Қазіргі уақытта оқыту үрдісінде жаңа әдіс-тәсілдерді қолдануды талап етеді. Әр мұғалім заман талабына сай өз білімін жетілдіріп отыруы керек .Мен де өз тәжірибемде жетістіктерге жету үшін ҚР педагог қызметкерлердің екінші (негізгі) деңгей ( білім берудегі Кембридж тәсілі ) Бағдарламасы бойынша оқыту курсынан өттім. Мен үшін осы бағдарлама мазмұнындағы 7 модульдің алатын орны ерекше.Осындай жеті модульді енгізе отырып өткізген бір сабағымның қысқа мерзімді жоспарын ұсынып отырмын.
Математика 5- сынып қысқа мерзімді жоспарлау
Сабақтың тақырыбы :
|
Бөлшектерді қысқарту
|
Сілтеме :
|
Оқулық, жоспар, әдістеме
|
Мақсаты :
|
Бөлшектерді қысқарту тақырыбынмеңгерту. Есеп шығаруда теорияны пайдалана білуге дағдыландыру
|
Күтілетін нәтиже:
|
Бөлшектерді қысқарту тақырыбын меңгереді. Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады
|
Түйінді идеялар:
|
Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Сабақтың түрі :
|
Қайталау сабағы
|
Сабақтың әдісі:
|
Дәстүрлі емес, топтық жұмыс
|
Көрнекілігі :
|
Компьютер, стикер, маркер,
|
Сабақ барысы:
|
Ұйымдастыру бөлімі
Үй тапсырмасын тексеру
Қайталау сабағы (есептер шығару)
Сергіту сәті
Сабақты бекіту (жуан және жіңішке сұрақтар)
Үйге тапсырма беру
Бағалау
Рефлексия
|
Жаттығулар
|
Деңгейлік тапсырмалар
|
Тапсырмалар
|
|
Уақыты
|
ресурс
|
Мұғалімнің іс- әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Қолданылатын әдіс -тәсілдер
|
2 мин
|
Ұйымдастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып оқушыларын сабаққа психологиялық дайындау.
|
Шаттық шеңберіне тұрып қызыл жүрекшені бір-біріне беріп, жылы тілектер айтып, сабаққа сәттілік тіледі.
Мен ақылдымын!
Мен бәрін білгім келеді!
Мен бәрін үйренгім келеді!
|
|
2 мин
|
|
Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.Бағалау парағын үлестіремін.
Топ бағалаушысы сайланады.
|
Оқушылар екі топ құрайды. Әр топ көшбасшыларын сайлайды. Оқушылар өз жауаптарын бағалау парағына белгілеп отырады.
|
Топқа бөлу
|
3 мин
|
Серіппелі сұрақтар
Слайд
|
«Миға шабуыл» Үй тапсырмасын жұпта, топта талдату және басқа топтарға сұрақтар беру
Бөлшектің негізгі қасиеті?
Толықтауыш көбейткіш дегеніміз не?
Бөлшекті қысқарту дегеніміз не?
Қысқартылмайтын бөлшек дегеніміз не?
Ойлан, жұптас, бөліс әдісі
бойынша есептер шығару
Оқулықпен жұмыс
І топ №386 1,3,5 №389 1)
ІІ топ №386 2,4,6 №389 2)
|
Оқушылар үй тапсырмасын жұпта, топта талдату және басқа топтарға сұрақтар қояды.
|
Бір-бірін бағалау Жұппен жұмыс, топпен жұмыс
|
14мин
|
|
|
Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып тақтаға шығарады.
|
Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану.
|
12 мин
|
Үлестірмелер
Постер құру
|
Ойлан, жұптас, пікірлес
постермен жұмыс
|
Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып постерін қорғайды.
|
оқушы көшбасшы. АКТ
|
2 мин
|
Сергіту сәті
|
Интербелсенді тақтада жаттығу жұмыстары көрсетіледі
|
Оқушылар орындарынан тұрып жаттығуды қайталап бойларын жазады.
|
сергіту
|
2 мин
|
Интербелсенді тақта
|
Деңгейлік тапсырмалар
|
Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды
|
Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Өз –өзін бағалау.
|