Ақтөбе облысы Хромтау қаласы №6 Хромтау гимназиясының бастауыш класс мұғалімі: Кысырауова Шынар Андебековна



Дата27.12.2016
өлшемі230,33 Kb.
#5519
түріСабақ
Ақтөбе облысы Хромтау қаласы

6 Хромтау гимназиясының бастауыш класс мұғалімі:



Кысырауова Шынар Андебековна


Пәні

Сауат ашу 1- сынып

Тақырыбы:

Ы-і жұп дауыстыл

ар. "О,қорқайын мен неге?"



Мақсаты:

Ы-і жұп дауыстыларды ажырата білу және "Көкемнің ақылы" әңгімесінің негізгі идеясын ашуға бағыт бағдар беру

Күтілетін нәтижелер:

1. Жаттығулар орындай отырып, ы-і жұп дауыстыларды ажырата білуге қалыптасады.

2.Туыстық атаулар туралы түсінік қалыптасады, сыйластыққа үйренеді.

3.Өлеңмен танысады, рөлге бөліп оқиды, оның негізгі идеясын ашады


Пәнар. байл

Дүниетану, математика

Сілтеме:

«Ана тілі» оқулығы , Ш. Әуелбаев, Ә. Наурызбаева, Р. Ізғұттынова, С. Тәжімбетова, Алматы «Атамұра» баспасы, 2012 жыл

Негізгі идея:

жұп дауыстылар.Үлкенді сыйлау

Сабақ кезеңі:

Ресурстар

Мұғалім -оқушы әрекеттері

Стратегиялар

Бағалау







Психологиялық дайындық

Бір-біріне сәттілік тілеу






Жағымды атмосфера қалыптасады




Өткенді пысықтау."Сен маған, мен саған" стр. (Сұраққа жауап жаз)

1.Қазақ алфавитінде неше әріп бар? (42 әріп)

2.Неше дыбыс бар? (40дыбыс)

3.Неше таңба бар? (2таңба)

4.Неше дауысты дыбыс бар? (15 дауысты)

5.Неше дауыссыз дыбыс бар? (25дауыссыз)

6.Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?(2-ге бөлінеді)


"Сен маған, мен саған" стратегиясы

Критериалды бағалау

1.Сұраққа толық жауап беруі-(3б)

2.Бір сұрақ жауабы- нан қателесуі-"2б"

3.2-3 сұрақтан қателесуі-"1б"



Нұсқаулық

Үй тапсырмасы:"Көкемнің ақылы"өлеңі. (Сатылай талдау)

1. Тақырыбы: "Көкемнің ақылы"

2.Авторы:Қ.Мырза Әли

3.Кейіпкерлері:Әкесі

4.Неше шумақтан тұрады? -1шумақ

5.Неше тармақтан тқрады? 17 тармақ

6.Негігі ой не: әке тілегі.

7.Әке тілегін атаңдар. Күйші, биші, дана, ғалым, жалын.

Сендерге әкеінің әкесі кім болады? -Ата


"Сатылай талдау" стратегиясы


Мұқият нақты жауап беруін қадағалаймын.
"Үш шапалақ" әдісі

Қызығушылықты ояту




«Ой ашар» стратегиясы.

-Ата деп кімді атаймыз?

-Анаңның әкесі саган кім болады?

-Сендер аталарыңа кім боласыңдар?

-Жиен деген кім?

-Ата деп кімді айтамыз? Бүгінгі өтетін тақырыбымыз кімдер туралы болмақ? Нағашы ата мен жиені.

-Олай болса Бүгінгі тақырыбымыз "О, қорқайын мен нег?" деп аталады. Бұл өлеңнің авторвы М.Әлімбаев екен.


«Ой ашар» стратегиясы

Мадақтау

Жарайсың! Тамаша



Мағынаны тану

М.Әлімбаевтың суреті слайд

Автор .М.Әлімбаев туралы мәлімет беру.

Әлімбаев Мұзафар 1923 жылы Павлодар облысы Шарбақты ауданы Маралды аулында дүниеге келген. Қазақ ақыны, публицист, әдебиет зерттеушісі, аудармашы. Әкеден 8 жаста, шешеден 13 жасында айырылған. өлеңді 15 жасынан бастап жазған. Жүз сексен әнге өлең жазды. Шығармалары 20 тілге аударылған. Соның ішінде орыс тілінде 6 кітабы, түрікмен тілінде, қырғыз тілінде жинақтары жарық көрген.



АКТ ақпарат

Мұқият тыңдауын қадағалаймын. Ақпарат алады.

Оқулық


Өлеңмен жұмыс.

1.Өз бетінше мәтінмен танысу. Мұғалімнің оқуы.

2. Рөлге бөліп оқиды. Сұрақтар:

-Жиені караңғыдан неге қорқады деп ойлайсыңдар? - -Көленкесінен

-Осы екі баланың оқуын не деп атаймыз? -Диалог



3.Түсініктеме. Диалог-дегеніміз- екі адамның кезекпе ауыз екі сөйлесуі

Әр уақытта нағашылар бізді еркелетіп отырады.Сондықтан нағашы атамызды сыйлауымыз керек.



4. Көрініс: "О,қорқайын мен неге?"




Мәтнмен жұмыс жасауын қадағалаймын





Сергіту сәті: Жиенім әнін тыңдау""

АКТ




Семантикалық карта

Семантикалық картамен жұмыс. 53- жаттығу

54 - жаттығу Сөздердің дыбысталуын салыстырып оқу (тақтаға ілінеді)

Ыс – іс ыстық-істік

Тыс – тіс қиық- киік

Ыз – із жық-жік

Сыз – сіз қыр-кір



"Семантикалық карта" стратегиясы

Өзіндік тексеру

Дәптер

Дәптермен жұмыс. Жеке жұмыс.

Жуан дауыстылар: а, о, ы, ұ.

Жіңішке дауыстылар:.ә, ө, і, ү.

2. Жуан және жіңішке дауыстыларға қатысты сөздер тауып айту

Ар-әр ор-өр тыс –тіс тұз-түс


Жеке жқмыс

Өзіндік тексеру

Ой толғаныс

Тест

Тест

1. Жуан дауысты дыбыстарды тап. а) ә, е, і, ү, и ә) . а, о, ы, ұ

2. Жұп дауыстыны белгіле. а). а – ә ә). ы – ұ

4. Анаңның әкесі – а). ата ә) нағашы ата

5. Дауысты дыбыстар қалай айтылады? а). созылып б) созылмай


Жинақтау

Өзіндік тексеру

1. ә


2. а

3. ә


4. а




Текшелер

Іс -әрекет бағалауы

Бүгін сабақты толық түсіндім деген оқушылыр-қызыл текшені көтереміз



Толық түсінбедім деген оқушылар-көк текшені көтереді.

Рефлексия

Бағдаршам

Үйге тапсыр.

Оқуылқ

Өлеңді мәнерлеп оқып келу. «Нағашы ата» туралы әңгіме жазыңдар




Өзіндік тексеру


Каталог: 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Жырымен елін қуантқан Т.Әбдірахманова – 95ж
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет