Білім беру ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
математика
|
Бөлім:
|
Атақты тұлғалар
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы:3
|
|
Тақырыбы
|
107. Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Оқу мақсаты
|
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері
|
Педагогтің әрекеті
Амандасу
Біз сіздермен қандай бөлімді өтіп жатырмыз? (Атақты тұлғалар) Енді сендер қай болашақта қандай салада атақты болғыларын келеді.Соны ым- шарамен көрсете қойыңыз.
Сендердің сол тілектерін орындалсын.
Мына жерде әр түрлі фигуралар тұр.Солардың бірін таңдап алыңыз.
|
Оқушының рекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
2 минут
|
I.Ұйымдастыру.
Осы фигураларДАН ЕКІ ҚИЫЛЫСҚАН ЖИЫН ЖАСАЙЫҚ.
(ЭЙЛЕР Вен диаграммасын құру)
Енді осы диаграмма бойынша топқа бөлінеміз.
Сендердің үстел үстерінде кубоктын қиындылары тұр.Әр тапсырманы дұрыс орындаған сайын, кубокты құрастыра бересіңіз.Бүгін сабақта біз ерекше атақты адаммен танысамыз оның жетістіктері өте көп.Бірақ ол кім екенін білу үшін тапсырмаларды дұрыс орындаған сайын мына пазл ашыла береді.
|
Фигуралар таңдайды, топқа бөлінеді.
|
Жарайсыңдар!
|
Түрлі түсті фигуралар
|
3 минут
|
Қайталау
«күн түн» ойыны
23:2 12*⁴ 36:⁴ 33*⁴ 48:2 9*7 16:2 54:8 48:8 134*2 15:2
№ 2
Тақтада бағандап кезек кезек шығып орындайды.
(орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау)
№ 3
Топта талқылап орындау
(орындап болғасын пазл ашу, кубок құрау)
№ 4
Қиындылардан өрнектер құрап жапсыру топпен.
(орындап болғасын 1 пазл ашу, кубок құрау)
№ 5
Тақтада кезек-кезек орындау.
(орындап болғасын 2 пазл ашу, кубок құрау)
|
Есептерді шығарып келіп,дұрыстығын тексертеді.
Жауаптарын салыстырады.
|
Ауызша мадақтау
|