Пәні: Биология
Сабақ тақырыбы: Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасы
|
Күні:09.01-14.01
|
ІІІ-тоқсан Сабақ № 35
|
Мектеп:
|
Сынып:
|
Қатысқаны
|
Қатыспағандар
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
6
|
|
|
Сабақтың оқу мақсаты
|
Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасы,көбеюі және дамуы.
түралы түсінеді
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың жоғары сатыдағы споралы өсімдіктер ретінде жалпы сипаттамасын біледі Сұрақтарға жауап бере алады.
Оқушылардың көбі мынаны істей алады: топпен, жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін жинақтап жаза алады;
Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап өз ойларын түйіндеп анық жаза алады.
|
Алдыңғы оқу
|
Шымтезек мүгі.
|
Негізгі сөздер мен фразалар:
|
Лиана,еркек усасыр шөп,қысқарған сабақ,сорус,вайя,мыңжылқы жапырағы,шолпаншаш сүмбілі,өсімдікжай,плаун,спорофилл,жерүсті өну,жерасты өну,нағыз тамыр,нағыз сабақ,нағыз жапырақ,сапрофит
|
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар
|
Қай жерде кездеседі? Құрылысы қандай?
Қанша түрі бар?
|
Талқылауға арналған сұрақ:
|
Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың көбеюі
Қырықжапырақтардың, қырықбуындардың және плаундардың дамуы
|
Сабақ жоспары
Жоспар
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған мерзімдер
|
Жоспарланған шаралар
|
Ресурстар
|
Ынтымақтастық оқу ортасын құру
|
3 мин
|
Бір-біріне жақсы тіліктер айту.
Тілдік ортасын құру (сұрақ-жауап арқылы)
Сәлемдесу -1 мин
«Тілектер әлемі» - 2 мин
|
Түрлі-түсті лента, қайшы,А4 бет,бағдаршам түстес дөңгелектер,маркер
|
Стартер
|
13 мин
|
Санамақ - 3 мин
Бүгінгі сабаққа қандай сөздер керек болады?
Биологиялық диктант-10 мин
Жауаптары:
І-нұсқа.3,4,1,9,2,5,8,6,7 ІІ-нұсқа. 7,6,9,1,8,5,2,4,3
|
Санамақ
1
|
Білім
|
2
|
ерлік
|
3
|
үлгі
|
4
|
тәртіп
|
5
|
бестік баға
|
6
|
алғыс
|
7
|
жеңіс
|
8
|
сенім
|
9
|
тоқу
|
10
|
оқу
|
|
Кіріспе
|
2 мин
|
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою.
- Мұғалім сабақтың мақсаттарымен таныстырады.
- Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды.
|
|
Даму
|
15 мин
|
Сөздік жұмысы - 5 мин
Жаңа сөздермен таныстыру.
Мағынасын түсіндіру.
Мәтінмен жұмыс - 5 мин
Мәтінді оқу.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру- 3 мин
Топпен «Синквейн» жазу - 5 мин
Синквейн
Бірінші жол-тақырыптың атауы (Зат есім)
Екінші жол- тақырыпты сипаттайтын 2 сөз (Сын есім)
Үшінші жол-тақырып туралы қимылды білдіретін 3 сөз (Етістік)
Төртінші жол - тақырыпқа қатысты 4 сөзден тұратын сөйлем.
Бесінші жол- 1 сөз –тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.
|
Сөздік жұмысы
алғырлық
|
еріншектік
|
білімділік
|
үлкенді сыйламау
|
еңбекқорлық
|
ұнамау
|
ұйымдастырушылық
|
кекшілдік
|
қайсарлық
|
жалқаулық
|
салмақтылық
|
уәдесінде тұрмау
|
табандылық
|
дөрекі сөйлеу
|
жауапкершілік
|
өтірік айту
|
қасиет, қабілет
|
|
Мәтінмен жұмыс
|
Қалыптастырушы бағалау
|
1-2 мин
|
Оқушылар саусақтармен өзінді бағалайды
|
|
Пленарий
|
5 мин
|
«Өз ойыңмен бөліс»
Сұрақтарға жазбаша жауап беру.
|
|
Үйге тапсырма беру
|
1 мин
|
Сөздерді жаттау
|
|
Кері байланыс
|
2 мин
|
-«Екі жұлдыз бір тілек»
- үлестірме бегілер арқылы тақырыпты түсінген-түсінбегендіктерін білдіреді
|
|
Рефлексия
|
Сабақ міндеттері орындалды ма?
|
орындалды
|
|
Білім алушылар бүгін не үйренді?
|
|
|
Сабақтағы ахуал қандай болды?
|
белсенді
|
|
Уақыт есебінен ауытқулар болды ма?
|
Кері байланысқа 1 минут жетпеді
|
|
Жоспарға қандай өзгертулер енгізілді?
|
«Синквейнді» жазуға 3 минут уақыт беру
|
|
Жетістік критерийлері
|
Жетті
|
Талпынады
|
|
|
Сынып
|
Оқушының аты-жөні
|
6 « »
|
|
|
Сынып
|
Оқушының аты-жөні
|
6 « »
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |