Геометрия, 8 сынып
Реті:1
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Үшбұрыштар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Үшбұрыштардың қасиеттерін қолданып есептер шығару Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Қайталау, іздену сабағы
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
Формулаларды қайталау, қарапайым есептер қарастыру.
Анықтамалары мен ережелерін сұрау.
Үйге тапсырма беру: Шеңбер
Қорытындылау, бағалау
Сабақтың барысы:
Сұрақтарға оқушылар жауап береді:
Үшбұрыштардың түрлері
Элементтері
Биссектриса, медиана, биіктік. Анықтама беру
Бұрыштардың түрлері (сүйір, доғал, тік, вертикаль, сыбайлас, ішкі, сыртқы ...)
Үшбұрыштың бұрыштарының қосындысы
Үшбұрыш теңсіздігі
Үшбұрыштың теңдігінің белгілері
Есептер шығару кезеңі: Дидактикалық материалдарды қолданып, үшбұрыштар тақырыбына есептер шығару
Үйге тапсырма беру: Шеңбер
Қорытындылау, бағалау
Геометрия, 8 сынып
Реті:2
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар. Төртбұрыштар туралы түсінік. Ішкі бұрыштарының қосындысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Төртбұрыштар. Төртбұрыштар туралы түсінік. Ішкі бұрыштарының қосындысы
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Жаңа тақырып
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
Төртбұрыштың анықтамасын беру
Элементтері: төбелері, қабырғалары, бұрыштары, диагональдары
Дөңес және дөңес емес төртбұрыштар.
Төртбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы. Теорема.
Практикалық кезең: ауызша: №№1,2, 4
Жазбаша есептер: №№3,5,6,8
Үйге тапсырма: § /оқу/, есеп №№7,9
Қорытындылау, бағалау
Сабақтың барысы:
Неліктен төртбұрыштың анықтамасында берілген төрт нүктенің әрбір үшеуі бір түзудің бойында жатпауы керек?
Дөңес төртбұрыштың дөңес емес төртбұрыштан айырмашылығы неде?
Сұрақтарға оқушылар жауап береді:
Есептер шығару кезеңі: а)Практикалық кезең: ауызша: №№1,2, 4
Ә)Жазбаша есептер: №№3,5,6,8,10
Үйге тапсырма: /оқу/, есеп №№7,9
Қорытындылау, бағалау
Геометрия, 8 сынып
Реті:3
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар. Ішкі бұрыштарының қосындысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Төртбұрыштар. Ішкі бұрыштарының қосындысы
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың түрі: Практикалық сабақ
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
2. Үй жұмысын тексеру /тақтамен жұмыс/
Өткен сабақта алған білімдерін қолданып жаттығулар орындау:
Төртбұрыштың анықтамасы
Дөңес және дөңес емес төртбұрыштардың айырмашылығы
№1 теореманы дәлелдеу
Жазбаша есептер: №№10
Үйге тапсырма: § /оқу/, есеп №№7,9 есептерге кері есептер құрастыру
Қорытындылау, бағалау
Сабақтың барысы: Қысқаша қайталау.
Сұрақтарға оқушылар жауап береді:
Төртбұрыштың екі бұрышының қатынасы 5:7 қатынасындай, үшінші бұрышы олардың айырымына тең, ал төртінші бұрыш үшінші бұрыштан 24 градусқа кіші. Төртбұрыштың бұрыштарын тап.
Есептер шығару кезеңі: а)Практикалық кезең: ауызша: №№5,6
Ә)Жазбаша есептер: №№10
Үйге тапсырма: § /оқу/, есеп №№7,9
Қорытындылау, бағалау
Геометрия, 8 сынып
Реті:4
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Параллелограмм және оның қасиеттері
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Параллелограмм және оның қасиеттерін білу
Дамытушық: есте сақтау, зейін қою, өзіндік ойлау қабілеттерін дамыту
Тәрбиешілік: жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету
Сабақтың типі: теориялық сабақ
Сабақтың түрі: Жаңа тақырып
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі: түгендеу, сабаққа ынталандыру
Параллелограммның анықтамасын беру
Элементтері: төбелері, қабырғалары, бұрыштары, диагональдары
Қарама қарсы қабырғаларының теңдігі. Теорема.
Теңдігінің 3 қасиеті.
Дөңес төртбұрыштың параллелограмм болуы шарттары. Теорема
Қарама-қарсы қабырғаларының теңдігі мен параллельдіг. Теорема
Бекіту есептері: Мысалдарды талқылау
Көрнектілік: Параллелограмды кескіндеу. Тақтамен жұмыс.
Үйге тапсырма: /оқу/, Теорема3-тің дәлелдемесі
Қорытындылау, бағалау
Сабақтың барысы:
Параллелограмм белгісінің оның қасиеттерінен айырмашылығы.
Параллелограммнеың диагональдары оның қиылысу нүктесінде қақ бөлінеді деген теоремаға кері теорема қалай тұжырымдалады?
Параллелограммның биіктіктері тең бе?
Сұрақтарға оқушылар жауап береді:
Есептер шығару кезеңі:
Достарыңызбен бөлісу: |