Сабақ 10. 35 Сабақтың тақырыбы Елтаңба мен Ту туралы жыр. Мақсаты



Дата25.08.2017
өлшемі70,56 Kb.
#27358
түріСабақ
Андирбаева Гүлайым

Бастауыш сынып мұғалімі

22 орта мектеп



Атырау қаласы

Өтетін уақыты

Күні 14.10.2013 жыл

Сабақ 10.35


Сабақтың тақырыбы

Елтаңба мен Ту туралы жыр.


Мақсаты

Оқушыларға мәтіннің мазмұнын түсіндіре отырып, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету .Тілдік қорын дамыта отырып,шығарманы талдай білу.


Жұмыс нәтижесі

Қос пырақ туралы жаңа түсініктер қалыптасады, өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп дәлелдейді.

Сілтеме

Оқулық: Ана тілі.4-сынып С.Рахметова,Т.Әбдікәрімова,Р.Базарбекова. Алматы _,«Атамұра», 2011ж _____________

Негізгі идеясы

Елтаңба мен Ту туралы мағұлмат алады.

Қолданылған әдістері мен тәсілдері

Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;

АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.



Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы

Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут


Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Еркін жұмыс:Оқыған ертегінің мазмұнына сәйкес мақалдар жинақтау.

Жеке тапсырма:Қос пырақты қатыстыра отырып, «Менің Отаным » тақырыбында шағын эссе жазу.





Ойлауды

Блум


бойынша

жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

Критерий

лер


дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырма

сы «Түнгі сәуле»

тақырыбы бойынша

білімін анықтау. Қызығушылы-

ғын ояту.


Суреттер

ді анықтау

Суреттер,

ҚР Әнұранын орындау




Суреттерді анықтау арқылы қызығу

шы

лығы



оянады, білімін көрсете

ді.


Білім көлемін зерде леу


Сурет толық анықтал ған

3




Сурет толық анықтал маған

2

Сурет толық анықталмаған

1

Түсіну

Оқулық мәтінін игерту.

Оқулық бойынша топтық жұмыс\мә

тінмен жұмыс,

түртіп алу.

Мәтінді оқытуға арналған ойын түрі «Ойлан,

тап!».


Тақырып

тың басты идеясын табу



Тақырып

рыптың басты идеясын табу



Тапсыр

маны толық орында

ды


3




Қателік

тері болды



2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану


Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топҚос пырақ қандай елдерді аралапты?

ІІ топ Қыран олардан не деп сұрады?

ІІІ топ.Қыранның жауабы?

ІV топ Мәтіндегі мақалдар

дың мазмұнын ашу.

Сергіту Бейнежаз

ба бойынша


Алған білімін тәжіри

беде қолдана

алады.


Іс-тәжіри

бе жасау дағды

сын қалып

тастыру



Қалыптасқан

3




Толық емес

2

Қиын

1

Талдау


Ертегі кейіпкерлерін анықтау,қойылымды сахналау,

ой шешімін табу.



Слайд. Ел рәміздері. Елтаңба. Ту. Әнұран.

Салыс

тыру арқылы пікірта

ласқа түседі.


Пікірта ласқа

түсу


диалог құрып, қорытынды жасай

ды


3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспай

ды


1

Жинақтау


Бірлік болмай тірлік болмас. Төртеу түгел болса,төбедегі келеді...

Мақалдың

мазмұнын ашады.



Қажетті

лігін салыстыра нақты

лайды


Жағдаяттан шыға білу құзыре

ті


Толық шықты

3




Қиналды

2

Шаға алмады

1

Бағалау

Дүниетаны

мын кеңейту.



Еркін жұмыс қойылым

ды өзгертіп айтып, ел рәміздері туралы шағын эссе жазу.



Ойла

нып шешім қабыл

дайды, ізденеді.


Логика

лық ойы


Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет