Пәні: Биология
Сабақ тақырыбы: Плаундардың құрылысы, көбеюі және дамуы.
|
Күні:18.01-23.01
|
ІІІ-тоқсан Сабақ № 37
|
Мектеп:
|
Сынып:
|
Қатысқаны
|
Қатыспағандар
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
6
|
|
|
Сабақтың оқу мақсаты
|
Плаундардың құрылысы, көбеюі және дамуы туралы біледі
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы мынаны істей алады: Плаундардың құрылысы, көбейуі және дамуы. Плаундардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы туралы біледі.Сұрақтарға жауап бере алады.
Оқушылардың көбі мынаны істей алады: топпен, жұппен жұмыс істеуде белсенділік танытады, түсінгенін жинақтап жаза алады;
Оқушылардың кейбіреулері мынаны істей алады: Плаундардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызын біледі,өз ойын жинақтап, алған материалдарды талқылап өз ойларын түйіндеп анық жаза алады.
|
Алдыңғы оқу
|
Қырықбуындардың құрылысы, көбеюі және дамуы.
|
Негізгі сөздер мен фразалар:
|
Шоқпарбас плаун,өсімді,жынысты, жыныссыз,спорофилл,спорангий,қосалқы тамыр
|
Сұхбатқа арналған пайдалы фразалар
|
Қай жерде кездеседі? Құрылысы қандай?
Қанша түрі бар?
|
Талқылауға арналған сұрақ:
|
Плаун қандай жерлерде өседі?Плаунның көкек мүгімен ұқсастықтары қандай? Плаун қандай жолдармен көбейеді?
|
Сабақ жоспары
Жоспар
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған мерзімдер
|
Жоспарланған шаралар
|
Ресурстар
|
Ынтымақтастық оқу ортасын құру
|
3 мин
|
Бір-біріне жақсы тіліктер айту.
Тілдік ортасын құру (сұрақ-жауап арқылы)
Сәлемдесу -1 мин
«Тілектер әлемі» - 2 мин
|
Түрлі-түсті лента, қайшы,бағдаршам түстес дөңгелектер
|
Стартер
|
13 мин
|
Санамақ - 3 мин
Бүгінгі сабаққа қандай сөздер керек болады?
Биологиялық диктант-10 мин
Жауаптары:
|
Санамақ
1
|
Білім
|
2
|
ерлік
|
3
|
үлгі
|
4
|
тәртіп
|
5
|
бестік баға
|
6
|
алғыс
|
7
|
жеңіс
|
8
|
сенім
|
9
|
тоқу
|
10
|
оқу
|
«Биологиялық диктант сұрақтары»
-
|
Кіріспе
|
2 мин
|
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп қою.
- Мұғалім сабақтың мақсаттарымен таныстырады.
- Оқушылар «білу», «істей алу» мақсаттарын қояды.
|
|
Даму
|
15 мин
|
Бес тармақ -стратегиясы
|
|
Қалыптастырушы бағалау
|
1-2 мин
|
Оқушылар саусақтармен өзінді бағалайды
|
|
Пленарий
|
5 мин
|
«Өз ойыңмен бөліс»
Сұрақтарға жазбаша жауап беру.
|
|
Үйге тапсырма беру
|
1 мин
|
Сөздерді жаттау
|
|
Кері байланыс
|
4 мин
|
-«Екі жұлдыз бір тілек»
- үлестірме бегілер арқылы тақырыпты түсінген-түсінбегендіктерін білдіреді
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |