Пәні: қазақ тілі Сыныбы: 7 «Б» Тақырыбы: Нәтиже сабақ Мақсаты: Білімділік



бет1/2
Дата07.02.2017
өлшемі358,53 Kb.
#8948
  1   2
Пәні: қазақ тілі

Сыныбы: 7 « Б»

Тақырыбы: Нәтиже сабақ
Мақсаты:

Білімділік: Білімділік: өтілген модуль материалдарын қайталау арқылы оқушылардың меңгерген білімдерін жүйелеу,бекіту,тақырыпқа байланысты өз ойын айта білуге үйрету.

Дамытушылық: жеке тұлғаның өткен сабақты қайталай келіп,сөйлеу мәнерін,ойлау қабілетін лексикалық-грамматикалық тапсырмалар арқылы кеңейту,сөйлеу дағдыларын дамыту,пікір алысуға жетелеу.

Тәрбиелігі: Өз еліне,елінің өнеріне сүйіспеншілік арттыру;

өнерді үлгі ете отырып,өнер адамдары туралы жетістіктерін айту,өнерге қызығушылығын оятып,осы заманның озық ойлы,мәдениетті азаматын тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,талдау,қайталау

Көрнекілігі: Интерактивті тақта,слайдтар,тест

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.Сабаққа назарларын аудару.

2.Үй тапсырмасын тексеру

Жаңа сабақ (үнтаспадан қазақ әні естіліп тұрады)

Мұғалімнің балаларға сұрағы:

-Балалар,үнтаспада естіліп тұрған қандай музыкалық туынды?

-Қазақ халқының қандай өнерлерін білесіңдер?

-Қазақ халқы неге бай?

-Қазақтың қандай әншілері мен сазгерлерінін білесіңдер?

Сурет бойынша оқушылар әнші-сазгерлер туралы айтып береді.

(Интерактивті тақтада әншілер мен сазгерлер туралы айтып бересіңдер.

Слайд.

Ерте заманда адамдар құстармен, жан-жануарлармен сөйлесе білген. Олар алдымен құстың,жануардың дыбысын жақсылап тыңдап, кейін дәл сондай дыбысты өздері айтып көруге талпынған. Түрлі дыбысты алдымен ұрып, сілкіп ойнайтын аспаптармен үн шығарды. Біртендеп жан-жануарларға белгі беретін дыбыстарды ойлап шығара бастаған. Ұрып , сілкіп ойнайтын аспаптарда аттың шабысын,құстың ұшқаның , жануардың жүргенің , т.б салатын болған. Аспаптар осылай «сөйлей»бастаған.



Ал сендер қандай музыкалық аспаптарды білесіңдер? Слайд.

Сыбызғы - халық үшін ең сүйікті аспап болып табылады. Ол халықтық музыкалық өнердің ажырамас бөлігіне айналды. Сыбызғышылар барлық тойлар мен мерекелердегі құрметті қонақтар болған».

Өткен сабақтарда біз сендермен сыбызғымен танысқан едік, сол аспап туралы кім әңгімелеп бере алады? Сыбызғы қандай аспап? Ол неден жасалған? Оның дыбысы қандай?

Әдемі ,шыншыл музыка адам жүрегіне жол табады ма?

.Слайд.


Қалай ән ұнады ма? Сыбызғының үні неге ұқсайды?

Балалар, сендер әнге, өнерге байланысты қандай мақал– мәтелдердерді білесіңдер?

Ақын мен әнші- адамның бұлбұлы.Поэт и певец – соловьи человечества.

Жігітке өлең де - өнер,өнер де- өнер.Для джигита и песня искусство и ремесло – искусство.

Өлең - алтын,сөз -күміс.Слово - серебро, песня –золото.

Өлең өмірді ұзартады. Песня лета жизни прибавляет.

Өлең- сөздің патшасы. Песня - царица слова.



Ән - көңілдің ажары. Песня расскрывает красоту души. Жарайсыңдар.

Каталог: uploads -> doc -> 11b6
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
11b6 -> Сабақтың тақырыбы: ӘбділдаТәжібаев «Толағай» ертегісі Жалпы мақсаты
11b6 -> Сабақтың тақырыбы: § 5 ХҮііі ғ Ресей. Сабақ түрі: «ас-№2» Сабақ әдісі: ббд қалыптастыру
11b6 -> Қолдың моторикасы
11b6 -> Сабақ тақырыбы: Қала мұражайларына саяхат: М. А. Шолохов атындағы мұражай кешені Сабақ мақсаттары
11b6 -> Сабақтың тақырыбы: Фукция, аспарагус, цикламин гүлдерінің сыры


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет