Күні: 15.10.2020
Сынып: 7 «А»
сабақ 9
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Мектеп:
Пән мұғалімі:
|
Потанин ЖОББМ
М.Т.Тиштенова
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Вирусқа қарсы қауіпсіздік
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.4.2.1-компьютерді зиянды программалардан қорғау
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Жаңа білімді түсінеді.
Көбі: Анық сөйлеу арқылы, тақырыпты талқылайды.
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
|
Сабақ мақсаты
|
компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау
|
Жетістік критерийі )
|
вирустар мен басқа да қауіп-қатерлерден түрлерін біледі
вирустар мен басқа да қауіп-қатерлерден компьютерді қорғау біледі
түрлі қауіп-қатерлер жұмысының принципін түсіну және компьютерді қорғау принципін түсіну
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушыладың колынан келеді ...
• вирустар мен басқа да қауіп-қатерлер түрлерін сипаттау
• вирустар және басқа да қауіп-қатерлер компьютеріңізді қорғау керектігін түсіндіру
Пәнге тән лексика және терминология.
Вирус, антивирус , фавероль, троян, спам
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
Вирустар қауіпті , өйткені
|
Құндылықтарға баулу
|
өзара түсіністік, өзара сыйластық, академиялық адалдық
|
Пәнаралық байланыстар
|
English
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Мақсаты: үй жұмысын тексеру
Сұрақтарға жауап беру.
3. мұғалім жаңа тақырып және сабақ оқу мақсаттарын (ОМ) айтады
4. Оқушылар ОМ-на сәйкес өз табыс критерийлерін жасайды
|
Жаттығулар көрсетілімі немесе видео материалдар.
|
Сабақтың ортасы
8 минут
1 минут
5 минут
16 минут
|
Жаңа сабақты түсіндіру.
Мақсаты: жаңа такырыпты беру
Топтарда(жұп) Оқушылар таратпадан мәтінді оқып және негізгі терминдерді белгіледі. Сонда олар осы терминдерді талқылайды және осы терминдерді және олардың мағыналарын кестеге(таратпа) жазады Осыдан кейін топ (жұп) басқа топтарға (жұп) осы ұғымдарды түсіндіреді. Басқа топтар (жұп) олардың айтқанын кестелерге жазады. Нәтижесінде, барлық студенттер жаңа тақырып тұрғысынан (ұғымдар) толық информация жиынайды.
бағалау:
(СК 1) және (СК 3)
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
вирустар мен басқа да қауіп-қатерлерден түрлерін біледі
|
вирустардың түрін біледі
|
вирустардың атын біледі
|
Практика
Онлайн-мектеп платформасы бойынша тапсырмаларды орындайды.
бағалау:
(СК 2)
Бағалау критерийі
|
Дескриптор
|
вирустар мен басқа да қауіп-қатерлерден компьютерді қорғау біледі
түрлі қауіп-қатерлер жұмысының принципін түсіну және компьютерді қорғау принципін түсіну
|
вирустардың түрін біледі
|
вирустардын сақтану тәсілдерін біледі
|
Дифференциация : тапсырманы ерте аяқтаса, үшінші компьютерлік қорғау әдістерін саралау. /Ауызша/
|
Тв-сабақ
Оқулық, дәптерлер.
.
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Үй жұмысы
Тақырыпты қайталау.
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
|
Смайликтер
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Сөйлеу-речи-speeches
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|