Коучинг жоспары : Оқытудағы диалогтік оқыту және әңгіме түрлерінің тиімділігі Мақсаты



бет1/2
Дата09.06.2020
өлшемі29,21 Kb.
#63265
түріСабақ
  1   2

Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы,

Ш.Жексенбаев атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасының физика және информатика пәнінің мұғлімі Байғуатова Шынар Мауленовна



Коучинг жоспары : Оқытудағы диалогтік оқыту және әңгіме түрлерінің тиімділігі

Мақсаты : Диалогтік оқыту, әңгіменің түрлері жайлы түсінік қалыптастыру. Сабақ үрдісіндегі диалогтік оқытудың маңызын түсіндіру. Мұғалімдерге сабақ барысында диалогті ұтымды пайдалануды үйрету.

Нәтиже:

1.Оқу үрдісінде диалогтік оқытуды қолданудың маңызын түсінеді;


2. Әңгіменің түрлері жайлы мәлімет алады;
3. Жаңа әдіс-тәсілдерді сабақта қолдануды үйренеді.


Кезеңдері

Мақсаты

Сұрақтары

«Өзімнің жетістіктерім» шеңберін құру.

Әңгіменің үш түрін таңдау.



Әріптестер оқу жылында жеткен жетістіктерін айтады.

Топқа бөлу

(Әңгіме-дебат, Кумулятивтік әңгіме,

Зерттеушілік әңгіме)



-Биылғы оқу жылында қандай жетістікке қол жеткіздіңіз?

Қызмет барысында осы аталған қасиеттер керек па? Не үшін қажет?



Кіріспе


Берілген суреттердің мазмұнын ашу.


«Суретте не бейнеленген?

Сурет туралы не ойлайсыз?

Бұл суреттің бүгінгі біздің тақырыбымызға қатысы бар ма?

Тақырып бойынша білім деңгейін анықтау.

1.Диалог дегеніміз не?
2)Диалогтік оқыту дегенді қалай түсінесіздер?
3)Әңгіме дегеніміз не?

Қысқаша қайталау

Әңгіменің қандай түрін білесіз?

Мысал келтіріп атасаңыз?



Сыныптағы оқушылармен әңгімені дамыту үшін әңгіменің қандай түрлерін қолданасыз?

Әңгіменің түрлері оқушылардың сөздік қорын, сыни ойлауына септігін тигізе ме? Қалай?

Қиындықтарды анықтау

1-топ. Диалогтан  мұғалім өзі үшін не алады?

2-топ. Оқушы өзі үшін не алады?

3-топ Сіздің сабағыңызда әңгіменің қай түрі орын алады?


Тұсаукесер

Талқылау мен ой қорытындысын жасауға ықпал ету

Диалогтың үш түрін ұсынамын. Джиксо әдісі арқылы топтар оқып, бір-біріне түсіндіреді. 

Әңгіме-дебат барысында:

1)ой-пікірлерде үлкен алшақтық болады

және әрқайсысы өз шешімдерінде қалады;

2)ресурстарды біріктіруге бағытталған

аздаған талпыныс жасалады;

3)қарым-қатынас көбіне “Иә,бұл солай”,

”Жоқ олай емес”деген бағытта жүзеге асады;

4)орта бірлесуден гөрі,көбінесе бәсекелестікке бағытталған.




Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет