Сабақ Бөлім: 1-бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет



бет1/24
Дата01.10.2024
өлшемі1,83 Mb.
#205471
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24
Байланысты:
10 кл Қазақ тілі ҚМЖ 2023-2024ж


Бекітемін:_________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі 1-сабақ

Бөлім:

1-бөлім: Қазіргі қоғам құндылықтары: мәдениет және өркениет.
Сөз мәдениеті



Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :


Күні:


Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың тақырыбы

Адамзат әлемі және құндылықтар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру;
10.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану;

Сабақтың мақсаты

Мәтін үзінділері бойынша болжам жасады, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыра алады; сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың
басталуы
6 минут

8 минут

5 минут
10 минут

6 минут



5 минут

Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал
«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;
Ой шақыру
1-тапсырма
Суреттегі бейнелердің қайсысын құндылық деп санайсың? Ойыңды дәлелде.











4-тапсырма
Мәтін бойынша және өздерің білетін ақпараттарыңды жинақтап, диаграмма мен кестені толтырыңдар.


құндылықтар






Құндылықтар

Материал
дық

табиғи

көркем

адами















5-тапсырма
Тірек сөздерді оқы. Осы тірек сөздері бар мәтінде не туралы айтылуы мүмкін?
Тірек сөздер: жіктеу, адамзаттық, ұлттық, құндылық, қалып.
7-тапсырма
Мәтінді мұқият тыңда. Мәтіндегі айтылған ойды өз болжамыңмен салыстыр. Мәтіннен тірек сөздерді жазып шық. Олардың мағынасын анықта.Қысқаша конспект жазып шық.


Тілдік бағдар
Интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідіріс


10-тапсырма
Даналар сөзін оқып, мағынасын ұғып ал. Мәтінді оқу барысында сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдана біл.

«Әдемі ойлай және демала біл» жаттығуы
- Жүргізуші: «Толқыған кезде, асықпай дем алуға үйрен. Түзу отыр, қолдарыңды тізелеріңе салып, көздеріңді жұмыңдар, терең дем алыңдар:
- Ойша: «Мен арыстанмын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен құспын»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен гүлмін»,- деп деміңді ішке ал, сыртқа шығар;
- Дауыстап: «Мен сабырлымын»,- деп деміңді шығар. Сен сабырлысың, сенің қолыңнан бәрі келеді».

Құндылықтар жайды білетін ақпараттарды жинақтап, диаграмма мен кестені толтырады.

Мәтінді мұқият тыңдап, мәтіндегі айтылған ойды өз болжамымен салыстырады. Мәтіннен тірек сөздерді жазып шығып, олардың мағынасын анықтайды.Қысқаша конспект жазып шығады.
Даналар сөзін оқып, мағынасын ұғады. Мәтінді оқу барысында сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданады.


Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!

Асық арқылы арқылы бағалау




Алшы – (9-10 балл)
Тәйке (тауа) – (7-8 балл)
Бүге (бүк) –
(4-6 балл)
Шіге (шік) –
(1-4 балл)

Дескриптор


Білім алушы
-тақырыпқа қатысты ақпараттарды жинақтайды,
-диаграмма мен кестені толтырады.
-құндылыққа қатысты өз ойларын жеткізеді.
Дескриптор
Білім алушы
-мәтіндегі ойды өз болжамымен салыстырады,
-мәтіннен тірек сөздерді жазады, -мағынасын анықтайды,
-қысқаша конспект жазады.



Оқулық
10-сынып
«Атамұра» баспасы
2019жыл



5 минут


Төрт сөйлем»
Формасы:


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   24




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет