Невский орта мектебі
Бекітемін: Келісемін:
Мектеп директоры: Оқу ісінің меңгерушісі:
Кожахметов К.Б. Женисхан А.
_____________ _____________
« » _________2016ж « » _________2016ж.
.
Тақырыбы:
(8 «а» сынып биология пәнінен)
Пән мұғалімі: Асгат Катила
2016-2017 оқу жылы
Биология-8 Күні, айы: 25.11.16 №25(7)
Сабақтың тақырыбы: Қаңқаның бөлімдері:
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды адам қаңқасының бөлімдерімен таныстыру.
Дамытушылық: Қаңқаның атқаратын қызметін, құрамын, жүйенің маңызы туралы білу.
Тәрбиелік:Салауатты өмір салтын ұстана отырып, адам денсаулығын сақтау.
Сабақтың түрі: Баяндау, сұрақ-жауап, слайдтарды қолдану.
Сабақтың көрнекілігі: «Адамның қаңқасы», «Сүйектің түрлері». ( интер. тақта)
Сабақтың барысы: 1. Кіріспе бөлім .
І. Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Оқушыларды түгелдеу.
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
МИККИ МАУС –БАСКЕТБОЛИСТ ОЙЫНЫ:
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы допты сеткаға салады
1.1см теріде қанша ауырсыну рецепторлар бар. 100
2. Тілде орналасқан дәм сезу рецепторлары қалай аталады? Тіл бүртіктері
3. Тілдің ең ұшы қандай дәмді сезеді? Тәтті
4. Қауіппен күресуді жеделдетудің маңызды сигналы қалай аталады? ауырсыну
1. Тері-бұлшық ет сезімінің аймағы мидың қай бөлігінде орналасқан?
А) Жүлгенің артында б)Самай бөлігінде в)Иірімде
2. Дәм сезу рецепторлары қандай заттың дәмін сезіп, қабылдай алады?
А)Суда еріген заттың б) Құрғақ заттың ә) Қатты заттың
3. Иіс сезу рецепторларының орналасқан жері-
А)Мұрын қуысының төменгі бөлігі б)Мұрын қуысының жоғарғы бөлігі
В) Мұрын қуысының алдыңғы бөлігі
4. Үлкен ми сыңарларының дәм сезу аймағы орналасқан бөлігі-
Достарыңызбен бөлісу: |