Р/с
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сағат саны
|
Оқытуда қолданыла-тын әдіс-тәсілдер
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқып үйренудің нәтижесі
|
Үйрену мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
Барлық оқушыларды сабаққа тарту жұмысы
|
Негізгі дереккөздер немесе ресурстар
|
Мерзімі
|
1
|
Өсімдік әлемін қалай сақтауға болады?
.
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
|
Оқушылар тақырыпты біледі, түснеді және сарамандық жұмысқа пайдаланады
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы, жұмыстарды бірігіп қорғауы, ортақ пікірге келуі.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
2
|
Өсімдік бөліктері қандай қызмет атқарады?
|
1
|
Кім жылдам» , , БҮҮ кестесі, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
Өсімдіктердің негізгі бөлімдерін және олардың қызметтерін атай алады.
|
Өсімдіктердің негізгі бөлімдерін және олардың қызметтерін біледі және зерттей алады.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
3
|
Өсімдікке жыл бойы қалай күтім жасау керек?
|
1
|
Топтық жұмыс Ойын, ББУ, тренинг,диалог,тәжірбиелік жұмыс,аквариум ойыны
тар.
|
бөлме және мәдени өсімдіктерді күту тәсіл дерін сипаттау;
|
Оқушылар өсімдікке қалай күтім жасау керек тігін білетін болады. Бұл үшін олар өсімдіктерге күтім жасаудың әртүрлі әдістерімен, соған ар налған арнайы құралдармен танысады.
|
Формативті бағалау. Өзара бағалау Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Диалог арқылы ой туғызу, миға шабуыл, оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы арқылы. «6 қалпақ» ойыны арқылы, жеке жұмыс арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
4
|
Өсімдік топтары
|
1
|
Жигсо І әдісі «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Сен маған-мен саған
|
өсімдіктердің қайда өсетінін біледі
өсімдік топтарымен танысасады
|
Өсімдіктерге күтім жасауға қажетті құралдарды анықтайды.
Табиғат өсімдіктеріне күтім жасаудың тәсілдерін анықтайды.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
СТО Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
5
|
Алуан түрлі жануарлар
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Жануарлардың топтары-шөпқоректілер, жыртқыштар, талғаусыз қоректілер туралы , тіршілік ету ортасы туралы, атауларын ажырата білу, жануарларға қамқорлық көрсетуге
|
Оқушылар жануарлардың тірі ағзаларға жата тынын мына белгілер бойынша біледі: олар қо ректенеді, өседі, дамиды, көбейеді.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
6
|
Жануарлар әлемінің көптүрлілігі
|
1
|
Кім жылдам» , , БҮҮ кестесі, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
Оқушыларды жануарлар әлемінің алуан түрлері және жәндіктер мен құстарды таныстыру, олардың қандай топқа жататындығын анықтай білуге үйрету.
|
Жануарлар көптүрлілігі туралы мәлімет алады.
Берілген тапсырмаларды тиянақты орындауға,топпен, жұппен, жеке жұмыс жасауға үйренеді.
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
7
|
Жануарлар қалай көбейеді?
|
1
|
Топтық жұмыс Ойын, ББУ, тренинг,диалог,тәжірбиелік жұмыс,аквариум ойыны
тар.
|
Жануарлар мен өсімдіктерді таниды, атай алады
|
Оқушылар Жаратылыстану курсының мағынасы туралы түсінеді. Алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
8
|
Жануарлардың бейімделуі
|
1
|
Автор орындығы,
«Кім жылдам» ойыны
тренинг,диалог
|
Жануарлардың қоршаған орта жағдайына қарай әртүрлі жолмен бейімделуі туралы оқушылардың білімін қалыптастыру
|
Оқушы өз ойын еркін айтады, бір - бірінің ойларын толықтырады және шығармашылық қабілеттері артады
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы, жұмыстарды бірігіп қорғауы, ортақ пікірге келуі.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
9
|
Жануарлардың тіршілік үшін күресі
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
оқушыларға табиғи сұрыпталу - эволюцияның қозғаушы және бағыттаушы күші, тіршілік үшін күрестің түрлері туралы түсінеді.
