Сабақтың тақырыбы: «Санның бөлігін табуға»



бет1/4
Дата26.08.2017
өлшемі0,5 Mb.
#29476
түріСабақ
  1   2   3   4
Сапанов Латип Жумабаевич

№32 орта мектептің математика пәні мұғалімі



Сабақтың тақырыбы: «Санның бөлігін табуға» есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды санның бөлігін таба білуге үйрету,санның бөлігін табу ережесін айта білуге жаттықтыру.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін, іскерліктерін, пәнге деген қызығушылықтарын дамыту.

Тәрбиелілігі: Оқушыларды дәлдікке, өз ойларына сенімділікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: жаңа білімді бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, практикалық, топтық, ұжымдық жұмыс,сын тұрғысынан оқыту

Сабақтың типі Есептер шығару
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырма, математикалық лото, «Кім жылдам?»,тест тапсырмалары

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушыларды түгелдеп,сабаққа ынтасын аудару



ә) үй тапсырмасын тексеру: № 776(5-9), № 778(2-3)
ІІ. « Ой толғаныс» тесті
1. Көбейтуді орында: **;
А)  ; Ә)  ; Б)  ; В)  ;

2. 72 санының  бөлігін тап:


А) 162; Ә) 32; Б) 12; В)27;
3. Жолаушылар машинамен 58 км/сағ жылдамдықпен 4 сағат жүрді. Барлық жолдың

 -і тас жол, қалғаны қара жол. Қара жолдың ұзындығын табыңдар:

А) 47км; Ә) 45км; Б) 80км; В) 52км;


83, № 786, № 787(1,2), № 788(1,2)

ІV. « Сергіту сәті» Математикалық лото, «Кім жылдам?»
І топ



Бөліктері

Шама


16м

132см

216кг

600г

24 сағ


 жарты

















 ширек















ІІ топ


Бөліктері

Шама








60кг

майдың











20мин уақыттың










80г кәмпиттің









ІІІ топ


Бөліктері

Шама








120 м матаның










720 г кімпиттің










48 мин

уақыттың












V. «Миға шабуыл» ( деңгейлік тапсырмалар)
І –деңгей

  1. Есептер шығар:

а) 24-тің  - ін;

ә) 36-ның  - ын;

б) 1 - дің  - сін;

в) 200-дің  - сын;

2. «Ақ желкен» мектебінде 56 оқушы бар, олардың  -і ер балалар. Мектепте қанша ер бала бар?

3. Күбі шелекке 48л қымыз сияды. Оның  бөлігінде қанша литр қымыз бар?

ІІ –деңгей


  1. Көбейтудің үлестірімділік қасиетін пайдалана отырып,ауызша есепте, көбейтіндісін жаз:

а) (1+  )*4 б) (  +  )*12

ә) (6-  )*  в) (  +1 )* 

2. Теңдіктегі бос орынға тиісті санды тауып, жазыңдар:
1.  * ---- = 1 3. 3  ---- = 1

2. ---- *  = 1 4. 27*---- = 1


ІІІ –деңгей

Төрт санның қосындысы 840-қа тең. Бірінші сан осы қосындының  -сін, екінші сан бірінші санның  -ін, ал үшінші сан осы екі санның қосындысының  -ін құрайды. Осы сандарды тап.


VІ. «Үлестірмелік карточка»
Кітапта 72 бет бар. Оқушы оның  -ін оқыды. Оқушы кітаптфң неше бетін оқыды?

1кг кәмпиттің бағасы 350тг. 1 кг кәмпит неше теңге?

Жаяу адамның жылдамдығы  км/сағ. Ол  сағатта қанша жол жүреді?

Квадраттың қабырғасы  дм. Квадраттың периметрін тап.



Каталог: 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Жырымен елін қуантқан Т.Әбдірахманова – 95ж
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет