Сабақ: 2-ші Мұғалімнің аты-жөні: Талханбаева Ж. Т. Сынып: 5 Ә Қатысқандар саны



бет1/4
Дата06.07.2018
өлшемі1,21 Mb.
#47454
түріСабақ
  1   2   3   4
Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5.3А Мәтінді есептер



Мектеп: «№9 орта мектеп» МКМ

Сабақ: 2-ші

Мұғалімнің аты-жөні: Талханбаева Ж.Т.

Сынып: 5 Ә

Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

5.1.2.24

Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.5.1.4

Санның немесе шаманың бөлігін табу және бөлігі бойынша санды немесе шаманы табуға арналған есептерді құрастыру және шығару;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Санның бөлігін табу, бөлігі бойынша санды табу ережесін есептерді шығаруда қолдана алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Санның бөлігін, бөлігі бойынша санды табаудың өрнегін және теңдеуін құру арқылы орта деңгейдегі есептерді шығара алады.

Кейбір оқушылар: Күрделі есептерді санның бөлігі, бөлігі бойынша санды табу ережесін қолданып шығара алады.

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

1. Санның бөлігін, бөлігі бойынша санды табуға арналған есептерді шығарады;

2. Есеп шартына сәйкес теңдеу немесе өрнек құрады;

3. Жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданады.



Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Ережені жатқа айта алады, есептерді талқылайды, өз ойын басқаларға жеткізе алады, қорытынды жасайды.

Құндылықтарға баулу

Жұптық жұмыста – өзара сыйластық, ынтымастық, бір-бірін құрметтеу, адамгершілік, бағалауда – шыншылдық, жарқындылық. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады.

Пәнаралық байланыстар

Жаратылстану, физика, қазақ тілі, тарих.

АКТ қолдану дағдылары

http://bilimland.kz/kk/content/lesson/11173-sannyng_boligin_tabu_zhane_boligi_boi_ynsha_sandy_tabu

Интерактивті тақта



Тақырып бойынша алдыңғы білім

Санның бөлігін табу, бөлігі бойынша санды табу.

Жай бөлшектерді көбейту, өзара кері сандар, жай бөлшектерді бөлу.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(0-10 мин)

Білу. Түсіну

2 мин


5 мин

3 мин




І. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Оқушылармен амандасу.

  2. Слайдтан сабақтың кезеңдерімен, мақсатымен , бағалау критерийлерімен таныстырамын.

  3. Әр оқушыға бағалау парағын таратамын.


ІІ. Слайд бойынша бір-бірінің үй жұмысын тексереді, бағалайды.

1146. Шамалардың бөлігін тап:



1) 8 м 4) 5 кг

2) 12 дм 5) 8 са

3) 10 т 6) 20 мин

1148.

1) 6: Жауабы: қоян 10 жыл жасайды.

2) 12: Жауабы: 80т қызылша керек

3) 380: Жауабы: 950км.



1150.

а=4 Р=2(а+в)=2

Жауабы: Р=

Дескриптор:

1.Санның бөлігін табу ережесін біледі. 1 балл

2. Бөлігі бойынша санды табу ережесін біледі. 1 балл

3. Есептің шартына сәйкес өрнек құрады. 1 балл

4. Жауабын табады. 1 балл

ІІІ. «Ой қозғау» стратегиясы

1) Машина 145 км жол жүрді.Бұл оның барлық жүруге тиісті жолының -індей . Машинаның барлық жүруге тиісті жолы неше километр?

Шешуі : . Жауабы: 261 км

Дескриптор:

1.Бөлігі бойынша санды табу ережесін біледі. 1 балл

2.Есептің шартына сәйкес өрнек құрады. 1 балл

3. Жауабын табады. 1 балл



2) Математика кабинетінің еденінің ауданы 36 м2. Еденнің -інде парталар орналасқан. Парталар орналасқан еденнің ауданын табыңыз.

Шешуі:

Жауабы: 20 м2

Дескриптор:

1.Санның бөлігін табу ережесін біледі. 1 балл

2.Есептің шартына сәйкес өрнек құрады. 1 балл

3. Дұрыс жауапты табады. 1 балл

3) Жаттығуда 80 сөз бар. Жаттығудың барлық сөздерінің ¼-і – зат есімдер, 3/10-і- етістіктер. Қалғаныиәр түрлі сөз таптары. Жаттығудағы зат есімдер неше сөз? Етістіктер неше сөз? Әр түрлі сөз таптары нешетсөз?

Шешуі: 80 (зат есім)

80 (етістіктер)

80-(20+24)=80-44=36 әр түрлі сөз таптары.

Жауабы: 20 сөз зат есім, 24 сөз етістіктер, 36 әр түрлі сөз таптары.

Дескриптор:

1. Санның бөлігін табу ережесін біледі. 1 балл

2. Есептің шартына сәйкес өрнек құрады. 1 балл

3. Дұрыс жауапты табады. 1 балл




Слайд №4
Слайд №5

Слайд №6


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет