Сабақ №1 Мектеп: «Бөген» жом Күні



Дата25.02.2022
өлшемі119,76 Kb.
#133338
түріСабақ
Байланысты:
01.09.21
powerpointstore.com 29, Вопроосы студентам, 1 лекция, ТЕСТ 7 сынып физика пәнінен, Олимпиада 5 класс

Сабақ №1

Мектеп: «Бөген» жом

Күні: 01.09.21 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Алибекова Айгул

Сынып:

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы

10-сыныптағы алгебра және анализ бастамалары курсын қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.3.1.13 – тригонометриялық функциялардың туындыларын табу;

Сабақтың мақсаты:

Тригонометриялық өрнек жайлы түсніктерін қолданып есептер шығаруға үйренеді

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар




Басы
5 минут

Ұйымдастыру сәті
Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. «Шапалақ» техникасы бойынша оқушылар жұпқа, үш-үштен, төрт-төрттен бөлінеді. Соңында төрт шапалақ бойынша топқа бөліп отырғызу. Және әр топқа сабақтың тақырыбын ашу үшін сөздер беріледі. Сол арқылы сабақтын тақырыбына шығады және сабақтың мақсатын қояды.

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы оқушылар өзі бір- біріне қоя отырып өткен сабақ туралы не білгендерін ортаға салады



Психологиялық ахуал.






Негізгі бөлім Тақырыпты ашу
10 минут

Функция х 0 нүктесінде үзілісті деп аталады, егер келесі шарттардың бірі орындалмаса:
Функция х 0 нүктесінде анықталған
х 0 нүктесінде функцияның шегі бар
х 0 нүктесіндегі функцияның шегі оның сол нүктедегі мәніне тең, яғни х х 0 болса, f(х) f( х 0)
Егер y=f(x) функциясы үзілссіз болса, онда оның графигі тұтас қисық болады.
Егер f(x) функциясы Х жиынының кез келген нүктесінде үзіліссіз болса, онда оны осы Х жиынында үзіліссіз функция деп атайды.
y= f(u) функциясы берілсін.Оның анықталу облысы u € V, ал функцияның мәндерінің жиыны Q болсын. Айнымалы u өз кезегінде х-ке тәуелді функция болса,яғни
u=g(х) , х € Х , онда y = f (g(х) ) функциясы х аргументі бойынша Х жиынында анықталған күрделі функция болады. Демек, күрделі функцияның жалпы түрі: y= f (g(х) )



Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылайды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін қазаға жазылған тапсырмаға қатысты сйкестендіріп жауабын көрсетеді.
Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі.

ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


Үлестірмелі қағаздар






Оқулықпен жұмыс
25 минут

Тапсырмалар
1. функциясының туындысын табыңдар.
А) ; В) 9х-9; С) 9 ;
Д) 9 ;
2. функциясының мәнін табыңыз.
A) 2 B) −3 C) 1 D) −1 E) −2
3. f(x) = 13 функциясының туындысын тауып, f’(0)+f’(-1) өрнегінің мәнін есептеңдер.
А)-40 В)30; С)25; Д)-10
4. Егер болса, -ді табыңыз.
А)5 В)6 С)4 Д)7 Е)2.
5. f(x) = функциясының туындысы неге тең?
А) 7 ; В) 12 ; С) 8 ; Д) 5 ;



Жеке жұмыс жұмыстары
Топ бойынша тапсырмалар орындау
Қысқаша тест арқылы жинақтау



ҚБ:
«Стикер» әдiсi






Топтық тапсырмалар.




Соңы
5 минут

Сабақты бекіту Рефлексия
Үйге тапсырма:

Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау.










Кері байланыс

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)



Оқушыларға
«Көңілді қоңырау» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.



«СМС»

Кері байланыс парағы.





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет