Күні: 23. 09. 2016 ж БҚО. Бөрлі ауданы. "Приурал мбк"



Дата12.03.2018
өлшемі48,26 Kb.
#38719

Приурал мектеп-балабақша кешені» КММ

Коучинг тақырыбы:

Үштілділік - заман талабы

Күні: 23.09.2016 ж


БҚО.Бөрлі ауданы. "Приурал МБК"

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Г.Н.Отепова

2016-2017 оқу жылы

Коучинг сессия жоспары


«Үштілділік - заман талабы»

9-11 сынып




Тақырыбы

Үштілділік - заман талабы.

Мақсаты

Үштілділіктің өзектілігін айқындау

Күтілетін нәтиже

Үштілділіктің өзектілігін айқындайды және оларды үйрену үшін жағдай жасаудың тиімді жолдары қарастырылады.

Түйінді сөз

Үштілділік – қазіргі заман талаптарының басты міндеттерінің бірі.

Ресурстар

Постерлер, маркер, стикерлер, таратпа парақтар, видео-роликтер




Сабақтың барысы

Кезеңдері:

Уақыт

Коуч әрекеті

Коучингке қатысушылар әрекеті

Тренинг

Топқа бөлу


Тақырыпқа ену

5 минут

«Сатамын және сатып аламын» тренингі, шартын түсіндіреді

Топқа бөлу. Әр қатысушыны конфеттер арқылы топқа бөлу




Шеңберде тұрған қатысушы қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы қасиетін сатып алады. Мысалы,«Мен еріншектігімді сізге сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып аламын»

Сыныптағы тыңдаушылар топқа бөлініп отырады. Стикерлерге ұсыныстарын білдіру.


Мұғалімдер коучтың сұрағына жауап береді

Тақырыпты өрбіту мақсатындағы бейнеролик

5 минут

«ҚР Президенті Н.Назарбаевтың халыққа жолдауынан үзінді көрсету"

Қатысушылар көрсетілген бейнероликтерді ауызша талдап, ойларымен бөліседі.



Миға шабуыл



5минут


Не байқадыңыздар?

Нұсқау: Интерактивті тақтадан бейнежазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер.

Сұрақ:

  • Сіздер көрсетілген бейнежазбадан не ой түйіндедіңіздер?



Әр топтан бір-бір спикер шығып өз ойларымен бөліседі
Қатысушылар өз ойларын түйіндейді.

Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады.




Тақырыпты өрбіту мақса-тындағы топ-тық жұмыс

/постер қорғау/

15

минут


Топтарға мәтіндер үлестіріледі

Постердің ережесі:





Топтар постерлерін жасап, қорғайды.

Өз ойларымен бөліседі.



Бағалау

2

минут


Топтар бірін- бірі бағалайды.

Бағдаршам арқылы бағалайды

Идеяларды тиянақтау

8

минут


"Сана саяжолы"

Топты екі шағын топқа бөлу. Тақырыппен байланысты пікірді ұсынам, мəселен “біздің қазақша, орысша жəне ағылшынша сөйлей білуіміз өте маңызды» . Топтың жартысы бұл пікірге қосылады, ал екінші жартысы қарсы шығады. Оларға дəлелдерін дайындауы үшін 5 минут уақыт береміз. Осы уақыттың ішінде, оқушылар өз пікірін қорғау үшін себептерді, дəлелдерді жəне мысалдарды ойлап табулары тиіс. Пікірмен келісетін оқушылардың бір сызықтың бойына тұруын, ал онымен келіспейтіндердің оларға қарама-қарсы тұруын сұраймыз. Қарама-қарсы тараптардың мүшелеріне өз көзқарастарын дəлелдеу үшін бір жарым минут уақыт береміз, Уақыт бітісімен, «қарсымын» деген оқушылар да өз пікірін дəлелдеу үшін бір жарым минут уақыт алады.


Ортадағы оқушы қай тараптың пікірімен келісетіндігін дәлелдермен айтып береді.


2 топқа бөлінеді. Пікірлер дайындайды.

Кері байланыс.








  1. Жаңа тақырып бойынша өзіңізге керекті мәліметті таптыңыз ба?

  2. Бүгінгі үйренгеніңіз болашақта қажет болады деп ойлайсыз ба?






Рефлексия




Алма ағашы

Алма ағашына бүгін қай оқушының идеясы ұнады, қай оқушы өте жақсы қатысты, қай оқушының пікірі құнды болды деген ойларын стикерлерге жазып іледі.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет