Сабақ №3 Математика пәні бойынша ҚЫСҚа мерзімді сабақ жоспары күні 2018 ж



бет1/11
Дата04.02.2020
өлшемі6,7 Mb.
#57132
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
Байланысты:
10 сынып Айқас түзулердің арақашықтығы 3 сабақ (2)


«Келісілді»

ӘБ жетекшісі Ахмедиева Г.Б.

Мектеп: Тараз қ. ФМБ НЗМ

Мұғалім: Атамбаева Ж.А.

Сабақ №3



Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Күні 2018 ж

Сынып 10

Бөлім 10.2А Кеңістіктегі бұрыш. Кеңістіктегі арақашықтық

Сабақтың тақырыбы

Кеңістіктегі арақашықтық.

Оқу мақсаттары

10.3.4 - нүктеден жазықтыққа дейінгі және айқас түзулер арасындағы арақашықтықтарды таба білу.

Сабақтың мақсаты


Оқушылар:

нүкте мен жазықтықтың, екі айқас түзудің кеңістіктегі арқашықтығын табады;



Бағалау

критерийлері

Оқушылар:

айқас түзулердің анықтамасын біледі;



айқас түзулер арасындағы арақашықтықтарды таба біледі.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика және терминология:

Оқушылар:

-кеңістіктегі параллель түзулер;

- түзу мен жазықтықтың арақашықтығы;

- жазықтықтардың арақашықтығы;

- айқас түзулердің арақашықтығы;

- ортақ перпендикулярдың ұзындығы;

- фигуралардың ортогональ және параллель проекциялары;

- үш перпендикуляр туралы теорема;

- тікбұрышты параллелепипед;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Кеңістіктегі нүкте мен жазықтықтың арақашықтығы деп ... аталады;

- ... жүргізілген перпендикулярдың ұзындығы;

- фигураның берілген жазықтыққа түсірілген ортогоналды проекциясы деп ... аталады;

- егер екі параллель түзудің біреуі жазықтыққа перпендикуляр болса, онда ...;

- егер екі түзу жазықтықа перпендикуляр болса, онда ...;

- жазықтықта көлбеудің табаны арқылы оның проекциясына перпендикуляр жүргізілген түзу...


Пәнаралық

байланыс



Алдыңғы білім

Стереометрияның аксиомаларын біледі. Түзулердің, түзу мен жазықтықтың және кеңістіктегі жазықтықтардың параллель белгілерін біледі. Стереометриялық сызбаларды орындай алады, көпжақтардың қимасын сала алады.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Білімнің өзектілігі

Сабақ тақырыбының алдыңғы білім материалдарымен байланысы.

Проблемалық сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатына келу.






Ұйымдастыру кезеңі
Мақсат қою

а) сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;

б) өткенді қайталау;

«Жақын арадағы даму аймағын» анықтау.

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдау.

10.3.4 нүктеден жазықтыққа дейін және айқас түзулердің арақашықтықтарын табады;

Оқушылармен оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құру.



Презентация

Жаңа материалды игеру

«Мағынаны тану»


Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ой қозғау»

Мақсаты: Айқас түзулердің арақашықтығынын анықтамасын берерден бұрын

https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/geometriya/stereometriya/kengistiktegi-paralleldik/lesson/kengistiktegi-parallel-zhane-ai-qas-tuzuler сайтындағы тапсырмалар арқылы айқас түзулердің анықтамасын еске түсіру.





Анықтама.

Екі түзу айқас түзулер деп аталады, егер олар бір жазықтықта жатпайтын болса.

Айқас түзулер деп бір жазықтықта жатпайтын түзулерді айтамыз.



Өткенді қайталау үшін сурет арқылы айқас түзулер жұбын анықтауды оқушыларға ұсыну.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет