№
|
Сабақтың тақырыбы және оқып үйренудің негізгі мақсаттары
|
Сағат саны
|
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Оқу мақсаты
|
Мерзімі
|
1
|
Дүние жүзінің саяси картасы.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Дүние жүзінің саяси картасының мазмұны мен қалыптасу кезеңдерін оқып-үйренеді. .
|
|
2-3
|
Елдердің түрлері.
|
2
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Дүние жүзінің саяси картасының объектілерін оқып-үйренеді.
|
|
4
|
Саяси география.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Саяси география мен геосаясат туралы жалпы түсінік қалыптасады, қазіргі әлемнің тарихи-географиялық аймақтарға жіктелуін оқып-үйренеді. .
|
|
5
|
№2 практикалық жұмыс.
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Оқушылар «Геосаясат», «геосаяси жағдай» ұғымдарының мағынасын түсінеді. Алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді.
|
|
6
|
Қоғам мен табиғаттың өзара әрекеттесуі
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Географиялық орта туралы түсінік қалыптасады..Қоғам мен табиғаттың өзара қарым-қатынасын түсінеді.
|
|
7
|
Табиғат ресурстары және олардың түрлері.
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Табиға ресурстарының түрлерін ажырата алады..
|
|
8
|
Дүние жүзінің табиғат ресурстары.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Дүние жүзінің табиғат ресурстарымен танысады. Олардың таралу ерекшеліктерін анықтайды..
|
|
9
|
Дүние жүзі халқының саны және ұдайы өсуі.
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
. Оқушылардың дүние жүзінің халқының саны әр түрлі болусебептерін түсіндіре білуге, ұдайы өсуінің елдердің даму деңгейімен байланыс-тылығы туралы ой тұжырымдауға дағдылындыру
|
|
10
|
Халықтың жас-жыныстық құрамы.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Халықтың жас-жыныстық және нәсілдік-ұлттық құрамы туралы түсінеді.
|
|
11
|
Халықтың нәсілдік және ұлттық құрамы...
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Дүние жүзі халқының нәсілдік және ұлттық құрамының ерекшеліктерін оқып-үйренеді..
|
|
12
|
Халықтың тілдік құрамы.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
. . Халықтың тілдік құрамы мен діни құрамының ерекшеліктері туралы оқып-үйренеді .
|
08.11
|
13
|
Халықтың тығыздығы, орналасу ерекшеліктері
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Халықтың тығыздығы мен орналасу ерекшеліктері туралы оқып-үйренеді
|
15.11
|
14
|
Қоныстану түрлері.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Қоныстанудың түрлері мен урбандалу туралы оқып-үйренеді. .
|
|
15
|
№3 практикалық жұмыс.
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Оқушылар алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді
|
29.11
|
16
|
Дүниежүзілік шаруашылықтың қалыптасуы.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
. Дүниежүзілік шаруашылықтың қалыптасу кезеңдері мен құрылымы, халықаралық еңбек бөлінісі туралы біліп, түсінетін болады.
|
06.12
|
17
|
ҒТР және дүниежүзілік шаруашылықтың дамуы.
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
ҒТР-ң негізгі белгілері мен құрылымын біледі, ҒТР-ң шаруашылық құлылымына ықпалын түсінеді.
|
13.12
|
18
|
Дүниежүзілік шаруашылықтың аймақтық айырмашылықтары.
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Шаруашылықтың салалық құрылымы мен орналасу ерекшеліктерін біледі, шаруашылық ұйымдасуының типтерін түсінеді.
|
20.12
|
19
|
Дүние жүзі елдерін даму деңгейі бойынша топтастыру.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Елдердің даму деңгейін қандай көрсеткіштерге сүйеніп анықтауға болатынын оқып-түсінеді..
|
27.12
|
20
|
Өнеркәсіптің орналасу заңдылықтары.
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Өнеркәсіптің орналасуына әсер ететін факторлар мен отын-энергетика құрылымындағы БЭК түрлерінің арасалмағын анықтай алады.
|
|
21
|
Металлургия және машина жасау кешені.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Металлургия мен машина жасау өнеркәсібінің басты дамыған салалары мен олардың орналасу ерекшеліктері туралы оқып-үйренеді.
|
|
22
|
Өңдеуші өнеркәсіптің басқа салалары.
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Өңдеуші өнеркәсіптің басты дамыған салалары мен олардың орналасу ерекшеліктері туралы оқып-үйренеді.
|
|
23
|
Ауыл шаруашылығының жалпы сипаты.
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Ауыл шаруашылығының салаларын ажырата біледі.
|
|
24-25
|
Өсімдік шаруашылығының географиясы.
|
2
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Өсімдік шаруашылығының маңызды салаларын ажырата біледі.
|
|
26-27
|
Мал шаруашылығы және балық шаруашылығы.
|
2
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Мал шаруашылығының салаларын ажырата біледі.
|
|
28-29
|
Көлік және байланыс географиясы.
|
2
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Көліктің түрлерін және байланыс құралдарын ажырата алады..
|
|
30-31
|
Қазіргі заманғы шаруашылық байланыстары. Сыртқы сауда. дамыту
|
2
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Халықаралық экономикалық байланыс түрлерін ажырата алады.
|
|
32
|
Халықаралық қаржы-қаражат жүйесі.
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Оқушылар халықаралық қаржы-қаражат жүйесі туралы білімдерін одан
әрі дамытады.
|
|
33
|
Халықаралық туризм.
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар
|
Халықаралық туризмнің негізгі түрлері мен таралған аудандары туралы оқып-үйренеді.
|
|
34
|
Сынақ «Экон.әлеум. география»
|
1
|
Жеке дара жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Оқушылар алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді
|
|