Бөлім 10.2А. Көпмүше
|
Мектеп: Бөрлі №1 ЖОББМ
|
Мерізімі: 15.01.20ж
|
Мұғалім аты-жөні: Тулепбергенова Н.С.
|
Сыныбы: 10
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілі арқылы шығару
|
Оқу бағдарламасына сілтеме:
|
10.2.2.1 Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілін қолданады;
|
Сабақтың мақсаты
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу тәсілінмен теңдеулерді шешу
|
Бағалау критерийлері
|
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешу тәсілдерін (Көпмүшені көбейткіштерге жіктеу, жаңа айнымалы енгізу, графиктік тәсіл) қолданады
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
Жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуді сипаттау үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді.
Пәнге қатысты лексика мен терминология Теңдеу, теңсіздік
Рационалды, иррационалды
Радикал
Шешу, шешім, бөгде шешім
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
... радикалды құтылу мен иррационалдық теңдеуді шештім.
Бөгде шешімнен алып тастағаныңызға көз жеткізіңіз
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жаңа тақырыпқа бағытталған сұрақтар қою арқылы оқушылардың өмірлік білім жолын қалыптастыруға үйрету, өзіне деген сенімділігін, ойын ашық жеткізе білуге үйрету.
|
Пән аралық байланыстар
|
-
|
АКТ қолдану дағдылары
|
-
|
Алдыңғы сабақтан алған білім
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқыту ресурстары
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
|
Мотивациялық кезеңі:
а) Сәлемдесу;
ә) Оқушыларды түгендеу;
Үй жұмысын тексеру
Оқушыларға бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады.
Тақырыпқа сай оқушылардан бүгінгі сабақтың мақсатын ашу үшін сұрақтар қояды.
Теңдеу дегеніміз не?
Мысалдар келтіріңдер?
Теңдеу шешудің қандай әдіс-тәсілдерін білесіңдер?
Мысал№1
Мысал№2
Мысал№3
Мысал№4
|
|
Жеке жұмыс кезеңі
|
Оқушыларға карточкалар беріледі, каточкалардағы тапсырмаларды достарының көмегінсіз өзі орындауы тиіс. (Қосымша№1)
|
|
Топқа бөлу кезеңі
|
Алдын ала стикерлер дайындалады. Стикерлерде үш топтың аты жазылған. Оқушылар кез келген стикерді таңдау арқылы өзінің қай топта екенін анықтап, сол топтың аты жазылған партаға отырады. Үш топтың аты көрсетілген стикердің біреуінде капитан деген жазуы бар стикерді алған оқушы сол топтың топ басшысы болып дағайындалады.
|
|
|
|
|
|
Әр топтан бір оқушыдан шақырылып, әр оқушы топқа берілген есепті шығару арқылы тобына ұпай алып келеді. Бұл кезде орында отырған оқушылар топ болып ақылдасып, есептің жауабын іздестіреді. Егер тақтадағы оқушы жауапты дұрыс таба алмаса, топ мүшесінің бірі көмекке келіп, топпен қарастырылған тапсырманы тақтадағы оқушыға түсіндіріп, жұптық жұмыс жасайды. (Карточка№3)
|
|
Үйге тапсырма
|
|
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейміз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексереміз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ құндылықтарымен байланыс (тәрбиелік элемент)
|
Қабілеті жоғары оқушы қабілеті төмен оқушымен жұптық жұмыс жасайды. Қабілетті төмен оқушыны сабаққа ынталандырып, сабақтың түсініксіз тұстарын түсіндіріп, өзінің сыныптасын абілімге баулиды өзі де тақырыпты қайталау арқылы білімін бекітеді.
Сыныптағы барлық оқушыны назардан тыс қалдырмай белсенділігіне байланысты мақтаулар, мадақтаулар айту.
|
Оқушының өзін-өзі бағалауға және сыныптаға белсенді оқушыны бағалап, әлі неге қол жеткізу керектігін ьағалау арқылы түсініп отырады.
|
Ойлауды дамытатын материалдар. Оқушылардың өзара қарым-қатынаста өзін ұстау мәдениетін және қандай жағдай болмасын бірқалыпты болуға тәрбиелеу.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.Қайталау арқылы еске түсіру
2. Қалыптастырушы бағалау
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Тапсырмаларды топта талқылау
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
Топтағы оқушылардың тапсырманы орындауға толық қатысып отырғанына көңіл бөлу қажет
|