Тақырып: К. Оразбекұлы Елтаңба мен Ту туралы жыр Мектеп



Дата25.08.2017
өлшемі48,17 Kb.
#27334
түріСабақ
Сабақ жоспары


Тақырып: К.Оразбекұлы Елтаңба мен Ту туралы жыр

Мектеп: №23 орта мектебі

Күні

Қатысушының саны

Қатыспағаны

Пән: Әдебиеттік оқу

Мұғалімнің аты-жөні: Мизембаева Тогыжан Джаманкараевна




Сынып:4 «Г»

Оқыту

мақсаты:

Қазақстан Республикасының Рәміздерін атап, өз ойларын байланыстырып, әңгімелеуге дағдыландыру,рәміздердің өмірге келу тарихын зерделеу

Оқыту

мақсаты/ Күтілетін нәтижелер:


Барлығы: Рәміздерді ажыратады, сипаттайды

Көпшілігі: Жоғары деңгейде сұраққа жауап бере отырып, мәтіңді әңгімелейді

Кейбіреулері: Еліміздің Елтаңбасы мен Туы пайда болғанын анықтайды

Тілдік мақсат:

Жазбаша сауаттылығы жəне ауызша сөйлеу дағдыларын сабақтастыра қалыптастыру

Алдынғы (бұрынғы) оқыту

Қазақстан Республикасының рәміздері туралы түсініктері қалыптасқан. Символикалық айырым белгілерін ажырата алады.



Ж о с п а р

Жоспарлау уақыты (минутпен)

Жопарланған іс-әрекеттер

Бағалау


Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Кіріспе

Шаттық шеңберін құрастыру. Оқушыларды «Рәміздер» тренингі арқылы үш топқа бөлу.

Бір-біріне сәттілік, қуаныш тілейді.

«Рәміздер» тренингі арқылы топқа бөлінеді. Орындарына орналасады.






Рәміздердің суреті, топ атауы

Презентация

Ыстық орындық.

Оқушы шығып, ыстық орындыққа отырып, оған сұрақ қою арқылы рәміздер туралы білімі тексеріледі.


Миға шабуыл.Проблеманы анықтау кезеңі.

«Зерттеушілік конференция» Жұпта, сосын топта талқылау


Мәтіңді қаншалықты түсінгенін тексеру үшін, балаларға бір-біріне сұрақ қоюды ұсынады


Орындықта отырған балаға сұрақтар қояды. Рәміздер туралы білімдерін қайталайды.



Тақырыпты анықтайды
Мәтінді оқиды. Мәтінді топта әңгімелей отырып,негізгі ойды айқындайды /Ту мен Елтаңбаның пайда болғанын /

Оқушылар мәтіңді түсініп оқиды, жұптасып,сыни тұрғысынан ойлай отырып, зерттейді. Кейіннен жай оқып жай түсінетін балаларға топта түсіндіріп береді. Әр топ мәтінге сүйене отырып, бір сұрақтан дайындайды



Үш шапалақ
Смайлик.Өзін – өзі бағалау

Орындық,

парақтар

Оқулық, смайлик


Негізгі бөлім

Ой қозғау Топтық жұмыс

(Мәтін желісі бойынша постермен жұмыс





1 топ: Мәтінге сүйеніп Пырақ пен Қыран сөздерінен диалог құрады)

2 топ:Мәтіннен мақал-мәтелдерді табады

3 топ: Мәтіннен жер атауларын табады.


«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»

Постер, маркер,оқулық, стикер

Рефлексия

«Қосу, алу, қызықты» кері байланысын өткізу.

Өздеріне не алды, не артық, не қызық болғанын айтады.







Қосымша ақпараттар

Дифференциация

Қатысушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?

Анағұрлым дағдысы қалыптасқан қатысушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?


Бағалау – қатысушылардың білімін/прогресті қадағалауды қалай жоспарлайсыз? (ақпартатты қорытындылау/бағалау идеясы)

Пән аралық байланыс


Бір-біріне көмектесе отырып мәтінді түсініп оқиды. Жай оқып жай түсінетіндерді бір бөлек топ құрып, оларға мәтіннің көлемі қысқа, мазмұны оңай бөліктерін тарату. Топ жетекшілері басқаларын қадағалайды

Дұрыс жауапқа қол шапалақтау.

Әр оқушы өз-өзін бағалайды

Басқа топтар «2 жұлдыз, 1 ұсыныс» білдіреді


Дүниетану,қазақ тілі

Рефлексия

Оқыту/сабақтың мақсаттарына жете алдыңыз ба?

Бүгін қатысушылар нені үйренді?

Оқытуда атмосфера қалай болды?

Менің дифференцирленген әдіс-тәсілдерім жұмыс барысында қаншалықты орындалды?

Мен кестеге сай жұмыс жасадым ба?



Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуіме болады және неге?

Бұл орынды өз сабағыңыз бойынша бақылау барысын жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағанда жазылған сұрақтарға жауап бере өз сабағыңыз бойынша жазыңыз


Оқу ісінің меңгерушісі Д.М.Бекова

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет