«М. Төлебаев атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шығармашылық топтың жұмыс жоспары



Дата18.02.2017
өлшемі185,49 Kb.
#10141
«М. Төлебаев атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шығармашылық топтың жұмыс жоспары

2015-2016 оқу жылы





Іс-шара

мақсаты

жауапты

ресурстар

мерзімі

Күтілетін нәтиже

Орындалу түрі

Эвалюация

1

Жоспарлау: Шығармашылық топтың жұмыс жоспарын құру

Шығармашылық топтың жұмысын жүйелі, тиімді жүргізу

Сагимбекова А

МАН

қыркүйек

Топпен жұмысты жандандыру

Шығармашылық топ отырысы

Жоспар,

Хаттама


2

Коучинг:

«Диалог оқыту негізінде оқыту және оқу үрдісін белсендіру»



Мұғалімдерге қолдау көрсету, оқушылардың сабаққа деген мотивациясын дамыту

С.Маметекова

Power Point Таныстырылымы, Бейнежазбалар, Ресурстар

3 қыркүйек

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады.

Пед.ұжым

Постер

БейнежазбаФото



3

Шығармашылық топ мұшелеріне7 модуль арқылы топтастырып жеке жүмыс жоспарын кұру.


Жұмысты жүйелі, нәтижелі ұйымдасуын қадағалау

Сагимбекова А

жоспар

қыркүйек

Тәжирибеде пайдалану

циклограмма құру

Рефлексивті есеп

4

Көрме :

«Тиімді идеялар жәрмеңкесі»



Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдерді жинақтау

Сагимбекова А

Сабаққа қажетті ресурстардың түрлері

Қазан


Мұғалімдер сабақтарына әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалана алады.

Топ мүшелерін көрмеге қатыстыру

Хаттама

Мұғалімнің белсенділігі жоғарлайды






5

Коучинг:

«7модульды сабаққа қалай кіріктірем»



-сындарлы оқыту тәсілдерін тиімді қолдану жолдарын үйрету

С.Маметекова

Power Point Таныстырылымы, Бейнежазбалар, Ресурстар

1қазан

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді

«Жас маман, сіздер үшін!»мектеп

ішілік семинар



Постер

Бейнежазба Фото



,6


Мастер-класс»Педагогика

лық әдеп»



Жас мамандарды пед.әдеп туралы түсінік беру, әр түрлі пед. ситуациялардан шыгу жолдарын табу.

Сагимбекова А

Power Point Таныстырылымы, Бейнежазбалар, Ресурстар




Мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады.

«Жас маман, сіздер үшін!»мектеп

ішілік семинар



Постер

Бейнежазба Фото



7

Шеберлік сабақ»Тұқымның сырткы жіне ішкі құрылысы.Тұқымның типтері.»





Абдиманапова М

Бейнежазбалар, Ресурстар

қазан




Шығармашылық топ

Коллаж

8

Шеберлік сабак»Ион алмасу реакциялары және оны жүру шарттары.»




Аукенова А

Сабаққа қажетті ресурстардың түрлері

қазан




Шығармашылық топ

Коллаж

9

«Lesson Study-біздің мектепте» аудандық семинар

Сындарлы оқыту барысында жасалып жатқан жұмыстардан Lesson Study үлгісін тарату,іс-тәжірибемен бөлісу.

Жакуова Қ

Жоспар

Power Point Таныстырылымы, Бейнежазбалар, Ресурстар



28 қазан

Lesson Study үлгісін тарату,іс-тәжірибемен бөлісу.

Педагогикалық ұжым

Хаттама Постер

БейнежазбаФото Рефлексивті есеп



10

Инклюзивті оқыту дегенді қалай түсінесіз және оған біз дайынбыз ба?

-Мұғалімдер мүмкіндігі шектеулі оқушылар арасында ынтымақтастық ортаны құру дағдыларын қалыптастыру

Ш.Станбекова

Коучинг жоспары

Power Point Таныстырылымы

Бейнежазбалар


қараша

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады.

Пед.ұжым

Бейнежазба

11

Коучинг:

«Оқытудағы басқару және көшбасшылық»



-оқушылардың көшбасшылық қабілеттері мен дағдыларын жетілдіру

С.Маметекова

Коучинг жоспары

Power Point Таныстырылымы

Бейнежазбалар


1қараша

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады.

Пед.ұжым

Бейнежазба

12

Қәсиби әнғіме


Тәлімгерлік жұмыстар жұргізу, тәлім алушыларға сын түрғыдан ойлау тәсілдерін үйрету.

Сагимбекова А

Power Point Таныстырылымы


қараша

сын түрғыдан ойлау тәсілдерін үйренеді.

Шығармашылық топ

Рефлексифті күнделіқ

13

Шығармашылық топ жұмысының барысын пысықтау ,құжаттарын жинақтау

Тәлімгерлік жұмыстар арқылы мұғалімдердің модульді сабақта қолдануын қадағалау

Сагимбекова А

Нұсқаулық

қараша

Мұғалімдер модульді тәжірибеде қолданады.

Сабаққа қатысу

Сабаққа қатысу дәптері

14

«Сындарлы оқыту-заман талабы» аудандық семинар


Аудандық коғамдастыктың жұмысымен таныстыру

Сагимбекова А

Сындарлы оқыту барысында жасалып жатқан жұмыстардан

30 қараша

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады.

Көғамдастыктың мұшелері 7мектептін мұғалімдері

Хаттама Постер

БейнежазбаФото Рефлексивті есеп



15

Шығармашылық топ отырысы

Жаңа әдіс-тәсілдерді оқу-тәрбие үдерісіне енгізудегі кедергілерді анықтап ,жою

Сагимбекова А.

жоспар

желтоқсан

Жұмыстағы кедергілер жойылып,тәжірибе барысында жүзеге асады.

Пікір алмасу

Рефлексивті есеп

16

Коучинг»Диалогты оқыту бастауыш сыныптарда»

Тәлімалушылардын сындарлы оқыту бойынша алған білімдеріменен бөлісу.

Ботантаева

Коучинг жоспары бейнежазба

қаңтар

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кузретт.

коучинг

Бейнежазба

17

Коучинг»Талантты және дарынды балалармен жұмыс»

Тәлімалушылардын сындарлы оқыту бойынша алған білімдеріменен бөлісу.

Жайсембаева



Коучинг жоспары бейнежазба

Қаңтар

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кузретт.

коучинг

Бейнежазба

18

Мектепішілік байқау тізбектелген сабақ жоспарлары

Жаңа әдіс-тәсілдерді сабақта пайдалану»

СагимбековаА

Жоспар,сабак жоспарлары, корнекіліктер

Қаңтар

Жана әдіс тәсілдерді сабакта колдануды үйренеді

Шеберлік сабактар

Swot анализ

19

Коучинг:

«Жаңа әдіс-тәсілдерді оқу –тәрбие үдерісіне енгізу жолдары »



Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Мұғалімдер кузретт.

Қабдығалиева Н

жоспар

Қаңтар

Сындарлы оқыту талаптарын үйренеді. Жана тәсілдерді пайдаланады




Фото, бейнежазба

20

Шеберлік сабақтар




Нурахметжанова А.

Чотаева М.






наурыз







Фото,бейнежазба

21

Шығармашылық топ отырысы

Жаңа әдіс-тәсілдерді оқу-тәрбие үдерісіне енгізудегі кедергілерді анықтап ,жою

Сагимбекова А

жоспар

наурыз

Жұмыстағы кедергілер жойылып,тәжірибе барысында жүзеге асады.

Пікір алмасу

Рефлексивті есеп

22

Көрме :

«Тиімді идеялар жәрмеңкесі»



Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдерді жинақтау

Стамбекова

Сабаққа қажетті ресурстардың түрлері

Наурыз


Мұғалімдер сабақтарына әдіс-тәсілдерді тиімді пайдалана алады.

Топ мүшелерін көрмеге қатыстыру

Хаттама

Мұғалімнің белсенділігі жоғарлайды



23

Мұғалімдер арасында флешмоб жарысын ұйымдастыру

Мұғалімдерді өнерге,шыгармашылыққа, топтық жұмысқа баулу

Тоқмурзаева М

жоспар

сәуір




Пед.ұжым

Фото,бейнежазба

24

Шеберлік сабактар




Солтанова А. ЖақсылыковаА

жоспар

Сәуір










25

Топ жұмысын ұйымдастырудағы басқару мен көшбасшылық

(тиімді идеялар жәрмеңкесі)



Шығармашылық топтың зерттеу нәтижесін ұжымға тарату

Топ мүшелері

Идеялар,бейнетаспалар

мамыр

Мұғалімдер кәсіби қолдау алады

Көрнекіліктер, мен әдіс –тәсілдердің түрлері

Фото,бейнежазба

26

Шығармашылық топтың жұмысының қорытындысын шығару. Мониторинг

Шығармашылық топтың зерттеу жұмысының ұжымдағы ықпалын бақылау

Сагимбекова А

мониторинг

мамыр

Мұғалімдер сындарлы оқытудың сырына қанығады.

мониторинг

Рефлексивті есеп




























Шығармашылық топтын жетекшісі А.А.Сагимбекова

«М. Төлебаев атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шығармашылық топтың жұмыс есебі.

2015-2016 оқу жылында» М. Төлебаев атындағы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесінде шығармашылық топ жұмыс жасайды. Оқу жылының басынаң бастап жоспары кұрылып , бекітілді.Топ жетекшісі орыс тілі пәнінің мұғалімі, I денгей сертификатталған мұғалімі Сагимбекова А.А. топ мұшелері II, III денгей сертификатталған мұғалімдері.

Шығармашылық топ жұмысының жоспарлы түрде орындалуын қамту, жұмысты жүйелі, нәтижелі ұйымдасуын қадағалау, тәжірибеде пайдалану мақсатында мұғалімдермен коучинг, мастер-класс, кәсіби әңгіме ,жәрменкелер, байқаулар жүргізілуі жоспарланды, әңгімелесу, сабаққа қатысу,сұхбаттасу жұмыстары ұсынылды. Мектеп ұжымының ,әр мұғалімғе 7 модульді өз сабақтарында пайдалануды, қалай бағалай алу, топтық жұмыстарды ұйымдастыру әр түрлі жұмыс формалар бойынша  түсіндірілді.. Бағдарламаның жалпы мазмұны өзара бірлескен 7 модуль шеңберінде ұсынылды .
1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
2. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету
3. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
4. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану
5. Талантты және дарынды балаларды оқыту
6. Оқушыларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
7. Оқытуды басқару және көшбасшылық

Оқу жылы басынаң 2 аудандық семинар өткізілді. . Lesson Study үлгісін таратып, іс-тәжірибемен бөлісу мақсатында. «Lesson Study-біздің мектепте»тақырыбында 28 қазан күні өтті. Семинарда 2 презентация , 1коучинг , 8 сабақ фрагменттері усынылды және қонактардан сауалнама мен кері байланыс интервью арқылы алынып отырылды«Тиімді идеялар жәрмеңкесі»аудан мұғалімдеріне көп материал таратты.

Аудандық коғамдастыктың жұмысымен таныстыру мақсатында «Сындарлы оқыту-заман талабы» аудандық семинар 30қараша күні өтті. Күтілетін нәтиже сындарлы оқыту талаптарын үйренеді, мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау табады. Мектептін I денгей сертификатталған мұғалімі Сагимбекова А.А. және Қабдыгалиева Н.А.коучингтер өткізді .

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдерді жинақтау мақсатында қөрме :«Тиімді идеялар жәрмеңкесі» қазан айында ұйымдастырылды.

«Жас маман, сіздер үшін!»мектепішілік семинарда 4 шеберліқ сабақ «7модульды сабаққа қалай кіріктірем»1 коучинг және »Педагогикалық әдеп»1 мастер-класс өткізілді. Қорытынды сөздерінде жас мұғалімдер берілген сабақтарға және коучинг, мастер класска жогары баға берді.

Қыркүйеқ-желтоқсан айларында жұмыс жоспар бойынша өткізілді 3 коучинг өтті«Диалог оқыту негізінде оқыту және оқу үрдісін белсендіру»,» Инклюзивті оқыту дегенді қалай түсінесіз және оған біз дайынбыз ба?», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық»

Қәсиби әнғіме жүйелі түрде жұргізіліп отырылады. Сындарлы оқыту талаптарын үйрену және мұғалімдер кәсіби дамуға қолдау қорсету, іс-тәжірибимен бөлісу мақсатында Актубек орта мектебіне үнемі қөмек қорсетеміз.

Тәлімгерлік жұмыстар арқылы мұғалімдердің модульді сабақта қолдануын қадағалау мақсатында сабаққа қатысу ұйымдастырылды.Әр мектеп кабинеттерінде сабаққа пайдаланатын кері ббайланыс үшін, стратегияларды қолдану үшін қорнекіліктер, тақталар т.б. болуын қамтамасыз еттік.

Мектепте үнемі шеберліқ сабақтар өтқізіледі. III денгей сертификатталған мұғалімдер Канагатов Б . Тоқмурзаева М. Аукенова А. АбдіманаповаМ. бір неше сабақ өткізіп мектеп мұғалімдеріне «Ашық есік» күндерін ұйымдастырды.

Күнделікті сабақ жоспарларына біршама өзгерістер енгізілді. Сабақ жоспарын аталған модульдер бойынша құрастырып, бағдарламаның білім саласына енгізіп жатқан өзгерісін іс-тәжірибеде қолдануын бақылап, зерттеу жұмыстары жүргізіледі. Сабақ барысында слайд, үнтаста, бейне көрініс, фотосуреттерді қолдана отырып, оқушылардың қабілетіне сай күрделенген үй жұмысы беріледі.

Жоспарланған жұмыс толық орындалды, 2 отырыста II жарты жылдыққа жіберілген кемшіліктерді ескере отырып жана міндеттер алынды.

Шыгармашылық топтын жетекшісі: А.А.Сагимбекова











2015-2016 оқу жылы бойынша 1-жарты жылдықта атқарылған іс шаралардың рефлексивті есебі


Алматы облысы, Алакөл ауданы, Жайпак ауылы, «М.Төлебаев атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Орыс тілі пәнінің 1(ілгері ) деңгей мұғалімі Сагимбекова Айжан

2015-2016 оқу жылы бойынша 1-жарты жылдықта атқарылған іс шаралардың рефлексивті есебі

Елбасы Н.Назарбаев 2011 жылғы Қазақстан халқына «Болашақтың іргесін бірге қалаймыз!» Жолдауында «Өмір бойы білім алу әрбір қазақстандықтың жеке кредосына айналуы тиіс», - деп бекер айтпаған болар.Қазіргі таңда ұстаздар қоғамының алдында тұрған өзекті мәселе бұл жан жақты дамыған,көп мәдениетті,шығармашыл,әлеуметтік бейімделген тұлға қалыптастыру.Назарбаев зияткерлік мектептерінің ұстаздары мен Кембридж университеті мамандарының бірлесе жасап шыққан Бағдарламасының негізгі міндеті – Қазақстандық мұғалімдерге педагогикалық тәжірибесін жетілдіру мен бағалауға көмектесу.Осыған байланысты мектебімізде мектептің даму жоспарына өзгеріс енгізуге қажетті ақпараттар жинап,сауалнамалар алу,сабақтарға қатысу, мектептің жалпы жиналысын өткізу арқылы,оқушылар үшін туындайтын қиындықтарды, кедергілерді анықтап, мектептің дамыту жоспары жасалып, бекітілді.Мектебімізде 1-деңгей, және 3-деңгей мұғалімдері бірлесе отырып,

