Тақырыбы:
|
|
• Алгоритмдеу және программалау. Күрделі шарттар
|
Мақсат:
|
|
Жаңа білім
| -
Базалық күрделі шарттарды біледі
-
Операторлық жақшаларды біледі
-
Программалық блок-схемаларды біледі
|
Жаңа түсінік
| |
|
Қолданым әрекеті
| -
Шарттармен берілген математикалық есептерді шығаруда қолданады
|
Талдау әрекеті
| -
Алгоритмнің тиімді түрлерін аныұтауды талдайды
|
Шығармашылық әрекет
| -
Қосымша математикалық есептерді программа түрде жаза алады
|
|
Бағамдау әрекеті
| -
Күрделі шарттар жайлы білімін түйіндейді
|
Сабақ құрылымы:
|
|
І. Ақпарат алмасу (15 мин.).
ІІ. Алғашқы бекіту (4 мин.).
ІІІ. Құзырлылық қалыптастыру (12 мин.).
ІV. Шығармашылық қалыптастыру (10 мин.).
V. Бағамдау-бағалау (4 мин.).
|
Сабақ типі:
|
|
• Сабақта жаңа білімді игеру
|
Оқыту әдісі:
|
|
• Түсіндірмелі-иллюстративтік, топтық
|
Мұғалім іс-әрекетінің тәсілі:
|
| -
Оқушыларды жаңа түсініктермен таныстыру
-
Жаңа тақырыпты бекіту мақсатында нақты мысалдар көрсету
-
Оқушыларға мысалда берілген тапсырмаларды өз бетімен орындап көруге мүмкіндік беру. Өз бетімен орындауда нәтижелер оң болмаған жағдайда, нұсқаулар беру.
-
Сабақ барысында оқушыларға қосымша сұрақтар қоюға мүмкіндік беру
|
Негізгі ұғымдар мен терминдер:
|
|
• Операторлық жақшалар, күрделі шарттар
|
Оқушыда дағды қалыптастыру:
|
| -
Жаңа өткен тақырыпты толық игеру
-
Қажет болған жағдайда мұғалімнен көмек сұрау
-
Өтілген тақырыпты бекіту мақсатында үй жұмысын, деңгейлік тапсырмаларды толығымен өз бетімен орындау
|
Ақпарат көздері:
-
Turbo Pascal тілі, оқу-әдістемелік құралы. Ж.Б. Көпеев. Павлодар 2011 жыл
-
Уикипедия ашық энциклопедиясы. Күрделі шарттар
-
Бөрібаев, Б., Нақысбеков, Б., Мадиярова, Г. 2005. Информатика және есептеуіш техника негіздері. Алматы: Мектеп.
|
Оқушы жетістігін бағалау:
|
| -
Оқушының негізгі бағасы деңгейлік тапсырмаларды орындауына байланысты қойылады. Қосымша бағаны (бонус) алу үшін топтық тапсырманы орындау қажет.
|
Үй тапсырмасы:
|
|
• Келесі сабаққа дайындық тапсырмасы
-
Негізгі түсініктер мен анықтамаларды жаттау.
-
Үштаңбалы сан берілген. Бірдей цифрға басталып, аяқталатының анықтау. (Мысалы 717)
|