Бөлім 10.2А. Көпмүше
|
Мектеп: Бөрлі №1 ЖОББМ
|
Мерізімі: 15.01.20ж
|
Мұғалім аты-жөні: Тулепбергенова Н.С.
|
Сыныбы: 10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілі арқылы шығару
|
Оқу бағдарламасына сілтеме:
|
10.2.2.1 Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілін қолданады;
|
Сабақтың мақсаты
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілінмен теңдеулерді шешу
|
Бағалау критерийлері
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешу тәсілдерін (Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу, жаңа айнымалы енгізу, графиктік тәсіл) қолданады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуді сипаттау үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді.
Пәнге қатысты лексика мен терминология Теңдеу, теңсіздік
Рационалды, иррационалды
Радикал
Шешу, шешім, бөгде шешім
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
... радикалды құтылу мен иррационалдық теңдеуді шештім.
Бөгде шешімнен алып тастағаныңызға көз жеткізіңіз
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жаңа тақырыпқа бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушылардың өмірлік білім жолын қалыптастыруға үйрету, өзіне деген сенімділігін, ойын ашық жеткізе білуге үйрету.
|
Пән аралық байланыстар
|
-
|
АКТ қолдану дағдылары
|
-
|
Алдыңғы сабақтан алған білім
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқыту ресурстары
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мотивациялық кезеңі:
а) Сәлемдесу;
ә) Оқушыларды түгендеу;
Үй жұмысын тексеру
Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
Тақырыпқа сай оқушылардан бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін сұрақтар қояды.
Теңдеу дегеніміз не?
Мысалдар келтіріңдер?
Теңдеу шешудің қандай әдіс-тәсілдерін білесіңдер?
Мысал№1
Мысал№2
Мысал№3
Мысал№4
|
|
Жеке жұмыс кезеңі
|
Оқушыларға карточкалар беріледі, каточкалардағы тапсырмаларды достарының көмегінсіз өзі орындауы тиіс. (Қосымша№1)
|
|
Топқа бөлу кезеңі
|
Алдын ала стикерлер дайындалады. Стикерлерде үш топтың аты жазылған. Оқушылар кез келген стикерді таңдау арқылы өзінің қай топта екенін анықтап, сол топтың аты жазылған партаға отырады. Үш топтың аты көрсетілген стикердің біреуінде капитан деген жазуы бар стикерді алған оқушы сол топтың топ басшысы болып дағайындалады.
|
|
|
|
|
|
Әр топтан бір оқушыдан шақырылып, әр оқушы топқа берілген есепті шығару арқылы тобына ұпай алып келеді. Бұл кезде орында отырған оқушылар топ болып ақылдасып, есептің жауабын іздестіреді. Егер тақтадағы оқушы жауапты дұрыс таба алмаса, топ мүшесінің бірі көмекке келіп, топпен қарастырылған тапсырманы тақтадағы оқушыға түсіндіріп, жұптық жұмыс жасайды. (Карточка№3)
|
|
Үйге тапсырма
|
|
|