Қысқа мерзімді жоспар:
6 сынып
|
Математика
|
14.03.14
|
|
Тақырыбы
|
Функция туралы ұғым. функцияның формуламен берілуі
|
Мақсаты
|
Функционалдық тәуелділіктің функция түрінде жазылатынын білу. функцияның жазылуын және оқылуын. функцияның анықталу аймағы мен мәндер аймағын таба білу.
|
Түйінді идея
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
Сто , АКТ ны қолдану
|
Топтық жұмыс, формативті бағалау
|
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер
|
Сабақ кезеңдері
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
(3 мин)
|
Слайдтан
Шаршының қабырғасының берілген сан мәніне сәйкес ауданын табу
|
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады
Оқушыларды топқа бөледі
Бағалау парақтарын таратады
|
Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді
Сұраққа жауап береді.
|
Мыйға шабуыл
|
Слайд
|
Түсіну
(15 мин)
|
ІІ тапсырма
Жигсо тәсілі
|
Тапсырмаларды береді
Оқушыларды бақылайды,шығарылған есептерді тексереді.
|
Топтық жұмыс жасайды.топпен талқылайды, топтан біреуі шығып қорғайды.
|
Топтық жұмыс
|
Слайд
|
Қолдану
(20 мин)
|
ІІІ тапсырма
№1256
№1257
|
Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі.
|
Топтық жұмыс дәптерлеріне есептерін шығарады.
|
Жеке жұмыс
|
Слайд
|
Талдау
(2 мин)
|
Есептер оқулықтағы № 1258, 1259 (1-4 ) әр топқа бір- бірден
|
Тапсырма береді
|
Орындайды
|
Жеке жұмыс
|
|
Жинақтау
(3 мин )
|
Сабақ туралы өз ойларын жаздыру
|
Рефлексия жаздырады
|
Рефлексия жазады, мұғалімге береді
|
Жеке жұмыс
|
Стикерге жаздыру , ББҮ дәптеріне
|
Бағалау
(1 мин)
|
Өзін –өзі бағалау үйге сыныпта орындаған есептердің қалғаны.№
|
Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды
|
Бағалау парақтарын тапсырады
|
Жеке жұмыс
|
Бағалау парақтары
|
Қысқа мерзімді жоспар:
6 сынып
|
Математика
|
15.03.14
|
|
Тақырыбы
|
Функция туралы ұғым. функцияның формуламен берілуі (2-сабақ)
|
Мақсаты
|
Функционалдық тәуелділіктің функция түрінде жазылатынын білу. функцияның жазылуын және оқылуын. функцияның анықталу аймағы мен мәндер аймағын таба білу.
|
Түйінді идея
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
АКТ ны қолдану, білім берудегі басқару және көшбасшылық
|
Топтық, жұптық жұмыс, формативті бағалау,
|
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер
|
Сабақ кезеңдері
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
(3 мин)
|
Үй тапсырмасын
жұппен тексеру.
|
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады
Оқушыларды топқа бөледі
Бағалау парақтарын таратады. тақтаға үй жұмысының жауаптарын жазып қояды
|
Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді, үй тапсырмасын дәптерлерімен ауысу арқылыжұппен жұмыс.
Сұраққа жауап береді.
|
Мыйға шабуыл
|
Слайд
|
Түсіну
(20 мин)
|
Әр топқа тапсырма
А №1261
В №1268
С №1280
|
Тапсырмаларды береді
Оқушылар көшбасшы таңдайды, деңгейлік тапсырманы орындайды.
|
Топтық жұмыс жасайды.топпен талқылайды, топтан біреуі шығып қорғайды. топ басшы бағалайды.
|
Топтық жұмыс
|
Слайд
|
Қолдану
(15 мин)
|
ІІІ тапсырма
№1263
№1269
|
Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі.
|
Топтық жұмыс дәптерлеріне есептерін шығарады.
|
Жеке жұмыс
|
Слайд
|
Талдау
(2 мин)
|
Есептер оқулықтағы №1265, 1270
|
Үй тапсырмасы береді
|
Қысқаша түсінік алады.
|
Жеке жұмыс
|
|
Жинақтау
(3 мин )
|
Сабақ туралы өз ойларын жаздыру
|
Рефлексия жаздырады
|
Рефлексия жазады, мұғалімге береді
|
Жеке жұмыс
|
Стикерге жаздыру , ББҮ дәптеріне
|
Бағалау
(1 мин)
|
Топ басшы бағалау парағына қойған бағасын жариялайды
|
Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды
|
Бағалау парақтарын тапсырады
|
Жеке жұмыс
|
Бағалау парақтары
|
Қысқа мерзімді жоспар:
6 сынып
|
Математика
|
17.03.14
|
|
Тақырыбы
|
Функция туралы ұғым. функцияның формуламен берілуі (3-сабақ)
|
Мақсаты
|
Функционалдық тәуелділіктің функция түрінде жазылатынын білу. функцияның жазылуын және оқылуын. функцияның анықталу аймағы мен мәндер аймағын таба білу.
|
Түйінді идея
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Күтілетін нәтиже
|
Функцияның формуламен берілуін пайдаланып, жаттығуды орындай білу.
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
АКТ ны қолдану,СТО, Талантты және дарынды балаларды оқыту
|
Топтық, жұптық жұмыс, білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау
|
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер
|
Сабақ кезеңдері
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
(10 мин)
|
Үй тапсырмасын
тексеру.
Постермен жұмыс. функция туралы не білеміз?
|
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады
Оқушыларды топқа бөледі
Бағалау парақтарын таратады
|
Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді. постерге топпен функция туралы білгендерін толдырады, топтан біреуі шығып қорғайды.
Топ басшы сайланады.
|
Мыйға шабуыл
|
Слайд
|
Түсіну
(15 мин)
|
Әр топқа тапсырма
А №1260
В №1270
С №1282
|
Тапсырмаларды береді,
деңгейлік тапсырманы топпен орындайды.
|
Топтық жұмыс жасайды.топпен талқылайды,. топ басшы бағалайды.
|
Топтық жұмыс
|
Слайд
|
Қолдану
(10 мин)
|
ІІІ тапсырма
№1274
№1278
|
Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі.
|
Топтық жұмыс дәптерлеріне есептерін шығарады.
|
Жеке жұмыс
|
Слайд
|
Талдау
(2 мин)
|
Есептер оқулықтағы №1276
|
Үй тапсырмасы береді
|
Қысқаша түсінік алады.
|
Жеке жұмыс
|
|
Жинақтау
(5 мин )
|
Сабақ туралы өз ойларын жаздыру
|
Рефлексия жаздырады
|
Рефлексия жазады, мұғалімге береді
|
Жеке жұмыс
|
Стикерге жаздыру , ББҮ дәптеріне
|
Бағалау
(3 мин)
|
Топ басшы бағалау парағына қойған бағасын жариялайды
|
Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды
|
Бағалау парақтарын тапсырады
|
Жеке жұмыс
|
Бағалау парақтары
|
Қысқа мерзімді жоспар:
6 сынып
|
Математика
|
18.03.14
|
|
Тақырыбы
|
Функцияның кестемен берілуі
|
Мақсаты
|
Оқушылар кестемен берілген функционалдық тәуелділікті түсіне білулері керек, функционалдық тәуелділікті кестеге толтырып үйренулері керек
|
Түйінді идея
|
Функцияның кестемен жаза білу және оқи білу. Оқушьшардың білімділік дағдыларын қалыптастыру, аргументнің берілген мәтініне сәйкес функцияның мәнін табуды және функцияның мәніне сәйкес аргументнің мәнін табуды үйрену
|
Күтілетін нәтиже
|
Функционалдық тәуелділікті кестемен жаза біледі жіне оқиды.
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
АКТ ны қолдану, диалогты оқыту, Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту.
|
Топтық жұмыс, формативті бағалау
|
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер
|
Сабақ кезеңдері
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
(5 мин)
|
Функция дегеніміз не?
Функционалдық тәуелділіктің жазылуының жалпы түрі қандай?
Функцияның анықталу аймағы деген не?
Функцияның мәндерінің аймағы деген не?
|
Сәлемдеседі, назарларын сабаққа аударады
Оқушыларды топқа бөледі
Бағалау парақтарын таратады
|
Сәлемдесіп, оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді
Сұраққа жауап береді.
|
Мыйға шабуыл
|
Слайд
|
Түсіну
(15 мин)
|
ІІ тапсырма
Жигсо тәсілі
|
Тапсырмаларды береді
Оқушыларды бақылайды,шығарылған есептерді тексереді.
|
Топтық жұмыс жасайды.топпен талқылайды, топтан біреуі шығып қорғайды.
|
Топтық жұмыс
|
Слайд
|
Қолдану
(20 мин)
|
ІІІ тапсырма
№1287
№1289
Математикалық диктант
|
Тапсырма береді, бақылайды, көмектеседі.
|
Топтық жұмыс дәптерлеріне есептерін шығарады.
|
Жеке жұмыс
|
Слайд
|
Талдау
(2 мин)
|
Есептер оқулықтағы №1296
|
Тапсырма береді
|
Орындайды
|
Жеке жұмыс
|
|
Жинақтау
(3 мин )
|
Сабақ туралы өз ойларын жаздыру
|
Рефлексия жаздырады
|
Рефлексия жазады, мұғалімге береді
|
Жеке жұмыс
|
Стикерге жаздыру , ББҮ дәптеріне
|
Бағалау
(1 мин)
|
Өзін –өзі бағалау үйге сыныпта орындаған есептердің қалғаны.№ 1290
|
Оқушылардың бағалауларын жинайды, өз бағасын қояды
|
Бағалау парақтарын тапсырады
|
Жеке жұмыс
|
Бағалау парақтары
|
1. Кестені толтыр:
2. Кестені формуламен бер және қадамын анықта:
х
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
у
|
4
|
9
|
16
|
25
|
36
|
49
|
64
|
81
|
Функцияны кестемен беріңдер:
мұндағы , қадамы екіге тең
Бағалау парағы
Аты - жөні
|
Үй тапсырма-сы
|
Ауызша есептеу
|
Графи-калық
диктант
|
Тапсырмалар
|
Тест
|
Есте сақта!
|
Қоры-тынды
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Аты - жөні
|
Үй тапсырма-сы
|
Ауызша есептеу
|
Графи-калық
диктант
|
Тапсырмалар
|
Тест
|
Есте сақта!
|
Қоры-тынды
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Аты - жөні
|
Үй тапсырма-сы
|
Ауызша есептеу
|
Графи-калық
диктант
|
Тапсырмалар
|
Тест
|
Есте сақта!
|
Қоры-тынды
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Аты - жөні
|
Үй тапсырма-сы
|
Ауызша есептеу
|
Графи-калық
диктант
|
Тапсырмалар
|
Тест
|
Есте сақта!
|
Қоры-тынды
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |