Сабақ тақырыбы: Төрт түлік жырлары. Сиыр



бет1/3
Дата26.08.2017
өлшемі5,83 Mb.
#29214
түріСабақ
  1   2   3
Капарова Айнагуль Нуртаевна

Көкшетау қаласы

№18 орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі



Сабақ тақырыбы: Төрт түлік жырлары. Сиыр.

Сабақ мақсаты: Төрт түлік мал жайлы білімдері тереңдейді, жүйеленеді. Бірлесіп жұмыс жасайды, оқушы өз пікірін білдіреді, ойын дәлелдейді, өзгенің ойын тыңдай біледі.

Дамытушылық: Ой – өрісін, сөздік қорын байытады, мәнерлеп, түсініп оқиды, білім-білік дағдыларын дамытад

Тәрбиелік: Қазақ халқының өмірін төрт-түлік малмен байланыстыру, оқушыларды төрт түлікті құрметтеуге, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақ көрнекілігі: суреттер, сызбалар, интерактивті тақта

Сабақтың түрі: Топтық жұмыс.

Әдіс – тәсілдер: Ой қозғау, топтастыру, түсіндіру, ойын, талдау- жинақтау

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі

1. Балалардың сабаққа дайындығын тексеру, назарларын сабаққа аудару.

2. Қонақтармен сәлемдесу.

3.Психологиялық ахуал тудыру.

Қуанасың сен де,

Қуанамын мен де.

Қуанумыз бәріміз,

Арайлап атқан таңға.

IIҮй тапсырмасы:

1.Эссе“Жылқы малының пайдасы”автор орындығында оқыту.

2. «Кубизм» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.



2.Топқа бөліну. Қызығушылықты ояту:

І- топ:Қамбар ата

ІІ- топ:Шопан ата

ІІІ- топ:Ойсыл қара

Кіріспе

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбын шығару үшін әр топтардың алдарындағы қиындылардан мазайка құрастыру. Қандай сурет құрастырғадарын айтады.

-Олар бір сөзбен қалай атаймыз? Төрт түлікке нелер жатады? Қандай түлік жетіспейді?

-Сиыр


3. Жаңа сабақ. Ой толғаныс.

- Сиыр дегенде қандай ой келеді? Жеке жұмыс,жұппен жұмыс,топпен жұмыс.

-Оқушылардың ойларын тыңдау.

4. Мағынаны тану.Кітаппен жұмыс. 1«Сиыр» өлеңін мәнерлеп оқу 55-56 бет

Мүйізі айдай иілген,

Мұрнын көкке шүйірген. .

Керілген желін, сала емшек,

Сауғанда жаның сүйінген,

Ірімшік пенен құрт майы

Жегенде тілді үйірген.

2.Өлеңнің мағынасын ашу.

3.А.Өздігінен іштей оқыту. Б.Әр топтан 1оқушыға мәнерлеп оқыту.

5.Сергіту сә ті: Cute Froggy Dance. Қимыл-қозғалыс биі.

6. Топтық тапсырма:

1-топ-Сиырдың сүті мен етінен әзірленетін тағамдар.

2-топ-Жырға сүйеніп, сиырды сипаттау. Суретпен жұмыс.

3-топ- Сиыр терісінен жасалатын заттар.

Әр топ жеке жұмыс жасап, флипчартқа постер қорғайды. Ойлары тыңдалады.



7. Жұмбақ шешейік:

1.Екі айнасы бар,  2. Бүкір ағашқа қар жұқпас. (Сиырдың мүйізі)


Екі найзасы бар,
Төрт жаптырмағы бар,
Бір шыбыртқысы бар. (Сиыр)

8.Қосымша мәліметтермен таныстыру.
1. Сиыр жасына байланысты


жас төлі- бұзау 6 ай-торпақ 1жас- тайынша

1жас пен 2жас арасы- құнажын 2жас пен 3жас арасы -дөнежін


еркегін — бұқа, өгіз
2. Сүтті сиыр Етті сиыр

симменталь сиыры, алатау сиырыәулиеата сиыры, қазақтың ақбас сиыры,

қырдың қызыл сиыры, әулиекөл сиыры.

латыштың қызыл-қоңыр сиыры, т.б


3.

4.Көрмемен таныстыру: сүт, айран, ірімшік, май, құрт, қаймақ, йогурт



9.Кім жылдам? ойыны:
1-топ –Суреттерді сәйкестендір.

2-топ-
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Аңыз әңгімелер «Асан қайғының жерұйықты іздеуі»
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин әңгімелері
2017 -> Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? Сабақ негізделген оқу мақсаты
2017 -> Сабақтың тақырыбы : Жылқы. С. Мұқанов
2017 -> Сабақтарында «мнемотехника»әдісін пайдалану. №48 «Ақ көгершін»
2017 -> Оқушыны іздендіру жолы – шығармашылық
2017 -> Сабақтың тақырыбы Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
2017 -> Әңгіме шебері Ы. Алтынсарин
2017 -> Б.Қ. Абдыкаимова №56 «Береке» балабақшасы тәрбиеші Астана қаласы
2017 -> Қысқа мерзімді жоспары: Мұғалімнің аты-жөні


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет