар келіп отыр.

Олар –ұстаздар, ата- аналар. Қонақтарға өзіміздің білімдерімізді көрсетейік.

  • Қазір қай сабақ?

  • Қазір ана тілі сабағы.

Ана тілі айдыным,

Ана тілі ай-күнім.

Ана тілім болмаса,

Керегі не байлықтың?

- Міне, балалар, кемеңгер, ғұлама ақындарымыздың тілі- туған тіліміз ана тілі сабағы екен, олай болса, ана тілін кім қалай білетінін байқап көрелік. Қане, балалар, сабаққа көңіл аударайық.

ІІ Мақсат қою кезеңі: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ Жаңа материалмен жұмыс:

- Бүгін біз Мұхтар Әуезовтың «Жетім» әңгімесін оқып, мазмұнымен танысамыз.



1) Ой қозғау.

- М.Әуезов кім? Ол туралы не білесіңдер?

- 2-3 сыныптардағы өткен әңгімелерін еске түсірейік.

- «Көксерек» әңгімесі есіміздеме? Бұл әңгімедегі басты кейіпкер кім?

- «Боран», «Әке арманы», «Жолда» әңгімелері қай романның үзінділері?




Тірек сызба (Слайд)



2)Мұхтар өміріне шолу. (Слайд)

  1. Әуез қыстауы. Осы үйде Мұхтардың балалық, жастық шағы өткен. Бұл қыстау кейіннен жөнделіп, жазушының мұражайына айналды

  2. М.Әкезов – семинария оқушысы.

  3. Жас мұхтар үй іші мен достарының арасында.

  4. Жазушының Алматыдағы мұражайының бір бөлмесі.

  5. М.Әуезов жұмыс үстінде. 1939жыл

  6. М.Әуезовтың кітаптары. ( «Абай жолы» 4 томдық, «Көксерек», «Қорғансыздың күні», «Қилы заман»)


3) Сөзжұмбақ шешу. (Слайд)

(Слайд)


Каталог: uploads -> doc -> 0a48
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0a48 -> Атмосфералық қысым Уикипедия — ашық энциклопедиясынан алынған мәлімет Атмосфералық қысым
0a48 -> Сәйкестендір: 1 Биология


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет