Пән: Жаратылыстану Мұғалімнің аты-жөні



Дата09.12.2022
өлшемі176,65 Kb.
#162075
Байланысты:
қмж жаратылыс
тарих сож-7, 19-сабақ Тұрлаулы мүшелер, 3 сынып дүниетану жд, Документ (3), 3800 задач по физике для школьников и поступающих в ВУЗы


Пән:

Жаратылыстану

Мұғалімнің аты-жөні:

Василевская И.С

Күні:

06.12.22ж

Сынып:

3 «б»
Қатысушылар саны:



Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Заттар қандай болады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу;
3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау;



Сабақтың мақсаты



Оқушылар:
дененің неден жасалатынын біледі;
заттардың шығу тегі туралы түсінік алады.



Сабақтың кезеңі/ уақыт


Сабақтың басы
5мин

Ортасы
10 мин

Сабақтың соңы
15мин

Бізді қоршаған әлем – ол ....


Бізді қоршаған әлем дене деп аталатынын айтып, мысалдар келтіру.
.

  • Дене мен заттың айырмашылығы неде деп ойлайсыңдар?

Топқа сабақ басында берілген денелердің затын анықтау.
Қасық- дене, зат – темір. Сөздік кітапша-дене, зат- қағаз, қарындаш-дене, зат-ағаш, ойыншық-дене, зат-резіңке.
Дене заттан құралатынын және дене мен заттың айырмашылығын айту.
Саналуан денелер.
Жұппен жұмыс жасау. Суреттерді мұқият қарап шығып, бейнеленген денелерді топқа бөлу.








  • Табиғатта жаратылған заттарды қалай атауға болады?

  • Адамдар қолмен жасаған заттарды ше?


дене

Табиғи Жасанды



Денелер мен заттар
Сынып бөлмесінен табиғи заттардан жасалған бес дене, жасанды заттардан жасалған бес дененің атын жазу. Олардың қандай заттардан құралғанын айту.

Табиғи дене

Жасанды дене
































Мәтінмен жұмыс. Табиғи және жасанды денелер туралы ақпаратпен танысу.
Зертте. Дене қандай заттардан құралуы мүмкін? Оқулықтағы суреттегі денелердің атауын жазу. Әрбір дене атауының жанына қандай заттардан жасалғанын жазу. Табиғи немесе жасанды екенін белгілеу.


Дене атауы

Денені жасаған зат

табиғи

жасанды

үй

кірпіш




+













Жұмысты жұппен ұйымдастыруға болады. Қай жұп көбірек дене атауларын жазғандарын анықтау.
Жазған денелер бойынша жасанды немесе табиғи дене диаграммасы сызылып, қайсысы көп екенін анықтау.
Ойлан
-Біздің айналамызды жасанды заттарсыз елестетіп көрейік. Адам қолымен жасалған жасанды денелер көбейіп келеді. Бұл жақсы ма, әлде жаман ба? Әркімге пікірлерін айтқызу. Қорытынды шығару.
Жеке жұмыс. Дене мен затты анықтау. Сызық арқылы байланыстыру. Өзін-өзі бағалау.


Шеге
Темір
Қасық
Алтын
Көмір
Есік


Зат

Дене


Тексеру.

Шеге
Темір
Қасық
Алтын
Көмір
Есік


Зат

Дене








Қосымша тапсырма. Жұмыс дәптері 45, 46-жұмыс парағы (47-б. 48-б.)

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау







Ресурстар





Рефлексия

  • Бүгін қандай жаңа ақпарат алдың?

  • Қандай жұмыс саған ерекше ұнады?

  • Қай тапсырмада қиналдың?

  • Жұмысыңды одан әрі жақсарту үшін не істейсің?










Сабақтың барысы

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет