ОҚО, Түлкібас ауданы
Тұрар атындағы ЖОМ
Янгибаева Ырыскүл Хасанқызы
Орта мерзімдік жоспарлау
Пәні:қазақ әдебиеті Сыныбы: 8
Р/с
|
Тақырыбы
|
Оқытудың негізгі мақсаттары
|
Күтілетін нәтижелер
|
Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Бағалау, соның ішінде оқыту үшін бағалау
|
Белсенді оқытуда қолданылатын жұмыс түрлері
|
Негізгі дерек көздер, ресурстар
|
1
|
Д.Исабековтің «Әпке»пьесасы
(1-сабақ)
|
Шығарманың мазмұнын білу,түсіну,өз сөзімен айта білу,идеясын ашу.
|
Оқушылар шығарманың мазмұнын түсінеді,идеясын,ашады,топтық,жұптық жұмыстар арқылы жауапкершілікке дағдыланады,өз бетімен білім алуға үйренеді.
|
«Жигсо»әдісі, «Жарнама»әдісі, «10сұрақ»әдісі, «Ыстық орындық»әдісі, семан-тикалық картамен жұмыс,сөзжұмбақ шешу, миға шабуыл әдісі.
|
«Екі жұлдыз,бір тілек», «Блоб ағашы»,
«Сұрақтар қоржыны»
|
Топтықжұмыс:«Жигсо», «Жарнама», «10 сұрақ»әдістерінде,семантикалық картамен жұмыс,сөзжұмбақ шешуде қолданылады. Жеке жұмыс:
«Ыстық орындық», «Блоб ағашы»,«Сұрақтар қоржынында»жасалады
|
Интернет материалдары,интерактивті тақтадағы слайдтар,плакат,маркер,А.Әлімовтің оқу құралы
Өзін-өзі бағалау парақшалар,жапсырмалар
|
|
Д.Исабековтің
«Әпке»пьесасы
(2-сабақ)
|
Кейіпкерлердің бейнесіне талдау жасату,шығарманың көркемдік әдіс-тәсілдерін игерту,талдай білуге дағдыландыру.
|
Топтық жұмыста ынтымақтаса отырып кейіпкер бейнесіне талдау жасайды,көркемдік әдіс-тәсілдерді игереді,шығарманы талдай білуге дағдыланады.
|
«Үш қадамдық сұхбат», «Қар үйіндісі»,«Топтастыру»стратегиясы,
«Шығарма кестесін толтыру»стратегиясы, «Үлкен шеңбер»әдісі
|
«Блоб ағашы»,«Сұрақтар қоржыны»,
смайликтер арқылы бағалау.
|
Топтықжұмыс: Үш қадамдық сұхбат», «Қар үйіндісі»,«Топтастыру», «Шығарма кестесін толтыруда»жасалады.
Жеке жұмыс: «Үлкен шеңбер»әдісінде жасалады
|
Интернет материалдары,интерактивті тақтадағы слайдтар,плакат,маркер,А.Әлімовтің оқу құралы
|
|
Д.Исабековтің
«Әпке»пьесасы
(3-сабақ)
|
Оқып түсінген шығармалары бойынша қорытынды жасай білуге,топпен және өз бетімен шешім шығара білуге үйрету.
|
Өз пікірін еркін жеткізіп,оқыған тақырыбы бойынша қорытынды жасап,шешім шығара алуға үйренеді.
|
«Кейс-стади»тәсілі,рөлдік ойындар,«Сұраққа жауап эссесін жазу»
тәсілі
|
Топтық бағалаудың,өзарабағалаудың табыс критерийлері,«Блоб ағашы»,«Сұрақтар қоржыны»
|
Топтық жұмыс:«Кейс-стади»тәсілі,рөлдік ойындарда жасалады.
Жеке жұмыс: «Сұраққа жауап эссесін жазу»
тәсілі.
|
Интернет материалдары,интерактивті тақтадағы слайдтар,плакат,маркер,А.Әлімовтің оқу құралы, өзін-өзі бағалау,өзара бағалау парақшалары
|
|
Д.Исабековтің
«Әпке»пьесасы
(4-сабақ)
|
«Әпке»пьесасы бойынша алған білімдерін тексеру,қорытындылау
|
Алдыңғы сабақтарда алған білімдерін тексереді,қорытынды жасайды.
|
«Бәйге»ойын стратегиясы, «Пирамида құру»тәсілі, «Болжау ағашы»тәсілі, «Топтастыру»стратегиясы, «Т-кестесі»тәсілі
|
Өзін-өзі табыс критерийлері арқылы бағалау,«Блоб ағашы», «Сұрақтар қоржынына»кері байланыс салу.
|
Топтық жұмыс: «Бәйге»ойын стратегиясы, «Пирамида құру»тәсілі, «Болжау ағашы»тәсілі, «Топтастыру»стратегиясы,
«Т-кестесі»тәсілі Жеке жұмыс: Өзін-өзі табыс критерийлері арқылы бағалау,«Блоб ағашы», «Сұрақтар қоржынына»кері байланыс салу.
|
Интернет материалдары,интерактивті тақтадағы слайдтар,плакат,маркер,А.Әлімовтің оқу құралы
|
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Д.Исабековтің «Әпке» пьесасы (1-сабақ) Сабақтың мақсаты: Шығарманың мазмұнын білу, түсіну, өз сөзімен айта білу, идеясын ашу.
Сабақтың нәтижесі:Оқушылар шығарманың мазмұнын түсінеді,идеясын ашады,топтық,жұптық жұмыстар арқылы жауапкершілікке дағдыланады,өз бетімен білім алуға үйренеді.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:«Жигсо»әдісі, «Жарнама»әдісі, «10сұрақ»әдісі, «Ыстық орындық»әдісі,семантикалық картамен жұмыс,сөзжұмбақ шешу,Миға шабуыл әдісі.
Дереккөздер мен ресурстар:Интернет материалдары, интерактивті тақтадағы слайдтар, плакат, маркер, А.Әлімовтің оқу құралы, өзін-өзі бағалау парақшалары, жапсырмалар.
Сыныбы:8
Уақыты
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
|
Қолданылатын ресурстар
|
|
Кіріспе
|
1.Топқа бөлу.«Мозайка»арқылы
2.Семантикалық карта арқылы үй жұмысы сұралады.
3.Миға шабуыл:Сөзжұмбақ шештіреді.Табылған сөз бойынша сұрақтар қойып,тақырыпты анықтайды.
|
1.Суреттерді құрастырады,топқа бөлініп отырады.
2.Сөзжұмбақты шешеді,табылған сөз бойынша сұрақтарға жауап береді,тақырыпты өздері анықтайды.
|
|
Сурет қиындылары.
Интерактивті тақта,плакат,маркер.
|
|
Таныстырылым
|
Д.Исабековтің өмірі мен шығармашылығын таныстырады.
|
Тыңдайды.
|
|
Интерактивті тақта,электронды оқулық.
|
|
Негізгі бөлім
|
1.ЖИГСО әдісі бойынша драманың тарауларын бөліп береді.Оқытып талдатады.Кемпірқосақ бойынша тағы да бөліп,қонақ топтармен талдатады.
2.Плакат беріп, постер жасаудың, қорғаудың ережелерімен таныстырады.
3. «Он сұрақ»тәсілін түсіндіреді.Қатысатын оқушыны ортаға шақырады.
|
1.Оқиды, талдайды,қонақ топтарға барып,түсіндіріп, талдайды.
2.Постер жасайды,қорғайды.
3.Ортадағы оқушы сұрақ қояды,топтағы оқушылар жауап береді,бәрі бірге жасырылған сөзді табады.
|
Постер бойынша
«Екі жұлдыз, бір тілек»береді
|
Оқулық,түрлі-түсті кемпірқосақ қағаздары,плакат, маркер.
|
|
Қорытынды
|
1.«Ыстық орындыққа»оқушы шақырады,сұрақтар қояды.
2. .«Блооб ағашы»парағын үлестіреді.
3.Кері байланыс жазып, сұрақтар қоржынына салуын сұрайды.
|
2.Сұрақтарға жауап береді.
3.Блооб ағашына өздерін –өздері бағалайды
3.Сұрақтар қоржынына кері байланыс салады.
|
«БЛООБ ағашына»
өздерін бағалайды.
|
Үлестірме парақшалар,жапсырма,қоржын.
|
Достарыңызбен бөлісу: |