|
Өткен тақырыптар бойынша тақырыпты у менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып зертқаналық жұмыстарға машықтары дамиды.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
10
|
Қаңқа құпиясы
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау
|
Қаңқа және оның мағансы жайлы біледі, түснеді және жұмыс жасауда пайдаланады
|
Формативті бағалау. Өзара бағалау Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Диалог арқылы ой туғызу, миға шабуыл, оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы арқылы. «6 қалпақ» ойыны арқылы, жеке жұмыс арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
11
|
Қозғалыс сыры
|
1
|
Кім шапшаң» , , БҮҮ кестесі,тәжірбиелі тапсырма АКТ бойынша
автор орындығы
|
адамның негізгі дене мүшелерін және олардың атқаратын қызметін атау;
|
негізгі дене мүшелерін анықтау және ажырату икемділіктерін жетілдіреді;
суреттердің көмегімен оларды атайды;
.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
СТО Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
12
|
Денеге қалай күтім жасаймыз?
|
1
|
Кім шапшаң» , , БҮҮ шығару/, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
адамның негізгі дене мүшелерін және олардың атқаратын қызметін атау;
|
Өткен тақырыптар бойынша тақырыпты у менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып зертқаналық жұмыстарға машықтары дамиды.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
13
|
Жердің ауа қабаты
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Оқушыларға ауаның құрамы және қасиеттері туралы білім қалыптастыру.
|
Оқушыларға жалпы табиғаттың адам үшін маңызы шексіз екенін түсіндіру және жаратылыстанушы ғалымдармен таныстыру
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
14
|
Ауа толы айнала
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Оқушыларға ауаның табиғат пен адам өміріндегі маңызы жайында мағұлмат алады
|
Білімдерін тереңдете отырып тапсырмаларды орындау арқылы білімдері тереңдейді
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
15
|
Су. Ол қандай екен?
|
1
|
Жигсо ІІ әдісі «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
|
Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен танысадыу. Практикалық жұмыс барысында бақылау, талдау, салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді
|
Оқушылар судың қасиетін оқырп біледі адам баласына судың пайдасын салыстырып талдайды.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
16
|
Судың түрлі күйі
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Судың қандай күйде болатынымен таныстыру практикалық жұмыс барысында бақылау талдау салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді
|
Оқушылар суда ерімеитін және еритін заттарды анықтау арқылы түсінеді. Алған білімдерін практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы, жұмыстарды бірігіп қорғауы, ортақ пікірге келуі.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
17
|
Табиғат ресурстары
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Табиғат ресурстарының қолданысын анықтау
|
Табиғатты танып білудің әдіс тәсілдерін үйренеді, салыстырады, өз ойларын ортаға салып, топпен жұмыс жүргізеді
|
Формативті бағалау. Өзара бағалау Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
18
|
Табиғат ресурсының көздері
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
табиғат ресурсының көздерімен танысады;
|
Табиғатты танып білудің әдіс тәсілдерін үйренеді, салыстырады, өз ойларын ортаға салып, топпен жұмыс жүргізеді
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Диалог арқылы ой туғызу, миға шабуыл, оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы арқылы. «6 қалпақ» ойыны арқылы, жеке жұмыс арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
19
|
Жер мен Күн
|
1
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Жер ғаламшары мен Күн туралы жалпы түсінік алады.
|
Оқушылар: қоршаған ортадағы құбылыстарды, үдерістерді және нысандарды оқып-үйренудің қажеттілігін түсінеді;
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
СТО Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
20
|
Ай – Жердің табиғи серігі
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Ай мен жердің ара қашықтығы, айдың толысуы, ғарышкерлердің зерттеуі түсінеді
|
Айдың тұтылуы, күннің тұтылуын біледі, жердің серігі ай екендігін түсінеді, тәжірибе жасай алады.Топпен, жұппен жұмыс істей алады.
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
21
|
Ғаламшарлар қалай орналасқан?
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
ғарышты зерттеуге арналған құралдарды және ұшу аппараттарын сипаттау;
|
Топтық жұмыс негізінде ынтымақтаста жұмыс жасап, өзгелерді оқыту арқылы есте сақтау қабілеті дамиды.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
22
|
Алуан түрлі ғаламшарлар
|
1
|
Кім жылдам» , , БҮҮ кестесі, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
қоршаған әлемнің құбылыстарына бақылау жүргізу
|
Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды.
Пәнге деген қызығушылығы артады.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
23
|
Уақытты қалай өлшейміз?
|
1
|
Топтық жұмыс Ойын, ББУ, тренинг,диалог,тәжірбиелік жұмыс,аквариум ойыны
тар.
|
Уақыттың жаңа бірлігі – секунд тақырыбында ақпарат жинақтау, білу
уақыт бірліктері арасындағы қатынастарды анықтайды, меңгеруеді
|
Тақырыптың идеясын ашады
Мағынасын түсінеді
.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
24
|
Күш және қозғалыс
|
1
|
Жигсо І әдісі «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Сен маған-мен саған
|
Қозғалысқа не келтіретінін түсіндіреді,адам жəне тірі организмдердің өміріндегі қозғалыс маңыздылығын талдайды,дəлелдей алады
|
Күш және қозғалыс ұғымын түсіндіре алады.
|
Формативті бағалау. Өзара бағалау Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы, жұмыстарды бірігіп қорғауы, ортақ пікірге келуі.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
25
|
Жылдамдықты қалай өлшейміз?
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
жылдамдық ұғымымен танысасады
|
Салыстыру, қорыту, тұжырымдау біліктіліктерін дамытады.
Табиғатқа қамқор болу міндеті екенін біледі
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
26
|
Күшті қалай өлшейміз?
|
1
|
Автор орындығы,
«Кім жылдам» ойыны
тренинг,диалог
|
қозғалысты туындататын күштерді зерттейді
тәжірибенің негізгі белгілерін (мақсат, гипотеза, ресурстар, жоспар, мерзім, нәтиже) анықтайды.
|
Күшті өлшеудің маңызы туралы оқып үйренді, түсіктерін сармандық жұмыстарда пайдаланады.
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Диалог арқылы ой туғызу, миға шабуыл, оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы арқылы. «6 қалпақ» ойыны арқылы, жеке жұмыс арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
27
|
Массаны қалай өлшейміз?
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Масса бірліктерін массаны өлшеуде дұрыс қолдана білуге, арақатынасы арқылы дұрыс айналдыруға үйренеді.
|
Масса бірліктері, олардың арақатынасы туралы түсінік алады
Массаның байырғы өлшем бірліктері туралы мағлұмат алады
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
СТО Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
28
|
Қандай денелер жарық өткізеді?
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Зерттеу жұмысы арқылы жарық өткізгіш денелерді анықтау, тәжірибенің негізгі белгілерін анықтау, нәтижені кестеге түсіру
|
Тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
29
|
Мөлдір денелер мен материалдар
|
1
|
Кім шапшаң» , , БҮҮ кестесі,тәжірбиелі тапсырма АКТ бойынша
автор орындығы
|
қандай материалдар жарық өткізетінін білееді
|
Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды.
Пәнге деген қызығушылығы артады
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Топтарда рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
30
|
Дыбыстар қандай болады?
|
1
|
Кім шапшаң» , , БҮҮ шығару/, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
дыбыс шығаратын заттарды дыбыс қаттылығына қарай топтастыру;
|
Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, тапсырмаларды дұрыс шешеді және практикада дұрыс пайдаланады
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Дарынды және үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
31
|
Дыбысты қалай қаттырақ шығаруға болады?
|
1
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын пайдалану
|
Оқушылар қатты және бәсең дыбыстарды ажыратады. Дыбыстардың қуатын зерттейді.Олардың байланысын біледі
|
Оқушылар өз ойларын жүйелеп жеткізеді.
Жаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады
|
Формативті бағалау. Өзара бағалау Дәлелдеу. Вербальді бағалау, яғни «өте жақсы», «жақсы», «жарайсың», «сіздің қолыңыздан келеді»
|
Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
32
|
Жануарлар қалай дыбыстайды?
|
1
|
Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар.
|
Жануарлардың дауыстары жазылған үнтаспаны тыңдату арқылы «Жануарлар қалай дыбыстайды ?» сұрағына жауап беруге үйренеді
|
Әрбір бала жануарларын және оның төлдерін, пайдасын, қажеттілігін білу керек.
|
Формативті бағалау. Пікір білдіру. Қорғау. Дәлелдеу. Топтар бір бірін бағалау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы, жұмыстарды бірігіп қорғауы, ортақ пікірге келуі.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
33
|
Температураны қалай өлшейміз?
|
1
|
Жигсо ІІ әдісі «Аквариум» «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
|
Оқушыларға температура және оны өлшеу тәсілдері жайлы түсінік беру;;
|
Оқушылар тақырып туралы ұғымын біледі, түснеді және практикада пайдаланады
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, екеуара сұрақ қоюы, есептерді бірігіп шығаруы, ортақ пікірге келуі арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|
34
|
Магнит не үшін керек?
|
1
|
Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Магниттің қысқаша тарихы, қасиеті, қолдану саласымен танысу,сипаттау
|
Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады,табиғатққа деген сезімдерін арттыруға дағдыланады
|
Критерийлер бойынша бағалау және өзін-өзі бағалайды.
|
Диалог арқылы ой туғызу, миға шабуыл, оқушылардың топта бір- біріне көмек көрсету, бір- біріне сұрақ қоюы арқылы. «6 қалпақ» ойыны арқылы, жеке жұмыс арқылы.
|
Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
|