«ЖАДА» қоғамдастығы құрылды.Оның мақсаты – Кембридж бағдарламасын негізге ала отырып, белсенді әдіс-тәсілдерді іс – тәжірибеде қолданып,тәжірибе бөлісу мен алмасуға бағытталған орта құру және сапалы білім беру жүйесін дамытуға арналған оқу кеңістігін ұйымдастыру. Қоғамдастық әр айдың аяғында жиналып,іс – тәжірибелермен бөлісіп отыр.Осыған байланысты мектебімізде 21.10 - 29.10 аралығында Кембридж бағдарламасы бойынша ашық есік күні өткізілді.Мұнда мұғалімдер сабақты 7 модульді ықпалдастыра отырып,оқушының өз бетімен білім алуына,ол үшін іздену керек екендігін,терең ойлауға қалыптастыра отырып,сабақтар жүргізді.

Нәтижелі өткізген әрбір сабақ тек қана оқушы үшін емес, мұғалімдерге зор шабыт туғызғаны ақиқат.Ашық есік күніне мектебіміздің әкімшілігі, шығармашылық топ, тәлімгер мен тәлім алушылар қатысты.1деңгей 3 деңгей мұғалімдері өздерінің шығармашылық тобын құрып,ол мұғалімдерге теориялық білім беріліп, сол білімдерін практикамен ұштастыруда.Осы шығармашылық топты өзімнің сабақтарыма қатыстырып,қысқа және орта мерзімді жоспары жан-жақты түсіндіріліп, тиімділігі туралы көмек беріліп отырылды.Сабақта оқушыларға берілген білім, қолданылған әдіс-тәсілдер, оқушылардың жауаптары мен сабақта атқарылған жұмыстары шығармашылық топпен зерттеп отырдық.Сабақ барысында өз білімдеріне кері байланыс орнату арқылы бүгінгі сабақтан « не ұқтым?» «нені түсіндім?» деген сұрақтарды қамти отырып жүзеге асырылды. Шығармашылық топтың мүшесі Абдиманапова М биология сабағынан10 «б»сыныбында «Жасушадағы зат алмасу АТФ»атты жаңа форматтағы сабағын шығармашылық топпен тәжірибе алмасты.

Ұстаздардың жаңа әдіс-тәсілдерді үйреніп, өз сабақтарында қолдануына ұстаздармен жүргізетін коучинг сабақтардың берері мол.

Қазан айында «оқуды бағалау, оқытуды бағалау» атты коучинг семинар өтті. Мақсаты: Бағалау және баға айырмасы туралы түсінік беру. Қалыптастырушы және жиынтық бағалаудың маңызы.Бұл коучингке шығармашылық топпен бірге мектептің әдістемелік бірлестіктердің мүшелері қатысты.Бұл ретте бағалаушы тек мұғалім емес, оқушылар өздерін және бір-бірін бағалаушы болатындығын түсінді.Бұл семинарда мұғалімдер «түйенің» суретін салып, осы суретке критерийлер жасалды.Семинарды қорытындылай келе формативті бағалау жүйесінің тиімділігі туралы айтылды, сонымен.бірге оқытудың әр сатысындағы дайындық жүйесінің деңгейін анықтауға мүмкіндік берсе,оқушы өз жұмысын нақты бағалауға мүмкіндік алады.

Қараша айында «Оқушылардың білімге деген қызығушылығын арттыруда диалогтік оқытудың тиімділігі» атты коучингті деңгей мұғалімі С.Маметековажүргізді.Мақсаты :Мұғалімдерге диалогтік оқытудың түрлерін зерттеу барысында талқылатып, оқыту үдерісіндегі тиімділігін дәлелдету.

Семинарда диалогтік оқудың тиімділігі туралы теориялық білім берілді,ресурстар таратылып ұстаздар пікірлерін топта ортаға салып қорғады. Постермен жұмыс жүргізіп, топтық жұмыстың тиімділігіне ұстаздар көз жеткізе білді.»Әр коучинг семинардан соң аралық бақылау болып отыр.

Желтоқсан айында «Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер :өзін-өзі бағалау» ұстаздар теориялық білімдерін жетілдіріп, баланың пәндік құзіреттілік бойынша бағалануы,яғни тақырыпты меңгеруіне, нақты нәтиже көрсете білуіне, білімдерін жинақтай білуіне оқыту үшін бағалауды қолданды.Ұстаздарға ресурстар беріліп, әр ұстаз өз пәні бойынша критерий жасауға тырысты.

Кэмбридж бағдарламасы бойынша мектебімізде ата-аналармен жұмыс істелуде. 5-7 сыныптарда ата-аналармен өткізілген тренинг сабақтарын айтуға болады. Тренинг барысында ата-аналар өздеріне көптеген ақпараттар ала отырып, өз ойларымен бөлісті. Берілген тапсырмаларды постер арқылы қорғап, өз ойларын ортаға салып отырды.

Оқушы үні: «Дарындыларға даңғыл жол» атты мектебіміздің дарынды, талантты оқушыларымыздың тіл мерекесіне арналған алғашқы газеті жарық көрді. Тұсаукесерін мектеп директоры С. Масимакынов алғыс сөзімен ашты. Қазіргі кезде екінші басылым баспада.

Қазіргі кезде тәлім алушы жас маман Ақбанова Мөлдір менің өз сабақтарыма қатысып, жаңа әдіс-тәсілдерді өз сабақтарында қолдануда.

Өзімнің 6,8,9,10 сыныптарында өтілген ағылшын тілі сабағына оқушылар дайындықпен келеді.Бақылау нәтижесінде менің байқағаным топ ішінде қай тапсырма болсын, тез шапшаң жауап беруге дайын тұратын оқушылар болды. Дарынды және талантты оқушылар алдыңғы сабақтардағыдай тапсырамалар барысында көзге түсіп отырды және күрделенген тапсырмаларды орындап отырды.Нәтижелі өткізген әрбір сабақ тек оқушы үшін емес, мұғалімге зор шабыт туғызатыны еш күмәнсіз ақиқат екеніне шүбә келтіре алмаймын. Әсіресе оқушылар сабақ барысында мәтіндерді өздері түсініп аударып, Өз пікірлерін қосып және бір-бірінен қалыспай өте қызықты дәләлдер мен пікірлер келтіре алғандары мен қатты қуантты.Сабақта сәтсіз тұстары да болып жатты: оқушылардың сөздерді оқуда қателесуі, жазуда сөздердің дұрыс жазылмауы.

Сабақтағы сәтті өтуі: оқушылардың топпен белсенді жұмысқа қызыға араласып,жұмыс жасауы,бір-біріне көмектесе алуы, ақылдасуы, үлгерімі төмен оқушылармен қасындағы жақсы оқитын оқушылардың сабақты түсіндірулеріне белсенділігі тиді.



Желілік қоғамдастығы ауданымызда «Ізгілік» атты атаумен жұмыс істеуде.Қарасай ауданы мектептерінің арасында тығыз байланыста болып, іс-тәжірибе алмасуда.Аудандық семинар өткізіліп, өзімізге керекті мағұлматтар алып, қазіргі кезде жұмыстар жүргізілуде.Интернет желісі бойынша «Групчат» көшбасшыларымен тығыз байланыстамын.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет